کرمان رصد

آخرين مطالب

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اوقاف کرمان خبر داد:

100 میلیون تومان افطار صائمین توسط اوقاف کرمان در ماه رمضان فرهنگي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اوقاف کرمان گفت: تنها در شهر کرمان 100 میلیون تومان افطار صائمین توسط اوقاف در ماه رمضان انجام خواهد شد و از اساتید برجسته کشوری به استان کرمان حضور دارند در ماه رمضان که هر کدام به مدت 10 روز در یکی از مناطق تفسیر قرآن را انجام می دهند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام"رضا حدادی" امروز 15 اردیبهشت ماه در نشست خبری با اشاره به برگزاری 9 ساله طرح "ضیافت الهی" در بقاع متبرکه استان کرمان اظهار کرد: در این طرح برنامه‌های معنوی از جمله ادعیه و کرسی‌های تلاوت و آزاداندیشی برگزار می شود و در کنار آن اعزام روحانیان را به مناطق مختلف در ماه مبارک رمضان داریم.
وی ادامه داد: امسال 50 نفر از روحانیان کشوری دوره دیده تخصصی ویژه ماه رمضان از شهر مقدس قم به مناطق مختلف استان کرمان اعزام می‌شوند و 45 نفر از روحانیان بومی که در طول سال در بقاع و اماکن متبرکه استان حضور دارند، فعالیت‌های ویژه را در ماه رمضان خواهند داشت.
حدادی در ادامه تصریح کرد: اجرای امینانه نیت واقفان از وظایف اوقاف است و در ماه رمضان 350 میلیون تومان از محل موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی اطعام و افطار الصائمین داریم و ریاست سازمان اوقاف در طرح افق به ما اجازه داده که از محل درآمد امامزادگان، اطعام را به افراد و مجاوران امامزاده و زوار داشته باشیم.
حدادی بیان کرد: برآورد ما این است که حدود 100 میلیون تومان از محل طرح افق بتوانیم هزنیه کنیم که باید با رویکرد و نظم و انضباط صورت گیرد که هم مردم بهره‌مند شوند و هم از برنامه‌های مفید بقاع بهره ببرند.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اوقاف کرمان گفت: تنها در شهر کرمان 100 میلیون تومان افطار صائمین توسط اوقاف در ماه رمضان انجام خواهد شد و از اساتید برجسته کشوری به استان کرمان حضور دارند در ماه رمضان که هر کدام به مدت 10 روز در یکی از مناطق تفسیر قرآن را انجام می دهند.
وی با اشاره به اینکه طرح ضیافت الهی را رصد کرده‌ایم که به چه شکل و در چه سطحی برگزار می‌شود، افزود: 17 نفر از اساتید مفسر هم در جلسات قرآنی حضور دارند تا تفسیر قرآن را در کنار تلاوت و قرائت داشته باشند و گروه‌های بانوان و نوجوانان و کودکان در این مبحث مورد اولویت هستند. 
حدادی عنوان کرد: امسال در ضیافت الهی اطلاع‌رسانی به همه هیئت‌امنا و خدام صورت گرفته که بخش نذورات را به شکل غیرحضوری انجام دهند.
وی با بیان ایکه طی یک سال آینده تحول عظیمی را در امامزاده‌ها خواهیم داشت، گفت: ریاست سازمان ابلاغیه‌ای داده که باید مجاوران امامزاده شاخص را از همه لحاظ در نظر بگیریم و اگر در زمینه معیشتی، فرهنگی، اجتماعی و گرفتاری دارند در حد مقدور امامزاده پوشش داده شوند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield