کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری کرمان:

دادستان‌ها جرایم را در فضای مجازی تعقیب کنند سياسي

دادستان‌ها جرایم را در فضای مجازی تعقیب کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس کل دادگستری کرمان گفت: ضرورت دارد دادستان‌های سراسر استان کرمان نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی رصد فضای مجازی اقدام و جرایم را در این فضا تعقیب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، یدالله موحد صبح سه شنبه در جمع روساء و دادستان‌های سراسر استان کرمان گفت: طی چند ماه گذشته 17 پرونده ویژه با موضوع جرایم سایبری در کارگروه رصد فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تشکیل شده است.
وی اظهار داشت: هیچ کارگاه و کارخانه‌ای در کشور نباید تعطیل شود و تلاش همه مدیران این باشد که به کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک کنند.
رئیس شورای قضائی استان کرمان به شرایط خاص کشور اشاره کرد و یادآور شد: مسئولان به لحاظ مسائل اقتصادی و هم به لحاظ مباحث انتخاباتی که در پیش رو داریم باید هوشیارانه عمل کنند و پیش بینی، پیشگیری و کنترل مسائل مختلف را در دستور کار خود قرار دهند.
وی به حادثه تلخ قتل طلبه همدانی اشاره کرد و افزود: نباید منتظر بمانیم تا اتفاقی رخ دهد و سپس به مسئله ورود کنیم، بلکه اقدام به هنگام و به موقع از سوی مسئولان ارزشمند است.
وی با اشاره به اینکه امروز رصد فضای مجازی یک ضرورت جدی است، گفت: کارگروه‌های رصد و پایش فضای سایبری باید به موقع و مسلط ورود کنند و ضمن کنترل و مهار مجرمان به رفتارهای مجرمانه آنها واکنش نشان دهند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.
موحد بیان کرد: در شرایط کنونی بسیاری از امور و به تبع آن بسیاری از جرایم از فضای فیزیکی به فضای مجازی در حال انتقال است و هرچه ارتباطات در محیط فیزیکی کم شود و به فضای سایبری منتقل شود قطعاً جرایم و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نیز به این فضا کوچ خواهند کرد.
وی عنوان کرد: مسئولان باید بپذیرند که هم فضای فیزیکی و هم مجازی جز واقعیت‌های زندگی بشر است و هر دو آن باید مدیریت شود و همانگونه که مواظب هستیم در خیابان نظم و امنیت برقرار شود باید این حساسیت را در بستر فضای اینترنت هم داشته باشیم.
مسئولان نسبت به فضای مجازی حساس و هوشیار باشند
رئیس کل دادگستری استان کرمان هشدار داد: مسئولان بخش‌های مختلف از جمله اداره اطلاعات، پلیس فتا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره کل ارشاد اسلامی و سایر مجموعه‌های مرتبط با فضای مجازی باید رصد فضای مجازی را جدی بگیرند و نسبت به آن حساس و هوشیار باشند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان باید رصد فضای انتخاباتی را جدی بگیرند و مراقبت داشته باشند، تاکید کرد: ضرورت دارد دادستان‌های سراسر استان نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی رصد فضای مجازی اقدام کنند و جرایم را در فضای مجازی تعقیب کنند.
موحد ضمن تقدیر از عملکرد مسئولان قضائی استان کرمان، گفت: بسیاری از روساء و دادستان‌های استان کرمان به صورت جهادی و شبانه روزی در حال فعالیت هستند و به طور مثال دادستان صبح در محل کارش حاضر است و بعد از وقت اداری در محیط اجتماعی و جامعه حضور فعال دارد و با بخش‌های مختلف از جمله فرهنگیان، اساتید، نخبگان و اصحاب رسانه، کانون‌های مختلف فرهنگی واجتماعی و مسئولان جلسه تعاملی در جهت پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های کلان قوه قضائیه دارند.
هیچ کارگاه و کارخانه‌ای نباید با دستور قضائی تعطیل شود
وی افزود: رونق تولید نیاز ضروری کشور است و نباید از آن غافل شد و طبق فرمایشات آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه هیچ کارگاه و کارخانه‌ای در کشور نباید با دستور قضائی تعطیل شود.
موحد با اشاره به اینکه همگان باید دغدغه تولید داشته باشند، گفت: قضات نباید با اتخاذ تصمیماتی چرخ تولید را متوقف کنند بلکه بهتر است ملاحضات اجتماعی و اقتصادی را در صدور آرا خود مورد توجه قرار دهند.
وی بیان کرد: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای ارتباط گیری سیستم قضائی با بخش‌های مختلف جامعه و حضور در بین مردم، نخبگان در جهت تبیین مشکلات و برنامه‌های دستگاه قضائی است.
موحد بر سه موضوع کاهش ورودی پرونده‌ها به سیستم قضائی، کاهش موجودی‌ها و اتقان آرا و تصمیمات قضائی تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات مهمی که دستگاه قضائی در دستور کار قرار داده است بحث تکریم ارباب رجوع و مراجعان به سیستم قضائی است.
یک ششم جمعیت استان کرمان از خدمات پزشکی قانونی محرومند
وی اعلام کرد: یک ششم جمعیت استان کرمان از خدمات پزشکی قانونی محرومند یا به سختی دسترسی دارند و ضرورت دارد مسئولان مربوطه در این رابطه به دنبال حل مشکل باشند.
وی بیان کرد: 456 برنامه در سال گذشته توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اجرایی شده است که کار خیلی بزرگی است و قطعاً بدون همکاری روساء و دادستان‌های سراسر استان کرمان این برنامه‌ها قابل اجرا نبود.
موحد افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با فعالیت‌های مؤثر و فراگیرش موجب ارتقا جایگاه دادگستری کرمان در سطح کشور و استان شده است.
وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان، گفت: در سنوات قبل مخصوصاً سال گذشته حقیقتاً اقدامات قابل قبول و تحسین برانگیزی از سوی این معاونت انجام پذیرفته است و می‌تواند به عنوان یک الگو برای تلاش و مجاهدت بیشتر در سال جاری مورد توجه قرار گیرد.
موحد افزود: طیف وسیعی از برنامه‌ها با رویکردهای مؤثر و کارآمد که از جمله ضرورت‌های امروز جامعه را برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است در معاونت اجتماعی عملیاتی شده‌اند.
رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت: در حوزه‌ی آموزش و مهارت‌های رفتاری و سبک زندگی اسلامی برای اقشار مختلف جامعه و والدین، مربیان و جوانان در شرف ازدواج و متقاضیان طلاق و افراد بهبود یافته کارهای مؤثری صورت پذیرفته است.
وی تلاش در جهت ارتقا آگاهی‌های عمومی، برگزاری همایش‌های علمی و کاربردی در زمینه‌های مختلف، اجرای طرح مصلحین قرآنی، طرح مهاجر، طرح هجرت، سجام ، پیشگیری رشد مدار و ایجاد مراکز مشاوره خانواده را از جمله برنامه‌های موفق این معاونت برشمرد.
وی در پایان خطاب به برگزار کنندگان این نشست گفت: بهتر است با نهایت توجه به مبحث صرفه جویی در هزینه‌ها پیشنهادات مؤثری که در جلسات مطرح می‌شود پس از تصویب و انجام کار کارشناسی به برنامه تبدیل شوند و سپس عملیاتی و اجرایی شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز مهار شد

10درصد بازرسی های یزد به معادن اختصاص می یابد

ماجرای کامل بازیکنان کرونایی در گل گهر/ اشک خانواده‌ها هم در آمد!

تدوین پیش نویس طرح دوفوریتی برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز آماده بهره برداری شد

افزایش سواد و درآمد از خشونت‌های خانوادگی پیشگیری نمی‌کند

انجمن حمایت از زندانیان در کرمان عملکرد موفقی دارد

شورای هماهنگی خدمات بهداشتی جامعه کار و تولید هرمزگان به عنوان برتر کشوری انتخاب شد

طعم تلخ عسل کوهی برای خانواده قلعه گنجی

چهاردهمین رسته کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تعیین و ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: اجرای برنامه مشترک پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید

یک دهم از اراضی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت

معاون علوم پزشکی کرمان: افراد سیگاری بیشتر در معرض کرونا هستند

توزیع 54 هزار بسته غذایی بین نیازمندان کرمانی

ادامه سیر صعودی کرونا در کرمان/ 52 مورد جدید شناسایی شد

جواب تست کرونای مبتلایان گل گهر تغییر کرد

پنجاه و هشتمین نشست تسهیلات جهانی محیط زیست

پلمب 18 واحد عرضه قلیان در سیرجان

واکنش امام‌ جمعه کرمان به دستگیری یکی از مدیران کل

جزئیاتی از تخلیه جنجالی منزلی در بردسیر

واژگونی پژو 405 در بردسیر 4 مصدوم بر جا گذاشت

کرونا تا به امروز جان 82 کرمانی را گرفته است

115 میلیارد تومان تسهیلات آبیاری نوین در کرمان پرداخت شد

بیش از 54 هزار سبد کالا بین مددجویان کرمان توزیع شد

ادارات جیرفت با یک‌سوم ظرفیت فعالیت می‌کنند

تقویت مشاغل خرد موجب شکوفایی و رونق اقتصادی می‌شود

صندوق های خرد محلی و تحقق روستای بدون بیکار در استان کرمان

ایرانی‌ها روزانه 8 هزار کیلومتر سیگار مصرف می‌کنند

زمین های دارای کاربری آموزشی به بخش خصوصی واگذار شوند

فصل برداشت تمام شد؛ مسئولان بیدار شدند/ نوش دارو بعد از ورشکستگی

اکثر نقاط شهر کرمان با کمبود مدرسه مواجه است

کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی

مرمت و لایروبی آبشخورهای حیات وحش در فیروزکوه/ افزایش نظارت ها همزمان با فصل زایمان حیات وحش

بیشترین تمایل به مصرف دخانیات، در سنین نوجوانی و جوانی

مصرف سیگار، تریاک و قلیان عوارض کرونا را تشدید می‌کند

​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه خبر داد: توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود

ساخت مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا پایان امسال

رونمایی از طرح های جدید بیمه ای برای بازنشستگان کشوری

بیش از هزار و 900 کیلوگرم فرآورده دامی غیربهداشتی در جنوب کرمان معدوم شد

برداشت انگور در جنوب کرمان آغاز شد

هنوز انقلاب اسلامی آنطور که باید، معرفی نشده است

در نقطه تمدن ساز اسلام به محوریت ایران اسلامی قرار داریم

تعیین تکلیف وضعیت معین‌های اقتصادی کم فعال استان کرمان

سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است

زیرساخت‌های گردشگری باغ شاهزاده ماهان کرمان تکمیل شد

واژگونی پژو 405 در بردسیر چهار مصدوم بر جا گذاشت

مراتع شهربابک در آتش سوخت

تیم هندبال مس کرمان با 3 بازیکن قرارداد امضا کرد

تست کرونا یکی از بازیکنان مس کرمان مثبت شد

فعالیت‌ استخرهای سرپوشیده همچنان ممنوع