کرمان رصد

آخرين مطالب

سه میلیارد تومان در حوزه تربیت بدنی دانشگاه ها هزینه می شود فرهنگي

سه میلیارد تومان در حوزه تربیت بدنی دانشگاه ها هزینه می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سالجاری سه میلیارد تومان اعتبارات در زمینه تعمیر و تجهیز اتاق های تندرستی خوابگاه‌ های دانشجویی و کف ‌پوش سالن‌ های ورزشی و فضاهای روباز ورزشی دانشگاه ها هزینه خواهد شد.
به گزارش ایرنا، محمدحسین علیزاده روز چهارشنبه در شورای ورزش دانشگاه شهید باهنر کرمان با تبریک ایام ماه مبارک رمضان افزود: دانشگاه شهید باهنر کرمان جزو معدود دانشگاه هایی است که دببرخانه ورزش های همگانی استان در این دانشگاه قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه سیاست وزارت علوم بر این است که به سمت پروژ های زودبازده و عمرانی دانشگاه ها برویم گفت: طی سال گذشته اعتبار 6 میلیارد تومانی پروژه های عمرانی بخش ورزش دانشگاه‌ ها به ‌صورت کامل تخصیص یافت.
*** دانشگاه باهنر کرمان ظرفیت برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان را دارد
مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه یکی از مهم ترین معیارها در حوزه المپیادهای ورزشی دانشجویان، افزایش مشارکت‌ ها است تصریح کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان جزو اولین دانشگاه‌ هایی بود که وارد المپیاد ورزشی شد و این ظرفیت را نیز برای برگزاری المپیاد بعدی دارد.
علیزاده ادامه داد: پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور تابستان 99 به میزبانی استان گیلان با هشتهزار نفر شرکت کننده برگزار خواهد شد این ظرفیت در المپیاد ورزشی به 10 هزار نفر خواهد رسید.
وی با بیان اینکه باید به سمت مشارکت های ملی پیش رفت تا مشکلات حوزه تربیت بدنی دانشگاهها مرتفع شود تصریح کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های ارزشمندی در حوزه های مختلف است.
مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اجرای 50 پروژه در زمینه کف ‌پوش فضاهای ورزشی دانشگاه های کرمان در سالجاری خبرداد و گفت: 27 زمین چمن مصنوعی به صورت مشارکتی در سال جدید اجرا می شود که حدود 10 میلیارد تومان به این بخش تخصیص داده شده و تاکنون 10 پروژه کلید خورده است.
***اتاق تندرستی برای دانشجویان خوابگاه ضروری است
وی با اشاره به اینکه اتاق تندرستی برای دانشجویان خوابگاه ضروری است، گفت: اتاق تندرستی دانشگاه باید در مکانی جانمایی شود که دانشجویان به راحتی در هر ساعتی بتواند از آن استفاده کنند.
علیزاده با تجهیز و تعمیر اتاق های تندرسی دانشگاه های سراسر کشور خبرداد و افزود: 100 دانشگاه در سراسر کشور دارای اتاق تندرسی هستند.
مدیرکل تربیت بدنی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پروژه پایش جزو اولویت های ما برای دانشجویان ورودی جدید است و این غربالگردی ها ادامه خواهد داشت‌ تصریح کرد: دانشجویان به نشاط نیاز دارند لذا ورزش های هیجانی می‌ تواند گزینه مناسبی برای ایجاد نشاط در بین دانشجویان باشد.
وی تاکید کرد: ورزش یک توفیق اجباری در جامعه بشری است که اگر به آن توجه نشود جامعه دچار آسیب می شود‌.
علیزاده بیان داشت: در سالجاری 3 میلیارد تومان اعتبارات در زمینه تعمیر و تجهیز اتاق های تندرستی خوابگاه‌ های دانشجویی و کف‌پوش سالن‌ های ورزشی و فضاهای روباز ورزشی هزینه می شود.
*** اعتبارات فعلی دانشگاه پاسخگوی تجهیزات فضاهای ورزشی نیست
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این نشست گفت: 90 درصد بودجه دولتی دانشگاه شهید باهنر صرف دستمزد کارکنان و تنها 10 درصد صرف سایر هزینه های می شود.
محمدرضا طاهر با ابراز تاسف از اینکه قدرت خرید دانشجویی کاهش یافته است افزود: دانشگاه شهید باهنر کرمان بابت هر پرس غذا 6 هزار تومان یارانه پرداخت می‌ کند و ما روزانه 10 هزار پرس غذا سرو می کنیم، لذا هر روز 60 میلیون تومان دانشگاه یارانه غذا می‌ دهد.
وی از وجود حدود پنجهزار دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه شهید باهنر کرمان خبرداد و بیان داشت: بیشتر دانشجویان غیربومی این دانشگاه متعلق به جنوب استان هستند.
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه بر روی اعتبارات دولتی برای تجهیزات و تعمیرات حوزه ورزشی دانشگاه نمی توان حساب کرد گفت: درآمد اختصاصی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز نسبت به سایر دانشگاه ها قابل مقایسه نیست و درآمد اقتصادی دانشگاه تنها در زمینه شهریه ها و 10 درصد از پروژه های علمی است و نگاه ما به بودجه های ابلاغی وزارتخانه است.
طاهر به فاصله زیاد خوابگاه های دانشجویی دانشگاه شهید باهنر نسبت به شهر اشاره کرد و گفت: برای دانشجویان سخت است که برای استفاده از فضاهای ورزشی به داخل شهر مراجعه کنند لذا باید تمهیداتی در زمینه تعمیرات و تجهیزات فضاهای ورزشی دانشگاه از سوی وزارتخانه اندیشیده شود.
مدیر امور تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این نشست از انتخاب دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان دبیرخانه ورزش های همگانی استان طی سال گذشته خبر داد و افزود: مسابقات ورزش‌ های همگانی و دانشگاه ‌ها و موسسات آموز عالی استان کرمان با حضور بیش از یکهزار دانشجوی دختر و پسر از 84 مرکز دانشگاهی شامل دانشگاه‌ ‌های دولتی، فرهنگیان، پیام نور، جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای برگزار شد.
***محل جدید مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه شهید باهنر کرمان افتتاح شد
محمدرضا امیرسیف‌الدینی با بیان اینکه از تمامی واحدهای دانشجویی استان دانشجو برای شرکت در المپیاد ورزشی 98 داریم گفت: بعد از پیگیری های انجام شده یک فضای ورزشی را به اداره کل برای ورزش بدنسازی دختران انجام شده و تجهیزات آن در 2 سال گذشته خریداری شده است.
مدیر امور تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه مرکز مشاوره ورزشی و تندرسی دانشگاه شهید باهنر کرمان از حدود 6 سال پیش به صورت رسمی در دانشگاه فعال است ادامه داد: 2 اتاق تندرستی برای دانشجویان دختر تخصیص و یک زمین چمن برای دانشجویان پسر نیز تجهیز شده است.
وی بر لزوم نوسازی وسایل ورزشی تاکید کرد و افزود: دانشکده تربیت بدنی در سال 91 افتتاح شد که برای کف پوش سه سالن ورزشی دانشگاه نیاز به 400 میلیون تومان اعتبارات داریم.
محل جدید مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم و جمعی از مسئولان دانشگاه شهید باهنر کرمان در دانشکده تربیت بدنی افتتاح شد.
این مرکز از سال 92در پردیس دانشگاه شهید باهنر کرمان فعالیت داشته است که به دلیل کمبود فضا به محل جدید منتقل شده است و سالانه یکهزار نفر از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی تست ساختار مقاومتی و اسکلتی گرفته می شود.
مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز از سالن بدنسازی خوابگاه ‌های دخترانه دانشگاه شهید باهنر بازدید کرد.9895/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield