کرمان رصد

آخرين مطالب

ایجاد شکاف بین ملت و دولت بازی در زیست بوم دشمن است فرهنگي

ایجاد شکاف بین ملت و دولت بازی در زیست بوم دشمن است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: رسانه ها باید از ایجاد شکاف بین دولت و ملت جلوگیری کنند و اگر تسلیم این شکاف و وارد این بازی شده و شکاف را تعمیق کنند در هر جناح سیاسی که باشند در زیست بوم دشمن بازی کرده اند.
به گزارش ایرنا، "سیدابوالحسن فیروزآبادی" روز پنجشبه در نخستین همایش رسانه های نوین و شکل ‌دهی نهادهای اجتماعی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان (هایتک) افزود: نخستین استراتژی رسانه ای محیط شناسی است.
وی اظهار داشت: ما داریم در رسانه های اجتماعی خارجی زندگی می کنیم لذا باید آداب زیست در این شبکه ها را کشف کنیم.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: با گسترش فضای مجازی، این بحث مطرح است که تولید علم از داده صورت می گیرد و اینها برآمده از تحولات رسانه ای است که برای بشر به وجود آمده است.
وی افزود: یکی از بزرگ ترین کارهایی که رسانه در جهان امروز انجام می دهد تولید علم است و پایه مدرنیته ای که در آن وجود داریم، رسانه است.
فیروزآبادی ادامه داد: اجتماعی شدن به معنی این است دولت ها کوچک می شوند و در کنار آنها گروه های اجتماعی بر روی پلت فرمها نقش ایفا می کنند و به همین دلیل به عنوان لازمه عصری و تاریخی مواجه با دوره ای هستیم که گروه های اجتماعی و مردم نهاد، نقش برجسته ای در هویت ملی کشورها بازی می کنند.
وی گفت: به خوبی می توانیم در هویت کشورها نقش بازی کنیم به این شرط که درک درستی داشته باشیم و بین آنچه که لازمه تمدن بشری با آن چه که طراحان فرامرزی ما طراحی می کند تفاوت بگذاریم.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی بیان کرد: معتقدیم در فضای مجازی که بر بستر رسانه شکل گرفته و ضرورت عصری و تمدنی است که بشر باید طی کند، چهار تا پنج شکاف مدیریت شده پیاده شده است.
وی با اشاره به شکاف های دیجیتالی، اطلاعاتی، تکنولوژیکی و شکاف دولت ملت بیان کرد: شکاف دیجیتالی بین آمریکا و بقیه جهان است و تمام امکانات تکنولوژیکی و بیشتر شبکه های بین کشورها در تملک آنهاست و اجازه نمی دهند کسی در این حوزه ورود کند.
فیروزآبادی ادامه داد: در تنها چیزی که نتوانسته اند در آن شکاف ایجاد کنند، بین دولت و ملتهاست.
وی بیان کرد: آنها به دلیل وجود شکاف های دیگر سعی می کنند دولت ها را کوچک کرده و بین دولت و ملت شکاف و سکوهایی ایجاد کنند و در رسانه اخلاق، عرف، فرهنگ و هنجار ما را زیر پا می گذارد.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی افزود: در کشور ما امنیت، جوان و دانشگاه داریم و شرایطی فراهم شده که می توانیم در لبه علم دنیا حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه کشور ما در شکاف پلت فرمی با دقت بالا کار کرده و اقتصاد پلت فرمی را در کشور توسعه یافته است گفت: ما در توسعه پلت فرم رسانه ای ناموفق بوده ایم و علت آن دخالت های سیاسی در حوزه رسانه ای است در حالی که آوردگاه نبرد ما در حوزه فضای مجازی با دشمن است.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: اکنون ما دشمن را فراموش کرده، درگیر مباحث پیش پا افتاده شده و خودمان را می کوبیم.
وی با اشاره به اینکه باید پلت فرمی قوی تر از تلگرام داشته در اختیاز بگیریم بیان کرد: برای این پلت فرم قوی رسانه ای نداریم.
وی افزود: حوزه رسانه درایور اقتصاد جهانی است و از رسانه به همه مردم وصل شده و مردم را به صورت کاربر که از برده نیز پایین تر است در آورده است.
فیروزآبادی افزود: اگر می خواهیم در دنیا بازیگر بوده و شهروند دسته اول باشیم باید سکوی خود را داشته باشیم.
وی ادامه داد: نمی توانیم روی سکوی لغزان فیسبوک، توئیتر و غیره بایستیم و نباید پیرو اقدامات آنها باشیم.
وی اظهار داشت: باید مدل جدید و ارزشگذاری و مقررات جدید داشته باشیم و باید بدانیم بازیگران اصلی دنیا آن دسته افرادی هستند که نوآوری دارند.
3029


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield