کرمان رصد

آخرين مطالب

در جلسه مدیریت بحران استان اعلام شد:

آخرین گزارش از وضعیت هجوم ملخ‌های صحرایی به استان کرمان اقتصادي

آخرین گزارش از وضعیت هجوم ملخ‌های صحرایی به استان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از آخرین وضعیت هجوم ملخ‌های صحرایی به جنوب استان کرمان و مقابله با آن را گزارش داد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سعید برخوری" امروز 19 اردیبهشت‌ماه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمان با محوریت هجوم ملخ‌های صحرایی اظهار کرد: از بهمن‌ماه سال 97 اولین موج ورود ملخ‌ها به جنوب استان را داشتیم و تا کنون در حال مقابله با این آفت هستیم.
وی از درگیر بودن 7 استان کشور با این آفت سخن به میان آورد و در ادامه به شروع گرما و خشک شدن مراتع جنوب کشور اشاره کرد و افزود: سطح سبز تالاب جازموریان باعث جذب ملخ می‌شود و افزایش هجوم ملخ‌ها را خواهیم داشت.
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان اظهار کرد: با استفاده از 15 دستگاه ulv جهت سمپاشی و یک فروند هواپیمای سمپاش 38 هزار هکتار از اراضی جنوب استان را سمپاشی کرده‌ایم. ضمن اینکه 62 هزار هکتار دیگر باید سمپاشی شود.
وی هزینه سمپاشی هر هکتار را 60 هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: تا کنون 2 میلیارد و 280 میلیون تومان برای مقابله با ملخ‌های صحرایی هزینه شده که یک میلیارد و 110 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته و 900 میلیون تومان آن از اعتبارات استانی و مابقی اعتبارات کشوری بوده است.
برخوری افزود: تا این لحظه یک میلیارد و 170 میلیون تومان بدهکار هستیم.
"عباس سعیدی" رییس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان نیز در این جلسه گفت: 45 اکیپ برای ردیابی ملخ‌های صحرایی در شمال استان در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: 4 هزار و 400 هکتار در شمال استان سمپاشی شده و حدود 8 هزار هکتار در شمال استان باید سمپاشی شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield