کرمان رصد

آخرين مطالب

گردشگر برزیلی :کاش می توانستم در ایران بیشتر بمانم فرهنگي

گردشگر برزیلی :کاش می توانستم در ایران بیشتر بمانم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - ویلیام پرز گردشگر کشور برزیل در سفر به ایران گفت: هدیه واقعی ایران به من صفا و صمیمیت مردمانش است و ای کاش می توانستم اقامت بیشتری در این جای جای این کشور از جمله کرمان داشته باشم.
وی که در یکی از بومگردی های کرمان اقامت داشت شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بسیار جالب توجه است که ما هر چه قدر سفر می کنیم بیشتر یاد می گیریم همانطور که سفر به ایران تصور مرا نسبت به قبل از سفر بسیار تغییر داد.
این گردشگر برزیلی اظهار داشت : قبل از آمدن به ایران براساس تصورات قبلی سئوالاتی چون اینکه آیا واقعا رفتن من به ایران درست است؟ و آیا خطرناک نیست؟ ذهن مرا مشغول ساخته بود و حتی اطرافیانم نیز این سئوالات را به طور مکرر از من می پرسیدند و اما مطالعه من در مورد ایران زمینه ساز اعتماد من برای سفر به ایران شد.
پرز در ادامه گفت: بالاخره ایران را به عنوان مقصدی خوب برای گذراندن تعطیلات انتخاب کردم و حالا که با خانواده و دوستانم در ارتباطم آنان باز هم از من سئوال می کنند که چه جذابیت هایی ایران دارد؟ و من با اعتماد کامل در پاسخ به آنان می گویم آخر بپرسید که چه چیز ایران جذاب نیست؟!
این شهروند برزیلی گفت: مناظر زیبا، کوه های سربه فلک کشیده و بیابان های پهناور، بناها و آثار تاریخی بسیار زیبا برای نوشیدن فنجانی چای و باغ های زیبا و مردمانی خوب حرفی را برای گفتن نگذاشته است و مرا ترغیب به دوباره آمدن به ایران کرده است.
وی افزود: به طور مثال در کرمان بازار بزرگ شامل کاروانسراها، مدرسه ، حمام ، موزه و جایی مخصوص برای ظروف مسی و مسجد زیبای آن در کنار هم و همچنین کلوت های زیبای شهداد همگی در ذهن من ماندگار شدند.
9889/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield