کرمان رصد

آخرين مطالب

استعدادهای کارآفرینی دانشگاه ها کشف شوند اقتصادي

استعدادهای کارآفرینی دانشگاه ها کشف شوند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- سیدمهدی طبیب‌زاده در سمینار "کارآفرینی در دوران تحریم" در محل دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: اتاق کرمان در حوزه کارآفرینی اقدامات مختلفی انجام داده که می‌توان به راه‌اندازی مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی با آزمون گرفتن از 20 هزار دانش‌آموز اشاره کرد.
وی اظهار داشت: از بین این دانش آموزان تعدادی انتخاب و در مسیر اهداف مدارس خلاقیت و ایده پردازی تحت آموزش قرار گرفتند که این طرح در فازهای بعدی ادامه خواهد یافت.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بیان کرد: تاکنون استارتاپ‌های بسیاری در مجموعه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شده است.
وی گفت: در جامعه ما کارآفرینی به معنای واقعی خود مطرح نشده و به اشتباه مفهوم اشتغالزایی از آن یاد می شود.
**از تحریم ها به عنوان فرصت استفاده شود
طبیب زاده عنوان کرد: کارآفرینی در تمامی دوران ها لازم است اما ضرورت وجود آن در دوران تحریم ها چندین برابر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در دوران تحریم‌ها تهدید‌های بسیاری وجود دارد، ادامه داد: اما از این دوران می توان به عنوان یک فرصت خوب برای بروز توانمندی‌های خود و خلق ایده‌ها و مزیت‌های جدید استفاده کرد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان یکی از تعاریف کارآفرینی را فرصت جو بودن و محدودنشدن به منابع در دسترس عنوان کرد و گفت: این تعریف از کارآفرینی در دوران تحریم بیشتر مصداق دارد.
وی در بخش دیگری با بیان اینکه یارانه بسیاری به انرژی در کشور اختصاص دارد، گفت: امکان خلق ثروت در منابع به ویژه انرژی وجود دارد و باید در این حوزه کار کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield