کرمان رصد

آخرين مطالب

نخستین قرآن نفیس سوزن دوزی شده در رفسنجان رونمایی شد فرهنگي

نخستین قرآن نفیس سوزن دوزی شده در رفسنجان رونمایی شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از نخستین قرآن سوزن دوزی شده روی پارچه در جهان، شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از مسئولان در رفسنجان رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، هنرمند رفسنجانی و خالق این اثر گفت: اجرای این کار چهار سال زمان برد و کار سوزن دوزی به صورت نوین بر روی پارچه انجام شده است.
بتول استاد اکبری افزود: ابتدا آیات قرآن از روی قرآن عثمان طه بر روی برگه و سپس روی پارچه چاپ شد و هر طرف یک صفحه به مدت پنج روز بر روی پارچه پاناما و نخ دستی سوزن دوزی شد.
وی تصریح کرد: روی این پارچه پاناما خط خواناست، فقط خانمی اهل ترکمنستان زنجیر دوزی قرآن را انجام داده ولی کار سوزن دوزی رفسنجان به شکل کتاب درامده و در جهان بی نظیر است و در موزه قرآن نگهداری خواهد شد.
امام جمعه رفسنجان در آیین رونمایی از قرآن سوزن دوزی شده در مسجدالزهرا رفسنجان گفت: این کار بسیار ارزشمند زیرا قرآن کتاب زندگی و کتاب قانون است.
حجت الاسلام عباس رمضانی پور با اشاره به اینکه هرکس قرآن را پیروی کند راه سعادتمندی را در پیش گرفته است افزود: هر صفحه از این قرآن پارچه ای به طول 50 و عرض 35 سانتی متر است.
وی بیان کرد: صحافی این کتاب پارچه ای قرآن توسط مس سرچشمه با اعتباری بالغ بر 9 میلیون تومان انجام شد و مجتمع مس سرچشمه همواره از فعالیت های قرآنی حمایت های لازم را انجام می دهد.
رفسنجان در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
7437/7433/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield