کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان:

ارکستر ملی در کرمان برگزار می‌شود فرهنگي

ارکستر ملی در کرمان برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان از برگزاری ارکستر ملی طی اردیبهشت ماه در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا علیزاده صبح دوشنبه در نشست خبری در خصوص اجرای ارکستر ملی در کرمان و برگزاری نمایشگاه هنرمند آلمانی بیان داشت: اردیبهشت امسال در کرمان شاهد دو رویداد مهم فرهنگی هنری «برگزاری نمایشگاه آثار هنرمند معاصر آلمانی گونتراوکر » و «اجرای ارکستر ملی ایران» هستیم.
وی افزود: در راستای تعامل موزه هنرهای معاصر کرمان و کشور معرفی ظرفیت‌های کرمان در سه سال گذشته را داشتیم که در همین ارتباط برنامه‌های بسیار خوبی را شاهد بودیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: 24 نمایشگاه هنرهای جوانان در سال 96 بر پا شد که برگزاری این جشنواره باعث شد تا تفاهماتی بین کرمان و حوزه‌های معاصر کشور بسته شود.
علیزاده ادامه داد: بر همین اساس تلاش شد تا با توجه به ظرفیت ویژه حوزه هنرهای تجسمی تعاملاتی بین موزه معاصر در سطح کشور و بین‌الملل به وجود آید به همین دلیل ما شاهد نمایش آثار تونی کرک بودیم که کار بسیار بزرگی بود همچنین حضور شخص تونی کرک حاکی از برنامه خوب و وزین بود.
وی یادآور شد: پنجم اردیبهشت ماه سال جاری شاهد برگزاری نمایشگاه اوکر هستیم که یکی از مریدان حافظ بوده و آثار وی هم بر همین مبنا است.
علیزاده گفت: سال گذشته تفاهمی بین استاندار و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت که کرمان را به عنوان پایلوت گردشگری بین المللی معرفی کنیم که خانه موزه‌های هنر را معرفی کنیم.
وی تصریح کرد: بحث مرمت آثار هنری کرمان که تا به حال مرمت نشده بودند از اسفند سال گذشته آغاز شده و چهار ماه به طول می‌انجامد همچنین در حال پی گیری بحث امنیت و نحوه نگهداری آثار و سایر مقدمات هستیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان در خصوص برگزاری ارکستر ملی در استان بیان داشت: در راستای ظرفیت‌های کرمان برای اولین بار برگزاری ارکستر ملی برگزار می‌شود.
وی افزود: ارکستر ملی در سال 77 با پشتیبانی فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی در شیراز، سنندج و تهران برگزار شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ارکستر ، موسیقی فاخر کشور است گفت: ارکستر ملی با برنامه‌ریزی که صورت گرفته در روزهای ششم و هفتم اردیبهشت در کرمان با خوانندگی سالار عقیلی برگزار می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield