کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم رفسنجان و انار:

شبکه فاضلاب شهری رفسنجان 700 میلیارد تومان هزینه دارد اقتصادي

شبکه فاضلاب شهری رفسنجان 700 میلیارد تومان هزینه دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای احداث شبکه فاضلاب شهری رفسنجان 700 میلیارد تومان مورد نیاز است.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد محمدی انارکی عصر دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: پروژه‌هایی از جمله کارخانه‌های تولید قطعات پزشکی، داروسازی و پنج مگاواتی انرژی خورشیدی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در سال‌های اخیر احداث شده است.
وی از وارد مدار شدن نیروگاه 57 مگاواتی برق در رفسنجان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: اخیراً پیشنهاد دادیم و تصویب شده که لوله 26 اینچ نفت از بندرعباس به شرکت نفت رفسنجان منتقل و به مجموعه نفت این شهرستان اضافه می‌شود که زیرساختی برای مس و سایر صنایع پایین دستی است.
وی تصریح کرد: اواخر سال گذشته 22 میلیارد تومان به دانشگاه‌های علوم پزشکی و ولی عصر ( عج ) رفسنجان اختصاص یافت و امسال رفسنجان در رابطه با جذب سهمیه قیر رایگان برای روستاها در استان کرمان بیشترین سهمیه را جذب کرد و رتبه اول استان را گرفت.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس همچنین بیان کرد: کلینیک تأمین اجتماعی رفسنجان در آینده نزدیک از کلنگ زنی می‌شود که برای احداث آن 20 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.
محمدی انارکی با اشاره به بازآفرینی روستاهای اودرج و داوران رفسنجان در راستای حفظ بافت سنتی و قدیمی بیان کرد: طرح احداث فیبر نوری اودرج و داوران با اعتبار بالغ بر 40 میلیون تومان نیز در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه برای احداث فاضلاب شهری رفسنجان 700 میلیارد تومان مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: منبع 114 هزار مترمکعبی در قالب هشت سیلوی نگهداری اسید مس در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان احداث می‌شود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس ابراز داشت: از آنجایی که هر ساله قسمتی از محور رفسنجان به نوق دوبانده می‌شود و اعتباری برای آن تخصیص می‌یابد امسال برای دوبانده شدن بخشی از آن، 10 میلیارد تومان هزینه و اعتبار اختصاص یافت.
محمدی انارکی بیان داشت: مجتمع مس سرچشمه اخیراً استخدام نیرو نداشته و برنامه ریزی خواهد شد سالانه 2 مرتبه آزمون استخدامی برای این کارخانه انجام شود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس همچنین در خصوص دستاوردهای سفر وزیر ارتباطات برای رفسنجان گفت: در بسیاری از نقاط مسیر رفسنجان تا کرمان قطعی خطوط موبایل وجود دارد و مسیرهای رفسنجان تا نوق ، نوق تا انار و انار تا شهربابک نیز دارای همین مشکل است که برطرف می‌شود.
محمدی انارکی افزود: اجرای فیبر نوری مخابرات رفسنجان از مخابرات کرمان تا مخابرات رفسنجان در حال اجرا است و 60 کیلومتر آن از مخابرات کرمان به رفسنجان انجام شده است. همچنین هفت هزار مشترک تلفن روستایی داریم و 500 مشترک جدید روستایی نیز به این تعداد اضافه خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield