کرمان رصد

آخرين مطالب

منویات رهبری و سند تحول بنیادی خط قرمز آموزش و پرورش است فرهنگي

منویات رهبری و سند تحول بنیادی خط قرمز آموزش و پرورش است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- "احمد اسکندری‌نسب" صبح امروز 21 اردیبهشت‌ماه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان گفت: راهبردها، راهکارها و همه اقدامات آموزش و پرورش استان کرمان در راستای منویات مقام معظم رهبری و اجرایی کردن سند تحول بنیادی است.

وی سند تحول بنیادی را یکی از تکلیف آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: سند تحول بنیادی یک تحول و چرخه اساسی است و مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت محله و منطقه تبدیل و معرفی شود و به مدرسه به‌عنوان جایگاه اصلی تربیت نسل آینده توجه شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان هر برنامه‌ای خارج از سند تحول بنیادی را مردود دانست و ادامه داد: سند 2030 در آموزش و پرورش هیچ جایگاهی ندارد و خط قرمز ما منویات مقام معظم رهبری و سند راهبردی است لذا همه برنامه‌های آموزش و پرورش در این راستا می‌باشد.

وی تصریح کرد: در آموزش و پرورش استان کرمان راهبردی همچون؛ تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه مدنظر قرار داده‌ایم. همچنین به‌دنبال این هستیم که دانش آموزانی در سطح نظام جمهوری را پرسشگر، باتقوا  و ... تربیت کنیم و این مهم به دست معلمین است.

اسکندری‌نسب با بیان این مطلب که معلمین علی‌رغم کمبودها با نهایت صداقت و دلسوزی کار خود را انجام می‌دهند، اظهار کرد: در سطح استان کرمان 722 مدرسه کمتر از 10 شاگر دارد و هیچ مدرسه‌ای بدون معلم نداریم.

وی اجباری کردن پیش‌دبستانی را یکی از دستور کارهای آموزش و پرورش برشمرد و بیان کرد: مدرسه پویا برای کاهش استرس دانش آموزان و خانواده‌ها است و همچنین حذف تکلیف شب، راه اندازی میز خدمت، کتابخوانی، مهارت آموزی و... از جمله اقدامات آموزش و پرورش می‌باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه امروز سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی است، خاطرنشان کرد: در آموزش و پروش تشکل های متعددی وجود دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield