کرمان رصد

آخرين مطالب

همایش "گنج سی ساله" آغاز بکار کرد فرهنگي

همایش "گنج سی ساله" آغاز بکار کرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس مرکز کرمانشناسی گفت: امروز مرکز کرمانشناسی سرافراز است که در سایه بنیاد ایران شناسی عرضه خدمت می کند و از روز نخست اعلام کردیم اگر کرمان را دوست داریم به خاطر این است که بخشی از خاک همیشه سرافراز ایران است و اگر نام کرمان را می بریم به این دلیل است که نام کرمان با نام ایران عجین شده است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، سید"محمدعلی گلاب‌زاده" امروز 7 اردیبهشت ماه در همایش "گنج سی ساله" به مناسبت سی امین سال تاسیس مرکز کرمانشناسی در دانشگاه شهید باهنر اظهار کرد: 30 سال قبل دریافتیم که نه تنها عوام بلکه خواص هم درک عمیقی از واقعیت های کرمان ندارند و هم دانشوران این دیار بزرگ را نمی شناسند.
وی افزود: سرزمینی که همواره سرافرازی هایش ورد زبان روزگاران است و مردمش در زمین های حسرت به دل از قطره های آب، یک چهارم باغات کشور را در این سرزمین ایجاد کردند و قنات و قنوتشان شهره آفاق است.
گلاب‌زاده تصریح کرد: مردمانی که گرچه از سرهای آنها مناره ساختند، هرگز سر در مقابل ستم و بیداد فرو نیاوردند و گرچه تاوان میهمان نوازی لطفعلی خان زند را با تقدیم هزاران جفت چشم به تاریخ پرداختند، هرگز سر ارادت از کوی میهمان برنداشتند.
رییس مرکز کرمانشناسی بیان کرد: فرزندان خلف استان کرمان در طول هشت سال دفاع مقدس پرشکوه ترین حماسه ها را آفریدند و خواب را در پلک دشمن شکسته و خصم را به زنجیر کشیدند.
وی افزود: مردم استان کرمان در طول هزاران سال افتخار آفریدند و در میان هزاران شیء که از کُنار صندل به دست آمد تنها یکی دو خنجر بر جای مانده و بقیه همه امکانات و وسائلی برای رفاه، آرامش و آسایش انسان ها بود.
گلاب‌زاده با اشاره به ظرفیت های هر شهرستان استان کرمان عنوان کرد: 30 سال قبل آمدیم این سرزمین را معرفی کنیم اما هیچ امکاناتی در اختیار نداشتیم و این راه را با پای عشق پیمودیم.
وی بیان کرد: 30 سال از تاسیس مرکز کرمانشناسی می گذرد اما آغازی از یک پایان است و انشاءالله این مرکز به زودی با تحولاتی در زمینه های مختلف جوان گرایی کار خود را آغاز می کند.
رییس مرکز کرمانشناسی گفت: امروز مرکز کرمانشناسی سرافراز است که در سایه بنیاد ایران شناسی عرضه خدمت می کند و از روز نخست اعلام کردیم اگر کرمان را دوست داریم به خاطر این است که بخشی از خاک همیشه سرافراز ایران است و اگر نام کرمان را می بریم به این دلیل است که نام کرمان با نام ایران عجین شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield