کرمان رصد

آخرين مطالب

یادداشت؛

میدان تاریخی کرمان غرق در نوای موسیقی اصیل سنتی فرهنگي

میدان تاریخی کرمان غرق در نوای موسیقی اصیل سنتی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - کرمان در میان همه شهرهای تاریخی این مرز و بوم با اجرای «ارکستر سمفونیک ملی ایران» در میدان تاریخی گنجعلی خان کرمان پیشگام چنین اقدامات است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها، سید مهران عالم زاده: «بانگ گردش‌های چرخ است این که خلق / می سرایندش به تنبور و به حلق؛ ما همه اجزای آدم بوده ایم / در بهشت این نغمه‌ها بشنوده ایم »
شب گذشته نوای موسیقی متین سنتی به اتفاق حضور پر شور کرمانی‌ها روحی تازه در پیکره بنای تاریخی «میدان گنجعلی خان» دمید . بر خلاف خاموشی همیشگی شبهای گذشته، میدان گنجعلی خان روشن بود به روشنای حضور کرمانی‌ها؛ کرمانی‌هایی که همواره در تکوین و تکامل موسیقی اصیل این سرزمین جایگاهی بس ستودنی داشته اند .
اطمینان دارم که در کارنامه سراسر افتخار سالار موسیقی ایران و همسر هنرمند کرمانی اش نیز از ششم و هفتم اردیبهشت ماه 98 به شکلی خاص یاد خواهد شد. چرا که بناهایی خاص همچون «میدان گنجعلی خان کرمان» نیز در سراسر میهن عزیزمان چندان پرشمار نیستند.
برای ما کرمانی‌ها نیز اجرای « ارکستر سمفونیک ملی ایران» برای اولین بار در فضای باز آن هم در یکی از زیباترین بناهای تاریخی کرمان شبی سرشار از خاطرات زیبا و متمایز ساخت.
امشب خبری از شیوه‌های نه چندان مناسب برگزاری کنسرت در سوله‌های ورزشی و سالن‌های سخنرانی نبود و علیرغم همه کمی و کاستی‌ها، همشهریان هنردوست کرمانی شبی به یادماندنی را تجربه کردند. چرا که همه در کرمان خواستند و اراده کردند خواستند تا یک رویداد موسیقایی فاخر متفاوت با همیشه شکل گیرد. از استاندار فرهیخته کرمان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد و سورج یاسایی رئیس انجمن موسیقی استان گرفته تا جناب حسینی معاون هنری وزارت ارشاد و مدیران بنیاد رودکی؛ همه و همه خواستند تا رویه ایی جدید خلق شود و این اتفاق میمون با همت همه رخ داد که حقیقتاً جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.
حالا کرمان در میان همه شهرهای تاریخی این مرز و بوم در این مسیر پیشگام است.
حالا «نجابت و متانت» هنردوستان کرمانی با حمایت مثال زدنی نیروهای امنیتی و انتظامی و هدایت شورای تأمین دیار کریمان برای بسیاری شهرهای دیگر یک نمونه مثبت و موفق تلقی خواهد شد و این شبهای زیبا با برنامه‌های فاخر تکرار خواهد شد چرا که اهالی دیار کریمان شایسته بهترین‌ها هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield