کرمان رصد

آخرين مطالب

زاهدی خطاب به سیاسیون کرمانی:

امیدوارم در ما سیاسیون فرهنگ کرمانی خوب جا بیتفد فرهنگي

امیدوارم در ما سیاسیون فرهنگ کرمانی خوب جا بیتفد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس زاهدی خطاب به آقایان سیاسی گفت: امیدوارم در ما سیاسیون نیز فرهنگ کرمانی خوب جا بیتفد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدمهدی زاهدی" امروز 7 اردیبهشت ماه در همایش "گنج سی ساله" به مناسبت سی امین سال تاسیس مرکز کرمانشناسی در دانشگاه شهید باهنر اظهار کرد: کرمانی های زیادی داریم که کرمان را نمی شناسند و از سوی دیگر افرادی هستند که کرمانی نیستند اما واقعا کرمانشناس هستند که مرحوم افضلی پور یکی از این افراد است.
وی افزود: مرحوم افضلی پور(بنیانگذار دانشگاه شهید باهنر) در زمانی کرمان را قبل از انقلاب شناخت که توجه به کرمان و کرمانی ها نبود و این مرد فهمید کرمان چه گوهر و چه سرزمینی است.
زاهدی با اشاره به خدمات آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان عنوان کرد: باید زندگی این مرد بزرگ به تصویر کشیده شود و مرکز کرمانشناسی در این زمینه کار کند و مردم بدانند در عصر معاصر چه بزرگانی داریم. همچنین بزرگ مردی مانند سردار قاسم سلیمانی و افراد دیگر.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در برخی مناطق استان کرمان به ویژه در جنوب و شرق نیازمند توانمندسازی هستیم زیرا بسیاری از مردم این دو منطقه از نظر اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارند.
وی افزود: باید توانمندسازی کنیم تا هم در مباحث فرهنگی و توسعه اقتصادی کاری صورت بگیرد تا با توجه به همه منابع و ظرفیت هایی که استان کرمان دارد، کسی از مردم این استان محتاج نهادهای حمایتی نباشد.
زاهدی در ادامه خطاب به آقایان سیاسی گفت: امیدوارم در ما سیاسیون نیز فرهنگ کرمانی خوب جا بیتفد.
وی افزود: اعتراف می کنم سیاسیون استان در جاهایی غفلت کرده و به جای اینکه از توانمندی یکدیگر به خوبی استفاده و هم افزایی کنیم تا توسعه همه جانبه را تسریع ببخشیم، برخی اوقات با درگیری های سیاسی مزاحمت هایی ایجاد کرده ایم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با وحدت و همدلی و استفاده از تمامی نیروهای پرتوان استان چه در داخل استان و در سطح ملی کرمان را به جایگاه خودش برسانیم.
وی اظهار کرد: باید از فرصت ها برای کادرسازی و استفاده از نیروهای فرزندان پرتوان کرمان در سطح ملی استفاده شود و همه توانمندی هایمان را برای اعتلای نام کرمان به کار ببندیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield