کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

کاهش ساعت کاری موزه‌های استان کرمان در ماه رمضان فرهنگي

کاهش ساعت کاری موزه‌های استان کرمان در ماه رمضان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، گفت: ساعت کاری موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش این اداره کل در ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش می یابد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر ، "غلامرضا فرخی" با تاکید براینکه براساس دستورالعمل اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی کشور فعالیت تمامی اماکن موزه ای تحت پوشش این سازمان در ایام ماه مبارک رمضان یک ساعت کاهش می یابد، اظهار کرد: براین اساس بازدید کنندگان می توانند در این ایام همه روزه از ساعت 9 صبح الی 6 بعد ازظهر از اماکن موزه ای سطح استان کرمان بازدید کنند.
وی با بیان اینکه استان کرمان دارای بیش از 20 موزه مشارکتی و غیرمشارکتی است، تصریح کرد: بیشترین تعداد بازدید از موزه‌های مذکور در ایام نوروز است به طوری که در برخی از روزها ساعات بازدید از آنها افزایش می‌یابد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به موزه باستان شناسی کرمان و جیرفت که دارای آثار فراوانی از ادوار مختلف تاریخی هستند، اشاره کرد و افزود: موزه مردم شناسی گنجعلیخان کرمان نیز دارای معماری منحصر بفردی است که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند.
وی با اشاره به موزه ساز باغ موزه هرندی کرمان که از انواع مختلف آلات و وسایل موسیقی بهره می برد، بیان کرد: موزه های مشارکتی کرمان شامل موزه ارتش، دفاع مقدس، آگیرا و زرتشتیان می باشند.
فرخی خاطرنشان کرد: آشنایی هرچه بیشتر مردم با میراث تاریخی و آثار باستانی مستلزم ایجاد ترغیب در بازدیدکنندگان و ارایه خدمات راهنمایی مناسب از سوی موزه های استان است که این مهم در اولویت کاری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان قرار دارد. 
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield