کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مجلس : ضعف نظارت قیمت خرما را افزایش داد اقتصادي

نماینده مجلس : ضعف نظارت قیمت خرما را افزایش داد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- حبیب الله نیکزادی پناه افزود: اختلاف قیمت خرما از مزرعه تا بازار نشان از ضعف و کاستی در بخش نظارت بر بازار است درحالی که می‌توان با عرضه مستقیم کالا و حذف دلالان، محصولات کشاورزی و باغی مانند خرما را با قیمت پایین تری به دست مصرف کننده برسد.
وی با اشاره به اینکه محصولات باید با 10درصد سود در اختیار مصرف‌کننده قرار بگیرد اظهار داشت : زمانی که کالایی بین واسطه‌ها و دلالان چند دست گردش می‌کند نهایتا با قیمت بالایی در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.
نماینده مردم شرق استان تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت که باید از 6 ماه گذشته خرمای مورد نیاز ماه رمضان را تامین کند به تازگی متوجه شده که احتمال کمبود خرما وجود دارد در حالی که خرما به میزان کافی در کشور تولید می‌شود، خرمایی که با قیمت 60 هزار تومان به فروش می‌رسد در داخل کشور تولید و توسط دلالان ذخیره شده است.
نیکزادی پناه با بیان اینکه سردخانه داران می‌توانند خرمای ذخیره شده خود را از طریق میادین میوه و تربار و تعاونی‌های روستایی به صورت مستقیم به بازار عرضه کنند، گفت: با عرضه مستقیم خرما به بازار و حذف دلالان از چرخه مصرف کننده و تولیدکننده زیانی نمی‌بینند، در حال حاضر دلالان محصولات را از تولیدکنندگان با قیمت پایین خریداری و با قیمت بالا به بازار تزریق می‌کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield