کرمان رصد

آخرين مطالب

حجت الاسلام یونسی :

تولید در قلعه گنج استان کرمان رونق گرفته است اقتصادي

تولید در قلعه گنج استان کرمان رونق گرفته است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - دستیار سابق رئیس جمهوری در امور ادیان و اقوام گفت: اجرای موفقیت آمیز طرح های اقتصاد مقاومتی در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی موجب رونق تولید در این منطقه شده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی یونسی شامگاه پنجشنبه همزمان با نخستین روز سال 98 از طرح پرورش بز دو قلو زا نژاد مورسیای اسپانیایی شهرستان قلعه گنج دیدن کرد و گفت: طرح پرورش بز مورسیا و تولید فراوردهای دامی در این شهرستان دارای چرخه کامل اقتصادی است.
وی ادامه داد: این طرح چون دارای چرخه تولیدی و فرآوری شیر و لبنیات است، یک طرح جالب توجهی به شمار می رود چرا که بسیاری از دامداری های محلی نیز از این طرح الگوبرداری کرده اند.
حجت الاسلام یونسی با بیان اینکه راه اندازی اینگونه طرح ها در تامین معیشت مردم و اهالی روستاها کمک می کند، اظهار داشت: چند سال قبل که به این شهرستان آمده بودم، بنیاد مستضعفان در حال احداث برخی از این طرح های اقتصاد مقاومتی بود اما الان دیدم که با سرعت و دقت بسیار خوبی به بهره برداری رسیده اند.
حجت الاسلام یونسی دستیار سابق رئیس جمهوری در امور ادیان و اقوام با حضور در شهرستان قلعه گنج به همراه عطا ناوکی فرماندار این شهرستان از برخی طرح ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی که به همت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و بنیاد علوی سرمایه گذاری شده است بازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت کارها و روند فعالیت های اقتصادی در این منطقه قرار گرفت.
در سفر اردیبهشت ماه سال 95 رئیس جمهوری به این استان، کرمان به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی شد.
طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی نیز با محوریت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تکیه بر ظرفیت های بومی و توانمندی مردمی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.
9875/7429/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield