کرمان رصد

آخرين مطالب

ولایتی:رساله های علمی با مشی اقتصادی همخوانی داشته باشد فرهنگي

ولایتی:رساله های علمی با مشی اقتصادی همخوانی داشته باشد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید براینکه رساله‌ های علمی باید با خط و مشی اقتصادی کشور همخوانی داشته باشد و گوشه ‌ای از مشکلات را حل کند گفت: اساتید با دقت بیشتری در این خصوص به راهنمایی دانشجویان بپردازند.
به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی شامگاه چهارشنبه در نشست هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با بیان اینکه پژوهش باید مساله محور باشد افزود: اگر پژوهش در دانشگاه تقویت شود و با شرکت ‌های اقتصادی همکاری شود؛ شاهد خدمات عظیمی در حوزه‌ های مختلف به کشور و مردم خواهیم بود.
وی با بیان اینکه اساتید توانمند و فرهیخته، سرمایه ‌های عظیم در دانشگاه ‌ها قلمداد می ‌شوند و می‌ توان با استفاده از تجربیات آن‌ ها کیفیت فعالیت ‌های علمی و پژوهشی را ارتقا بخشید گفت: باید در ارتقای کیفیت آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی و اعتقادی، استانداردها را افزایش داد.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد در حال رشد و در مسیر تحول قرار دارد افزود: دانشگاه آزاد به تربیت فرزندان این مرز و بوم براساس آموزه‌ های اسلامی و سنت های ایرانی اهمیت می دهد.
ولایتی تصریح کرد: برنامه ریزی فعالیت‌ های اعتقادی و فرهنگی مستمر در دانشگاه آزاد اسلامی از اهداف مهم در دانشگاه است.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باید بتوانیم در حوزه‌ های علم، تحقیق و فرهنگ، بیش از گذشته فعالیت کنیم.
ولایتی با بیان اینکه برای نخستین بار معاونت علوم انسانی در دانشگاه پایه ‌ریزی شده است گفت: اعتقاد داریم که در این حوز دیدگاه های فراوانی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه صرف تدریس کتاب‌ های ترجمه شده در حوزه علوم انسانی به نوعی ترویج فرهنگ غربی محسوب می شود و در واقع یک نقطه ضعف است تاکید کرد: باید بر اساس توانمندی‌ هایی که در حوزه ‌های علوم انسانی داریم، حرکت کنیم.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه رعایت نظم و انضباط اساتید و دانشجویان و سخت گیری لازم برای ارتقای کیفیت آموزشی ضروری است افزود: اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف می‌ توانند زمینه گسترش علوم مختلف را فراهم سازند و می ‌توان با چاپ منابع معتبر داخلی از هجوم فرهنگی غرب دوری کرد.
ولایتی تصریح کرد: مدیران دانشگاه می‌ توانند با تمام امکانات از اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف حمایت کنند و در زمینه چاپ کتاب‌ های ارزشمند علمی و آموزشی تلاش داشته باشند.
9895/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield