کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون استاندار کرمان :نظارت بر استاندارد کالا به رونق تولید کمک می کند اقتصادي

معاون استاندار کرمان :نظارت بر استاندارد کالا به رونق تولید کمک می کند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- محمدعلی دهقان در دیدار مشاور و مدیرکل دفتر حوزه ریاست سازمان ملی استاندارد افزود: تولید کالای با کیفیت می تواند به مشتری مداری و تقاضا برای خرید و استقبال از کالا را در بازار فراهم اورد که این مهم مستلزم توجه به رعایت استاندارهای لازم از سوی متولیان امر و فعالان اقتصادی است .
وی با بیان اینکه کشور ایران از دیرباز و حدود سه هزار سال قبل وضع کننده بسیاری از استانداردها بوده است، گفت: ایران هنوز هم در وضع برخی استانداردها موفق و جدی ظاهر شده است.
دهقان با تاکید بر اهمیت استاندارد، کسب رتبه سوم کشوری به وسیله این اداره کل در استان کرمان را ستود و دستیابی به این رتبه را نشان دهنده تلاش های کارشناسی و متولیان امور در استان دانست.
مشاور رییس و مدیرکل دفتر حوزه ریاست سازمان ملی استاندارد گفت: به رغم همه دشمنی ها و کینه ورزی ها علیه ایران اسلامی، سازمان ملی استاندارد به کمک نیروهای متخصص توانسته است رتبه و جایگاه خوبی در عرصه بین المللی به دست آورد.
علی اصغر صالح زاده افزود: سازمان ملی استاندارد در 5 سال گذشته رتبه 31 را در بین 163 کشور داشته که به رتبه 21 ارتقاء پیدا کرده است و از سویی یکی از 15 کرسی اصلی هیات مدیره سازمان جهانی استاندارد، متعلق به همکاران ماست.
وی خاطرنشان کرد: ایران عضو اثرگذار سازمان استاندارد کشورهای اسلامی است و دبیرکل سازمان جهانی استاندارد نخستین بار پارسال به کشورمان آمد.
مشاور رییس و مدیرکل دفتر حوزه ریاست سازمان ملی استاندارد با یادآوری تصویب قانون توسعه و تقویت استاندارد در سال 96، آنرا قانونی قوی دانست و افزود: بسترهای لازم برای استقرار سیستم نوین استانداردسازی در کشور فراهم شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield