کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان:امام راحل شخصیتی ماندگار برای نسل های آینده است اجتماعي

امام جمعه کرمان:امام راحل شخصیتی ماندگار برای نسل های آینده است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از امام خمینی (ره) به عنوان شخصیتی فرا زمانی و فرا مکانی یاد کرد و گفت: ایشان شخصیتی ماندگار برای نسل های آینده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز یکشنبه در ستاد بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام راحل (ره) و روز جهانی قدس افزود: امام خمینی (ره) مربوط به جغرافیای خاصی نیست بلکه تفکری است که از اسلام و اهلبیت (ع) نشات گرفته و یک تفکر ناب دینی است.
وی ادامه داد : امام راحل مربوط به جهان اسلام، به انسانیت و به همه انسان های آزاده هستند و در زمان خاصی محدود نمی شوند.
امام جمعه کرمان تصریح کرد: هر چه به جلوتر می رویم باید اندیشه ها و افکار امام خمینی (ره) را عمیق تر و دقیق تر تبیین کرد چرا که این اندیشه ها و سیره، تشنگانی دارد که در هر زمان و هر نقطه جغرافیایی به دنبال آنها هستند.
وی در ادامه بر برگزاری باشکوه و با عظمت سالروز ارتحال امام راحل تاکید کرد و افزود: در برنامه های مختلف باید اندیشه ها، عملکرد و انقلاب بزرگی را که امام راحل رهبری کردند را هر چه بیشتر برای مردم بیان کرد.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در ادامه از روز قدس نیز به عنوان روزی اساسی، بسیار مهم و تاریخی یاد کرد و ادامه داد: دلیل اهمیت روز قدس در آن است که این روز، تابلوی تمام نمای ظلم ستیزی و کمک به مظلوم و ستمدیده را بلند می کند و همه مسلمانان در جای جای جهان این روز را گرامی می دارند.
وی با تاکید بر این مطلب که فکر دفاع از مظلوم همواره نو و ماندگار است، تاکید کرد: قدس ، امروز در اشغال رژیم جعلی و منحوس اسرائیل است و در آینده نزدیکی شاهد فروپاشی این رژیم مجعول خواهیم بود اما محتوای روز قدس برای همیشه در جهان اسلام ماندگار خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: روز جهانی قدس در سال جاری به دلیل تحرکات ویژه ای که در صحنه بین المللی رخ داده، از اهمیت بیشتری برخوردار است و همه باید بیشتر در کنار هم بوده و همصدا از آرمان های فلسطین دفاع کنیم.
وی ادامه داد: زیرا اسرائیلی ها همواره به دنبال فرصتی هستند که ظلم جدیدی را علیه فلسطینی ها آغاز کنند و نمونه آن حملات تمام عیار اخیر بود که در نهایت بعد از دو روز مجبور شدند دستان تسلیم خود را بالا ببرند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه هر چه به جلوتر حرکت می کنیم رژیم غاصب صهیونیستی ضعیف تر و فلسطینی ها قوی تر می شوند، عنوان کرد: جریان حق طلب و دفاع از مظلوم روز به روز قوی تر می شود.
***برگزاری برنامه های محوری روز قدس و سالروز ارتحال امام راحل در کرمان
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: راهپیمایی روز قدس از چهارراه معلم تا مصلای بزرگ امام علی (ع) و ویژه برنامه رحلت امام خمینی (ره) در عصر 13 خردادماه در کرمان برگزار می شود.
مهدی صدفی افزود: فرموده امام راحل مبنی بر اینکه "روز قدس، روز اسلام است" بسیار ارزشمند و پرمعنا است و نشان می دهد که این روز مربوط به یک جغرافیای خاص ویک قوم نیست بلکه مربوط به جهان اسلام است.
وی ادامه داد: امروز پیشرفت های نظام مقدس جمهوری اسلامی، افتخارات این نظام و احیای دین مبین اسلام پس از ائمه اطهار (ع) مرهون مجاهدت های امام راحل است و اگر ایشان در بین ما نیستند اما اندیشه ها و یادگارهای ایشان سرلوحه نظام و انقلاب است.
وی تحقق بیانیه گام دوم انقلاب را از محورهای اصلی برنامه های روز قدس و نیز ویژه برنامه های بزرگداشت سالروز رحلت امام راحل برشمرد و اظهارداشت: تاکید شده که تبیین اندیشه های امام راحل در تمامی برنامه ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: بهره گیری از محافل قرآنی، استفاده از مبلغان، ائمه جمعه و جماعات، استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، ویژه برنامه های رسانه ای و همایش های تبیینی برای بزرگداشت سالروز ارتحال امام راحل مورد تاکید قرار گرفته است.
7440/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield