کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون صمت کرمان:

انجام 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی/ 240 فرصت شغلی ایجاد شد اقتصادي

انجام 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی/ 240 فرصت شغلی ایجاد شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - معاون صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: در یک ماه ابتدای امسال با انجام 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی برای 240 نفر اشتغال زایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، امین غفاری نژاد پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع «رونق تولید» در خصوص حواشی و چالش‌های حوزه صنعت گفت: کرمان یکی از استان‌های نیمه صنعتی کشور است و در حال حاضر حدود هزار و 225 پروانه‌های بهره برداری فعال داریم که در حوزه تولید فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه صنعت می‌تواند قطب تولید استان باشد، گفت: صنایع در استان در قالب سه گروه زنجیره فولاد، زنجیره مس و صنعت خودروسازی استان قرار می‌گیرند.
معاون امور صنایع و تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان در زمینه صنعت خودروسازی گفت: پنج واحد صنعتی خودروساز در منطقه ویژه اقتصادی بم در حال کار هستند.
وی در خصوص تولید انواع لوله پلی اتیلن و اتصالات گفت: سهم استان در تولید کشور حدود 25 درصد است.
وی با اشاره به اینکه کرمان یکی از عمده ترین کارخانجات تولید لاستیک کشور را دارد، افزود: برق و الکترونیک و تابلوسازی هم می‌تواند یکی از محورهای صنعتی استان باشد.
غفاری نژاد گفت: علیرغم تمام چالش‌هایی که در حوزه تولید به وجود آمده است، سال خوبی برای صدور و تولید پروانه‌های بهره برداری بود. حدود 125 پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری هزار و 55 میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم هزار و 770 نفر را ثبت کردیم.
506 درخواست سرمایه گذاری جدید
وی گفت: در سال 97 حدود 506 فقره درخواست سرمایه‌گذاری جدید را داشتیم که ارزش آن حدود 9 هزار و 400 میلیارد تومان بوده است که اگر محقق شود 11 هزار اشتغال جدید در زمینه صنایع معدنی شیمیایی و غذایی خواهیم داشت.
وی از صدور پروانه برای سه واحد تولید کنسانتره آهن طی سال گذشته خبر داد و گفت: دو واحد در شهرستان زرند و یک واحد در شهرستان رفسنجان بوده است که حدود 160 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
غفاری نژاد گفت: یک واحد تولید فروکروم در رفسنجان داشتیم که در سال گذشته 316 میلیارد تومان پروانه تولید دریافت کرد. همچنین یک واحد تولید انواع دارو، قرص و شربت که حدود 25 میلیارد تومان سرمایه گذاری در منطقه اقتصادی رفسنجان داشتیم.
وی گفت: در یک ماه ابتدای سال 98 حدود 50 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای 6 واحد صنعتی انجام شد و حدود 240 نفر اشتغال داشتیم.
معاون صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: در سال گذشته حدود 600 میلیون تومان برای ایجاد یک اشتغال مستقیم سرمایه گذاری شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield