کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیر موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان:

نمایشگاه آثار «گونتر اوکر» در کرمان برگزار می‌شود فرهنگي

نمایشگاه آثار «گونتر اوکر» در کرمان برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان از برگزاری نمایشگاه آثار «گونتر اوکر» در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، میثم ثمر رخی صبح دوشنبه با اشاره به برگزاری نمایشگاه «تونی کرگ » طی سال گذشته در کرمان بیان داشت: همزمان با برگزاری این نمایشگاه موزه هنرهای معاصر کرمان در مجامع بین‌المللی مطرح شد و «تونی کرگ » ماه‌ها بعد از برگزاری نمایشگاه از آثار و مهمان نوازی مردم کرمان صحبت می‌کرد.
وی افزود: بعد از برگزاری نمایشگاه ایمیل‌هایی از هنرمندان جهان داشتیم که داوطلبانه اعلام کردند تا در کرمان نمایشگاه برگزار کنند.
مدیر موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان گفت: «گونتر اوکر » در سال 1930 در آلمان به دنیا آمد؛ در سال 1960 جنبش هنر معاصر را با تشکیل گروه صفر رقم زد و موجب شد هنر معاصر اروپا به شکلی زیبا و خاص ظاهر شود.
ثمر رخی تصریح کرد: «اوکر » بسیار انسان بزرگی است؛ این هنرمند آلمانی تحت تأثیر گوته بوده وقتی از طریق یادداشت‌های گوته به نام حافظ بر می‌خورد تعدادی از اشعار حافظ را مطالعه می‌کند و تعدادی از کارهای خود را بر اساس اشعار حافظ قرار می‌دهد.
وی افزود: اولین نمایشگاه « اوکر » در ایران در شیراز کنار مرقد حافظ تحت عنوان «کرنش به حافظ» برگزار شد و سپس تور ملی آثار در ایران را ایجاد کرد و بر این اساس نمایشگاه آثار وی در کرمان، تهران، کیش و مشهد برگزار می‌شود.
ثمر رخی گفت: ساعت 17 پنجشنبه هفته جاری این نمایشگاه در کرمان آغاز به کار می‌کند و 80 اثر از آثار « اوکر » به نمایش گذاشته می‌شود که هفت اثر برای اولین بار در ایران به نمایش گذاشته می‌شود.
مدیر موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان یادآور شد: سال گذشته ما برای برگزاری نمایشگاه «تونی کرگ » 100 میلیون تومان هزینه کردیم که با نقدهایی روبرو شدیم اما ارزش آثاری که وی به موزه اهدا کرد چند برابر این مبلغ بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield