کرمان رصد

آخرين مطالب

افزون بر 2000 تن تخم مرغ در جنوب کرمان تولید شد اقتصادي

افزون بر 2000 تن تخم مرغ در جنوب کرمان تولید شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از تولید 2 هزار و 475 تن تخم مرغ در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.
محمد پولادخای روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تخم مرغ از واحدهای صنعتی پرورش مرغ های تخمگذار منطقه جنوب کرمان به ظرفیت فعال یکصد هزار قطعه در دوره و همچنین از واحدهای پرورش مرغ خانگی به دست آمده است.
وی ادامه داد: 72 درصد این تولید، از واحد صنعتی منطقه جنوب کرمان و 28 درصد دیگر از مرغ های خانگی و بومی به دست آمده است.
مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهار داشت: میزان تولیدی تخم مرغ طی سال گذشته بیش از 30 درصد نیاز منطقه جنوب کرمان را تامین کرده است.
وی با بیان اینکه صدور مجوز مرغ تخمگذار مطابق دستورالعمل ابلاغی وزارت جهادکشاورزی، در سطح کشور ممنوع است، گفت: با رایزنی های انجام گرفته و با توجه به ظرفیت های موجود در این زمینه، امیدواریم شرایط صدور مجوز پرورش مرغ تخمگذار فراهم شود تا شاهد تولید بیشتری باشیم.
پولادخای به برنامه های پیش روی این بخش در سال جاری اشاره و تصریح کرد: توسعه واحدهای مرغ تخم گذار از یکصد هزار قطعه به 300 هزار قطعه در دوره و صدور مجوز پرورش مرغ بومی از برنامه های در دست اقدام است که در صورت تحقق این برنامه ها، تمام تخم مرغ مورد نیاز جنوب استان در خود منطقه تولید می شود.
مقدار فراوان مواد مغذی در تخم مرغ، آن را جزو مواد غذایی پر مصرف قرار داده است.
جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.
3029/7450/7429


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield