کرمان رصد

آخرين مطالب

برداشت گل محمدی در رفسنجان آغاز شد اقتصادي

برداشت گل محمدی در رفسنجان آغاز شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس جهاد کشاورزی رفسنجان از آغاز برداشت گل محمدی از 20 هکتار سطح زیر کشت در این شهرستان خبر داد.
به گزارش ایرنا، حسین رضایی روز دوشنبه در حاشیه آغاز برداشت گل محمدی در رفسنجان افزود: سطح زیر کشت گل محمدی در رفسنجان در راستای اجرای سیاست های این سازمان در زمینه افزایش سطح کشت های جایگزین در حال افزایش است.
وی اظهار داشت: فصل برداشت گل محمدی در رفسنجان به دلیل شکفته شدن زودهنگام گلها زودتر از سایر مناطق است.
رضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر گل محمدی در رفسنجان به صورت غنچه به فروش می رسد گفت: تاکنون در هر هکتار 2.5 تن برداشت داشته ایم و به ازای هر متر مکعب آبی که مصرف می کند 1.5 دلار ارزآوری برای کشور دارد.
وی افزود: گل محمدی چهار هزار و 500 تا پنج هزار متر مکعب آب در سال احتیاج دارد.
وی ادامه داد: ضمن اینکه گل محمدی عاری از آفت است و احتیاج به کودهای شیمیایی نیز ندارد و محصولی سالم است و هر یک کیلوگرم از این گل بالغ بر 100 هزار تومان ارزش دارد.
رضایی خاطرنشان کرد: گل محمدی با کم آبی و گرما سازگار است و تاکنون 20 هکتار گل محمدی در رفسنجان کشت شده و 40 تن گل تازه برداشت خواهیم کرد.
دبیر کارگروه اقتصادی کارخانه مس سرچشمه نیز گفت: در حال حاضر دانشگاه رفسنجان مجری اجرای طرح کشت زعفران، پرورش ماهی و گل محمدی است و در رودخانه شاهزاده عباس پرورش ماهی را داریم و کارهای خوبی انجام شده است.
محسن ارسلان خاطرنشان کرد: در حوزه صنعت بیش از 40 قطعه ساز و تولید کننده قطعات در حوزه مس رفسنجان داریم که وارد سیستم تولید و ساخت قطعات مس شده اند و آمادگی داریم که از تولیدات آنها حمایت کنیم.
رفسنجان در 110 کیلومتری شهر کرمان قرار دارد.
3029/7433


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield