کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

توسعه استان مستلزم رسیدن به نگاه مشترک است اقتصادي

توسعه استان مستلزم رسیدن به نگاه مشترک است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان خطاب به مسئولان استانی مبنی بر اینکه برای توسعه و رشد استان باید به یک دیدگاه مشترک برسیم گفت: اگر به دیدگاه مشترک نرسیم، تعامل و هم افزایی در استان شکل نمی گیرد.
به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز چهارشنبه در نشست‌ شورای اداری استان کرمان ضمن تبریک سال نو و با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری افزود: یکی از دغدغه های ما در جلسات سال گذشته تولید و رونق تولید بود اما آنگونه که انتظار می رفت، بحث به خوبی دنبال نشد.
وی با بیان اینکه نامگذاری سال جاری نوید و بشارتی بود که با جدیت بیشتری رونق تولید در کشور و استان دنبال شود اظهار داشت: اگر تاکنون بحث رونق تولیدی وظیفه ای ضمنی و شرعی بود از این به بعد باید به عنوان وظیفه شرعی و صریح به این موضوع نگاه کنیم.
استاندار کرمان افزود: بعد از پیام رهبری، نامه ای به دستگاه های اجرایی و بانک های استان در قالب سال رونق تولید در 6 محور ارسال شد تا برنامه ریزی ها طی سال جاری در راستای این محورها تنظیم شود.
فدائی افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی فعال را نخستین محور برنامه های سال رونق تولید در استان کرمان عنوان و تصریح کرد: باید در این راستا از سرمایه گذاری های موجود بهتر و بیشتر استفاده کرد.
وی توجه به واحدهای غیرفعال و نیمه فعال را از دیگر محورهای کاری سال جدید برشمرد و گفت: از یکهزار و 600 واحد صنعتی در سطح استان کرمان، 700 واحد آن فعال و 900 واحد غیرفعال و یا نیمه فعال است و این امر نشان دهنده این است که 60 درصد از سرمایه گذاری استان یا استفاده نمی شود و یا ناقص استفاده می شود.
استاندار کرمان بیان داشت: فعال کردن این واحدها به ظرفیت اسمی بسیار ارجح تر است تا اینکه بخواهیم واحد تولیدی جدیدی در مدت زمان طولانی راه اندازی کنیم و این اقدام نیازمند یک حرکت جدید است.
فدائی یکی از مشکلات واحدهای غیرفعال و نیمه فعال در استان را مقروض بودن آنها به بانک به دلیل کاهش صادرات، مشکلات مالکیت ها و سایر موارد در این حوزه دانست و گفت: در سال جاری برای رفع مشکلات این واحدها باید کمک کرد و مدیران باید توجه جدی برای فعال سازی این واحدها در برنامه ریزی های خود داشته باشند.
وی خطاب به مسئولان استان مبنی بر اینکه برای توسعه و رشد استان باید به یک دیدگاه مشترک برسیم تأکید کرد: اگر به یک دیدگاه مشترک نرسیم، تعامل و هم افزایی در استان شکل نمی گیرد و تا زماتی که دیدگاه هایمان در خصوص مسائل توسعه استان یکی نشود به رشد و توسعه نمی رسیم.
استاندار کرمان با بیان اینکه رونق تولید یعنی یکسری اقدامات عملی که همه چیز آن فراهم است و فقط باید سرعت العمل برای عملی شدن آن اقدام داشته باشیم گفت: در این برهه مهم نیاز به هم افزایی و همکاری همه مسئولان استان داریم و مدیری که نمی تواند کار کند جای خود را به کسی که می تواند کار کند؛ بدهد.
وی تسریع در به بهره برداری رساندن واحدهای تولیدی نیمه تمام را از دیگر محورهای سال رونق تولید در استان کرمان مطرح کرد و افزود: متاسفانه در بسیاری از واحدها زمانبندی اعلام شده رعایت نشده است.
فدائی با اشاره به محور دیگر مبنی بر توسعه صادرات استان در سال جاری گفت: استان کرمان زمینه خوبی برای صدور بسیاری از کالاها دارد که از این مهم برای رونق تولید باید استفاده شود.
وی با بیان اینکه توسعه شرکت های دانش بنیان از دیگر محورهای سال رونق تولید در استان کرمان است بیان داشت: باید تولیدات را به سمت ابدعات جدید پیش ببریم و در بازارهای جهانی رقابت کنیم.
استاندار کرمان با بیان اینکه در فضای مجازی برخی نظراتی می دهند و می گویند شرایط کار نیست و از این نکات منفی مطرح می کنند یادآور شد: نباید به این نکات منفی توجه کرد زیرا طرح هایی که در این برهه افتتاح می شود گواهی بر این موضوع است و فقط باید با جدیت و تلاش پیش رفت.
وی بیان داشت: واحدهای تولیدی که به بانک ها بدهکار و از دولت طلبکار هستند از تبصره بند "واو" می توانند استفاده کنند.
فدائی با تاکید بر اینکه دستگاه هایی که در سال جاری خارج از 'پنجره واحد' درخواست ها را می پذیرنند توبیخ می شوند تصریح کرد: همه درخواست ها باید از این طریق انجام شوند.
نخستین نشست شورای اداری سال 98 امروز (چهاشنبه) با حضور جمعی از مدیران استان کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.
3029/9895


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield