کرمان رصد

آخرين مطالب

46 کارگاه مرمتی بناهای تاریخی در کرمان راه اندازی شد فرهنگي

46 کارگاه مرمتی بناهای تاریخی در کرمان راه اندازی شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی 46 کارگاه مرمت بناهای تاریخی طی سال 1397 در این استان خبر داد.
به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان غلامرضا فرخی افزود: تعدادی از کارگاههای مرمت بناهای تاریخی همچنان فعال هستند.
وی ادامه داد: این کارگاهها از محل اعتبارات ملی و استانی تامین اعتبار شده و با بودجه ای بالغ بر 18 میلیارد تومان آغاز به کار کردند.
وی بیان کرد: آثار تاریخی نیازمند مرمت و نگهداری هستند و مرمت و حفاظت از این آثار وابسته به همکاری بخش خصوصی و دوستداران میراث فرهنگی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تصریح کرد: در حال حاضر 10 بنای تاریخی توسط بخش خصوصی با حجم سرمایه گذاری 30 میلیارد تومان در دست مرمت قرار دارد و پیشرفت فیزیکی این پروژه ها در مجموع بین 30 تا 85 درصد است که مرمت و بازسازی این پروژه ها به جز کاروانسرای وکیل تا پایان سال جاری به پایان می رسد.
وی با بیان اینکه بناهای تاریخی از طریق صندوق احیا بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی کشور به بخش خصوصی واگذار می شود افزود: واگذاری بناهای تاریخی، اشتغالزایی پایدار و استفاده بهینه از بناهای تاریخی را به دنبال دارد.
فرخی با اشاره به همکاری خوب شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی استان در ایفای نقش اجتماعی این موسسات در خصوص مرمت بناهای تاریخی استان بیان کرد: پنج بنای تاریخی با همکاری این شرکتها در حال مرمت است که تاکنون 70 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
استان کرمان دارای هفت اثر ثبت جهانی، 700 اثر ثبت ملی و هفت هزار اثر تاریخی شناخته شده است.
3029/7437


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield