کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

لزوم توسعه فعالیت‌های اقتصادی ورزشی ورزشي

لزوم توسعه فعالیت‌های اقتصادی ورزشی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان گفت: خیلی از فعالیت های ورزشی می توانند اقتصادی باشد و باید روی این مسئله کار کنیم. زیرا منابع دولتی و شرکت ها محدود اما نیازها بیش از آن است و باید به سراغ اسپانسرها و فعالیت های اقتصادی برویم تا به اهداف مورد نظر برسیم.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" امروز در جلسه ستاد استانی بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو اظهار کرد: اهدافی که برای ورزش مطرح است، برای ما و دولت نیز خیلی اهمیت دارد و در ورزش عمومی اهداف سلامت جامعه، پر کردن اوقات فراغت و نام آور بودن در سطح کشور مطرح است.
وی افزود: در جوامع بین المللی و حضور در مسابقات جهانی نیز انگیزه خیلی خوبی برای ارتقاء ورزش است و مسئله دیگر استفاده از تجربه کشورهای دیگر و مسئله مهم تر، معرفی جمهوری اسلامی به جهان است که این اهداف برای ما نیز خیلی اهمیت دارد.
فدایی تصریح کرد: اینکه وزارت ورزش را داریم به دلیل اهمیت این اهداف است که برای ورزش نیز یک ساختار مشابه موضوعات دیگر قائل شده اند و ما سعی می کنیم کارهایی که در توان است، انجام بدهیم.
وی با اشاره به محدودیت هاعنوان کرد: بحث استعداد و امکانات در ورزش مطرح است که خوشبختانه در استان کرمان استعدادهای خوبی داریم اما در امکانات، منابع دولتی، شرکت ها و بخش خصوصی و خیران را داریم که هر کدام از اینها ظرفیت و محدودیت هایی دارند.
استاندار کرمان گفت: منابع دولتی در موضوعات مختلف و نیازهای جامعه تقسیم می شود و محدودیت ما درصدی است که ورزش از منابع دولتی می گیرد. ضمن اینکه در بخش های دیگر نیز مشکل داریم و سرانه تخت بیمارستانی ما 1.6 و متوسط کشور 1.9 است و در آب روستایی 10 درصد پایین تر از میانگین کشور هستیم و نمی توانیم از اعتبارات دیگر بخش ها کسر کنیم.
وی افزود: شرکت ها و بنگاه های اقتصادی نیز در بخش های دیگر علاوه بر ورزش فعالیت دارند و هزینه می کنند.
فدایی اظهار کرد: خیلی از فعالیت های ورزشی می توانند اقتصادی باشد و باید روی این مسئله کار کنیم. زیرا منابع دولتی و شرکت ها محدود اما نیازها بیش از آن است و باید به سراغ اسپانسرها و فعالیت های اقتصادی برویم تا به اهداف مورد نظر برسیم.
به گزارش ایسنا، در این جلسه روسای هیئت های ورزشی استان کرمان به بیان نظرات و دغدغه های خود پرداختند که یکی از مهم ترین مسائل، اعتراض به تصمیم باشگاه صنعت مس در حذف رشته های ورزشی بود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield