کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان:

294 پروژه اقتصاد مقاومتی در کرمان در حال انجام است اقتصادي

294 پروژه اقتصاد مقاومتی در کرمان در حال انجام است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از اجرای 294 پروژه اقتصاد مقاومتی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، جعفر رودری عصر دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان بیان داشت: برنامه اقتصاد مقاومتی استان در دو بخش تعیین شده است که شامل پروژه‌های پیشران و برنامه‌های دارای اولویت استان است که مجموعاً 294 پروژه را در بر می‌گیرد.
وی افزود: برنامه اول برنامه رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی است که سال گذشته در استان پیگیری شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: 294 پروژه اقتصاد مقاومتی در استان در حال انجام است که این پروژه‌ها حدود 56 هزار میلیارد تومان به منابع مالی نیاز دارد جز پروژه‌های بسیار مهم برای استان محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: توسعه پایدار روستایی، بحث سازگاری با کم آبی، اطلاع رسانی، بهره‌وری سبز، برنامه گفتمان سازی اقتصادی و بحث برنامه مدیریت کشت بر پایه بازار برخی از برنامه‌های سال 97 بود.
رودری تصریح کرد: تا به حال 19 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها انجام شده است و در مجموع حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که برخی از آنها تا بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.
وی ادامه داد: زمانبندی برای اجرای این پروژه‌ها پنج سال پیش بینی شده است در حال حاضر 133 پروژه نیمه تمام در استان کرمان وجود دارد که باید امسال به پایان برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: در هدفگذاری در حوزه اشتغال قبل از مسائل مربوط به اقتصاد کشور رشد 8 درصد پیش بینی شده بود و 37 هزار شغل باید ایجاد شود.
رودری گفت: حدود 56 میلیارد تومان برنامه در نظر گرفته شده است که عمده سرمایه گذاری استان در حوزه مسائل صنعتی بوده است و بیش از 77 درصد سرمایه گذاری را به خود اختصاص می‌دهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان ابراز داشت: سال 98 با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری که در بیانات خود در ابتدای سال در حرم مطهر رضوی در بیانیه گام دوم و راهکارهای در نظر گرفته شده اعلام شده بود 6 محور را در ابتدای سال برای استانداران بیان کرده اند که از جمله می‌توان به بهبود فضای کسب و کار و بهبود فضای اداری اشاره کرد همچنین در سال گذشته شرکت‌های دانش بنیان به مفهوم واقعی مورد توجه قرار گرفتند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield