کرمان رصد

آخرين مطالب

مرمت جاده های جنوب کرمان آغاز شد اقتصادي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جنوب استان کرمان با اشاره به بارندگی های چند روز گذشته در جنوب استان کرمان گفت: با توجه به تداوم بارندگی ها و نبود دسترسی مناسب به همه مناطق، کار تیغ زنی و مرمت جاده های روستایی خسارت دیده آغاز شد.
مسعود جمیلی کرمانی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تیغ زنی 217 کیلومتر راه روستایی از روز گذشته(چهارشنبه) تاکنون خبر داد و افزود: بیشترین راههای خسارت دیده در مناطق کوهستانی جنوب استان بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه از 6 ماه گذشته کار عملیاتی تنقیه و لایروبی دهانه پل های کوچک و بزرگ در حوزه جنوب استان کرمان انجام شد و آسیب و خسارت جدی به ابنیه و پل های حوزه راههای جنوب کرمان وارد نشد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جنوب کرمان به تنقیه بیش از 300 دستگاه پل در حوزه راه های جنوب استان کرمان اشاره کرد و افزود: این اقدام تاثیر بسیار زیادی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پل ها در بارندگی های اخیر داشت.
وی تصریح کرد: سیلاب به 120 کیلومتر از راه های روستایی شامل آبردگی تخریب شانه و تخریب بستر خسارت وارد کرد و پس از برآورد اولیه، میزان خسارت 50 میلیارد ریال اعلام شد.
جمیلی ادامه داد: 154 دستگاه آبنما هم در جنوب کرمان از 30 تا 100 درصد تخریب شده است.
وی همچنین از خسارت به 12 پل تک دهانه ولوله ای در چهار شهرستان جنوبی کرمان خبر داد و گفت: با توجه به هدایت بیش از حد تعریف شده برای پل ها به جهت احداث سیل بندهای غیر اصولی در کنار روستاها، به این پلها نیز از 30 تا 50 درصد خسارت وارد شد.
سیلاب طی روزهای اخیر در جنوب استان کرمان خسارت ها ی هنگفت و قابل توجهی به زیرساخت وارد ساخت، اما تلاش های مردم، مسئولان و راهداران برای مرمت و بازگشایی مسیرهای ارتباطی همچنان ادامه دارد.
7450/7429


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield