کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون استاندار کرمان:امام خمینی (ره) اسلام را از مهجوریت نجات داد فرهنگي

معاون استاندار کرمان:امام خمینی (ره) اسلام را از مهجوریت نجات داد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- محمدصادق بصیری روز سه شنبه در نشست برنامه ریزی ستاد گرامیداشت سی امین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی ضمن تبریک روز معلم و کارگر افزود: شعار ما این است که انقلاب اسلامی را رهبری، مکتب، اسلام و مردم به ثمر رسانده اند.
وی تاکید کرد: برخی پدیده ها نمودشان از بودشان بیشتر است و در برخی موارد این مهم بر عکس است.
معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ادامه داد: بنابراین بودن انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، بودنشان از نمودشان بیشتر است اما آنطور که باید این پدیده های بزرگ را به دنیا معرفی نکرده ایم پس هر سال باید این نمود در برگزاری برنامه های ملی و آیینی بیشتر شود.
بصیری افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب فرمودند؛ فاصله بین واقعیت ها و بایدها وجود دارد اما این فاصله طی شدنی است و یکی از کارهای ما تببین و ترویج است.
وی با بیان اینکه اکنون مهمترین گروه هدف ما جوانان هستند و باید دید با چه زبانی با آنها صحبت و اطلاعات را منتقل کرد.
بصیری افزود: دکترین امام (ره) این بود که می شود حکومت کرد و اسلام را در این میان اجرا کرد لذا باید اینها را با زبان ساده به جوانان توضیح داد.
معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان تاکید کرد: دغدغه رئیس شورای هماهنگی شورای اسلامی استان کرمان بر جدی گرفتن اقدامات تبیینی با همکاری دستگاه های اجرایی مساله مهمی است.
وی گفت: رسانه ها و فضای مجازی تعطیل پذیر نیستند لذا می توان از این ظرفیت ها برای اجرا و تحقق اهداف عالیه اسلام استفاده کرد.
بصیری با بیان اینکه دشمنان همواره در صدد شبهه افکنی و توطئه هستند افزود: بهترین محتوایی که در راستای تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی می توان فراهم کرد، پاسخ به شبهات است باید خودمان را به جای جوانان بگذاریم و با طرح سئوال به آن پاسخ داده شود.
** ضرورت تلفیق اهداف گام دوم انقلاب با اندیشه های امام راحل
رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمان نیز در این نشست گفت: تلفیق بیانیه گام دوم با اندیشه های امام (ره) ضروری و تکمیل کننده است.
عباس تقی زاده افزود: دیدگاههای امام خمینی (ره) پشتوانه حرکت های انقلابی ایشان است.
وی با اشاره به اینکه سالگرد ارتحال امام (ره) در سال جاری مصادف با ماه مبارک رمضان است تصریح کرد: ابعاد شخصیتی امام متفاوت است و بعد عرفانی امام در اشعار ایشان مشهود است لذا برای تببین جنبه های عرفانی شخصیت امام ماه رمضان، زمان مناسبی است.
تقی زاده تاکید کرد: علاوه بر جنبه شکلی موضوع ارائه محتوای مناسب در برنامه های سالگرد مهم و سازنده است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان کرمان گفت: باید به دنیا نشان داد که مردم همچنان در مسیر امام خمینی (ره) و به یاد امام هستند.
حجت الاسلام علی ایمانی تبار افزود: می توان در راستای ایجاد تحول در استان در زمینه بروز نمادی از شخصیت امام برنامه ریزی های را انجام داد.
در ادامه اعضای ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) به بیان برنامه های دستگاه های اجرایی مختلف در راستای برگزاری ایام رحلت امام خمینی (ره) پرداختند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield