کرمان رصد

آخرين مطالب

مشکل کرایه حمل و نقل سیمان در کرمان رفع شد اقتصادي

مشکل کرایه حمل و نقل سیمان در کرمان رفع شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - طی 2 روز گذشته رانندگان و کامیون داران بخش حمل و نقل سیمان به صورت یکباره نرخ کرایه بار را به صورت غیر متعارف افزایش دادند اما با رایزنی ها و نشست مشترک، این مشکل اکنون رفع شده است.
به گزارش ایرنا، سیمان سهم بزرگی از تولیدات استان کرمان را به خود اختصاص داده و سالانه مقدار بسیاری از این محصول در استان تولید و به خارج صادر می شود.
طی روزهای گذشته افزایش یکبارگی و غیر منطقی نرخ حمل بار توسط رانندگان و کامیون داران، واکنش کارخانه های تولید کننده سیمان در استان کرمان را به دنبال داشت .
نرخ حمل بار در استان کرمان بیش از استان های مجاور افزایش یافته به گونه ای که قیمت تمام شده سیمان وارداتی از دیگر استان ها، ارزانتر از تولید در داخل این استان تمام می شود.
خوشبختانه با ورود خبرنگاران به این ماجرا و برگزاری نشست مشترک بین بخش حمل و نقل و نمایندگان کارخانه های سیمان این مشکل رفع شد و اکنون نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به اعتراضات برخی از کامیون داران مبنی بر کم بودن کرایه بارها گفت: دولت برای ضایع نشدن حقوق افراد، قیمت حمل بار را براساس تُن کیلومتر تعریف کرده است.
مهدی صیفوری افزود: کرایه حمل و نقل بار به صورت توافقی و تابع عرضه و تقاضا است و در شرایطی که بسیاری از کامیون داران در این فصل به حمل و نقل محصولات پر سود روی آورده اند، کرایه بارها افزایش داشته است.
وی عنوان کرد: افزایش این کرایه بار توسط انجمن رانندگان و در شرایط عرضه و تقاضا در حوزه حمل و نقل سیمان انجام شده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان ادامه داد: مشکل افزایش نرخ کرایه حمل بار با توافق طرفین و ورود اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان اینک رفع شده است.
مدیرعامل سیمان ممتازان کرمان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: با نشست بین نمایندگان سه کارخانه سیمان استان و انجمن های صنفی رانندگان و کامیون داران برای نرخ کرایه حمل بار به توافق رسیدیم و مشکل افزایش قیمت ها اکنون رفع شده است.
محمد ربانی با بیان اینکه افزایش نرخ کرایه بار در استان کرمان بسیار نگران کننده بود گفت: کرایه حمل بار در استان های دیگر افزایش چندانی نداشته و حمل سیمان از استان های مجاور به شهرستان های کرمان ارزانتر از تولید داخل این استان شده بود.
وی تصریح کرد: اخطار داده بودیم اگر افزایش قیمت ها اصلاح نشود تولید سیمان استان کرمان با مشکل مواجه می شود و کاهش می یابد.
مدیرعامل سیمان ممتازان کرمان از رانندگان و مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان خواست، ضوابط به صورت کامل اجرا شود و نگاه جامع تری به بخش نامه ها داشته باشند.
محمدرضا خیرخواه مدیر فروش کارخانه سیمان ماهان کرمان نیز با اشاره به مشکل افزایش غیر منطقی کرایه بارها طی 2 روز گذشته گفت: با نشست مشترک نمایندگان کارخانه های سیمان کرمان و انجمن رانندگان خوشبختانه مشکل حمل و نقل رفع شده است.
5054/7420


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield