کرمان رصد

آخرين مطالب

فضای آموزش و پرورش، حقیقتا فضای یاددادن و یادگرفتن باشد فرهنگي

فضای آموزش و پرورش، حقیقتا فضای یاددادن و یادگرفتن باشد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- حجت‌الاسلام"حسن علیدادی‌سلیمانی" صبح امروز 21 اردیبهشت‌ماه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان به تبیین جایگاه تعلیم و تعلم پرداخت و گفت: معلمی مرکز تعلیم و تربیت است و باید کانونی باشد تا کسانی در کلاس او شرکت می‌کنند، بهره‌های زیادی ببرند.

وی مقام معلم را پراهمیت و تاثیرگذار دانست و بیان کرد: اگر گفتار، رفتار و کردارش معلم به‌گونه‌ای باشد که فردی را به سقوط بکشاند؛ گناه او همانند این است که همه مردم را به قتل رسانده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: در گذشته به کسی معلم گفته می‌شد که همه علوم و فنون در رفتار و گفتار فرد وجود داشت؛ گفتنی است که فرد در دبستان، دبیرستان، دانشگاه که تعلیم و تعلم می‌دهد، معلم است و معلم بایستی کانون اخلاص باشد.

وی اظهار کرد: جامعه تعلیم تعلم باید مخلص باشد، کار مخلصانه این است که توقع پاداش و تقدیر و ... نداشته باشد و حرکت معلم مربوط به این کارها نیست، ضمن آنکه جامعه موظف است نسبت به معلمین به‌صورت ویژه توجه کند.

امام جمعه کرمان جایگاه معلم را مقدس دانست و در ادامه خطاب به معلمین گفت: سعی کنید این سه دهه زندگیتان پربار باشد و معلم باید روحیه امید و حرکت را به متعلم منتقل کند.

وی با بیان این مطلب که معلمی فرصتی بی‌نظیر برای معلم و فرصتی کم‌نظیر برای متعلم است، خاطرنشان کرد: محیط آموزش و پرورش حقیقتا محیط تعلیم و تربیت بکنیم و بگذارید فضای تعلیم و تربیت، فضای یاد دادن و یادگرفتن در عمل باشد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield