کرمان رصد

آخرين مطالب

افزون بر 6 میلیارد ریال پروژه برق در شهداد به بهره برداری رسید اقتصادي

افزون بر 6 میلیارد ریال پروژه برق در شهداد به بهره برداری رسید
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر امور نواحی برق کرمان گفت: پروژه روشنایی معابر ورودی 17 روستا در بخش شهداد با اعتبار 6میلیارد و 300 میلیون ریال و با احداث سه هزار و 300 کیلومتر شبکه به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا، حمید علیزاده روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح های روشنایی روستاهای شهداد افزود: این پروژه از اواخر سال 96 آغاز شد و با احداث 24 کیلومتر خط فشار متوسط از سیرچ تا ورودی روستای چهارفرسخ با هدف بالابردن ضریب اطمینان شبکه توزیع بخش شهداد توسط پیمانکار انجام شده است.
وی بیان کرد: این پروژه در 2 فاز انجام خواهد شد که فاز دوم در سال 98 با تامین اعتبار لازم از دو راهی چهارفرسخ تا شهداد انجام می شود.
مدیر امور نواحی برق کرمان تصریح کرد: ارتقاء توان مدیریت بحران، حادثه خیز بودن منطقه (طوفان و سیل )، دسترسی آسان جهت رفع معایب در زمان کوتاهتر و بهره برداری آسانتر از شبکه از اهداف اجرای این پروژه است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از پایه های برق در بخش شهداد به دلیل قدمت زیاد و فرسایش فرسوده هستند لذا برای جلوگیری از افت ولتاژ شبکه و کاهش خاموشی های ناخواسته نیاز به تقویت شبکه در این منطقه وجود دارد.
وی با بیان اینکه تامین برق روستاهای بالای 10 خانوار شمال استان در سال گذشته به اتمام رسیده است افزود: در بخش شهداد تعداد هفت هزار و 500 مشترک از نعمت روشنایی برق برخوردار شده اند که از این تعداد 6 هزار و 500 مشترک خانگی هستند.
وی گفت: طول شبکه فشار متوسط در بخش شهداد 530 کیلومتر ، شبکه فشار ضعیف 210 کیلومتر بوده و همچنین تعداد 310 پست توزیع عمومی و اختصاصی وجود دارد.
این آیین با حضور نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهداد و جمعی از مسئولان برگزار شد.
بخش شهداد در 100 کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.
3029/7437


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield