کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون حمل و نقل استان کرمان اعلام کرد:

اشتباه محاسبه ای در نرخ حمل بار در کرمان اقتصادي

اشتباه محاسبه ای در نرخ حمل بار در کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: قیمت حمل بار باید براساس "تُن کیلومتر" باشد اما در محاسبه اخیر نرخ حمل بار در کرمان از ضریب قدیمی استفاده شده که نشان می داد تن کیلومتر افزایش زیادی داشته که این مسئله اصلاح شد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر ، در پی افزایش کرایه حمل بار در کرمان طی دو روز گذشته، مسائلی به وجود آمده و بحث بر سر این است که این افزایش نرخ جهش بسیاری داشته و از سوی دیگر گفته می شود افزایش زیادی در نرخ کرایه اعمال نشده است.
ربانی" مدیرعامل سیمان ممتازان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: انجمن رانندگان کرمان کرایه جدید را براساس تُن کیلومتر افزایش داده که روش جدیدی است که وزارت راه تعیین کرده است.
وی افزود: اما در این افزایش نرخ، موارد دستورالعمل مدنظر قرار نگرفته و کرایه خیلی افزایش یافته که این مسئله هم بارهای استان را با مشکل مواجه کرده و هم این حد افزایش منطقی نیست.
ربانی تصریح کرد: کارخانه های سیمان استان کرمان روزانه 6 تا 7 هزار تن بار حمل می کنند و در حالی که کرایه حمل بار در استان های دیگر افزایش نداشته، حمل از دیگر استان ها ارزان تر و به راحتی صورت می گیرد لذا بار ما روی زمین می ماند و در شرایط خاص کنونی با کمبود فروش مواجه می شویم.
مدیرعامل سیمان ممتازان گفت: این افزایش نرخ رانندگان کرمانی را نیز با مشکل مواجه می کند زیرا برای آنها نمی صرفد که بروند و از دیگر استان ها بار بیاورند و از سوی دیگر باید تعیین نرخ منطقی و همه جانبه بوده و نظر تولیدکنندگان گرفته شود.
"مهدی صیفوری" معاون راهداری استان کرمان در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: کرایه حمل و نقل بار توافقی و تابع عرضه و تقاضا است.
وی با اشاره به اینکه افزایش کرایه بار توسط انجمن رانندگان در حوزه حمل سیمان صورت گرفته، افزود: قیمت حمل بار باید براساس "تُن کیلومتر"(هزینه_ فایده راننده )باشد و این بحث در تمام کشور لازم الاجراست.
صیفوری بیان کرد: اما در افزایش اخیر نرخ حمل بار در کرمان از ضریب قدیمی استفاده شده که نشان می داد تن کیلومتر افزایش زیادی داشته که اصلاح شد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان اظهار کرد: "تن کیلومتر" کف قیمت حمل بار است که نباید قیمت کمتر از آن باشد و نرخ حمل بار توافق و در فصل و زمان مختلف متفاوت است.
وی افزود: افزایش نرخ حمل بار سیمان برای تشویق رانندگان برای حضور بیشتر در این بخش بوده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield