کرمان رصد

آخرين مطالب

بیش از 231 هزار مسکن در استان کرمان مقاوم سازی شد اقتصادي

بیش از 231 هزار مسکن در استان کرمان مقاوم سازی شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: این بنیاد 231 هزار و 425 واحد مسکونی را در شهرها و روستاهای سراسر استان مقاوم سازی کرده است.
به گزارش ایرنا، علی اکبر سلطانی نژاد روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت 21 فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح شماره حساب 100 امام افزود : هدف از تاسیس این بنیاد، کمک به ساخت مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد است.
وی با اشاره به اینکه 42 درصد جمعیت استان در روستاها زندگی می کنند گفت: استان کرمان دارای 5 هزارو 636 روستا است که 2 هزارو 739 روستای آن بالای 20 خانوار است.
سلطانی نژاد همچنین گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان در حوزه عمران روستایی به تهیه طرح های هادی پرداخته و اجرای این طرح و بهسازی معابر روستاها در اولویت کارهای بنیاد قرار دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه یک هزار و 700 پروژه بهسازی معابر روستایی در برنامه پنجم توسعه تاکنون توسط این نهاد انجام شده اظهار داشت: در سال 97 محرومیت زدایی 500 پروژه در روستاهای استان اجرا شد و در همین راستا در سال جاری 550 روستای دیگر استان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
سلطانی نژاد همچنین افزود: از روستاهایی که ظرفیت گردشگری دارند حمایت می کنیم و اقداماتی نیز در راستای ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای سطح معیشت روستاها انجام داده ایم.
وی با اشاره به سیل های اخیر چند استان گفت: امیدواریم همه ارکان جامعه با همکاری و همدلی همیشگی بتوانند مشکلات به وجود آمده را برای مردم استان هایی که تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند رفع کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به حوادث طبیعی خصوصا زلزله های روی داده در استان طی سال های گذشته گفت:استان کرمان توانسته است با مقاوم بودن 63 درصد از واحدهای مسکونی در روستاهای استان رتبه اول کشور را در بحث مقاوم سازی مسکن روستایی به خود اختصاص دهد.
وی همچنین گفت: در پی زلزله های سال گذشته در مناطق راور و کوهبنان 16 هزارو 700 واحد مسکونی در سال گذشته در مناطق راور و کوهبنان منازل مردم مقاوم سازی شدند طوری که 12 میلیون تومان برای خانه های روستایی و 13 میلیون تومان برای خانه های شهری تسهیلات مقاوم سازی داده شد.
سلطانی‌نژاد با اشاره به سفر دکتر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به جنوب استان کرمان افزود: به زودی عملیات اجرایی قرارداد ساخت 10 هزار واحد مسکونی که سال گذشته ما بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور برای شهرستان‌های جنوبی و شرقی استان تفاهم نامه اش منعقد شده آغاز خواهد شد.
وی همچنین از افزایش تسهیلات روستایی از 25 میلیون تومان در سال 97 به 40 میلیون تومان در سال 98 خبر داد و گفت: به متقاضیان 10 هزار واحد تسهیلات ارزان قیمت در جنوب استان کرمان 40 میلیون تومان وام و تسهیلات بلاعوض خواهیم داد .
سلطانی نژاد همچنین گفت: در حوادث گذشته در مجموع 700 میلیارد تومان با سود چهار درصدی و 170 میلیارد تومان کمک بلاعوض به مردم داده شده است.
وی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان هیچ مجوزی برای ساخت و ساز در حریم رودخانه ها صادر نکرده است و این اداره استعلام حریم رودخانه را از شرکت آب منطقه ای برای اجرای طرح حتما گرفته و هر ماه تخلفات ساخت و سازها به استانداری اعلام می کند.
9889/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield