کرمان رصد

آخرين مطالب

درپی بارندگی های اخیر؛

یک سوم سد خاتم الانبیاء راین آبگیری شد اقتصادي

یک سوم سد خاتم الانبیاء راین آبگیری شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - بخشدار راین از آبگیری یک سوم سد خاتم الانبیاء این بخش در پی بارندگی های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی انتظار می رود تا پایان فروردین ماه این سد به مرحله آبگیری کامل برسد.
اکبر عباس پور شبانگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این رابطه افزود: با آبگیری کامل سد خاتم راین یک میلیون و 400 متر مکعب آب ذخیره می شود و روستاهای پائین دست تا پایان سال زراعی جاری از آب کشاورزی کافی برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه سد خاتم الانبیاء دهستان گروه از توابع بخش راین از نوع سدهای خاکی همگن است اظهار داشت: این سد با هدف جمع آوری سیلاب‌ های فصلی و به منظور تامین آب آشامیدنی و کشاورزی 300 هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای پایین دست احداث شده است.
بخشدار راین یادآورشد: با توجه به بارندگی های سال جاری مشکلات ناشی از کمبود آب و خشکسالی های سالیان گذشته در منطقه مرتفع می شود.
راین در فاصله 100 کیلومتری جنوب شرقی کرمان و بر دامنه کوه هزار قرار دارد و سد خاتم الانبیا در دهستان گروه از توابع بخش راین در فاصله 46 کیلومتری راین، قرار دارد و با حجم 1.3 متر مکعب، جهت ذخیره آب رودخانه گروه و جمع آوری سیلاب ‌های فصلی به منظور تامین آب کشاورزی روستاهای پایین دست احداث شده است.
3029/9895


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield