کرمان رصد

آخرين مطالب

آغاز بکار دوازدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی در کرمان علمي

آغاز بکار دوازدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی در کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - دوازدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی، صبح امروز 24 مهرماه با حضور سه میهمان خارجی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آغاز به کار کرد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، در این کنگره بین المللی علاوه بر میهمانان خارجی از کشورهای ترکیه، استرالیا و تایلند، 60 میهمان داخلی نیز حضور داشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مراسم آغاز به کار این کنگره بین المللی گفت: تلاش برای همکاری بیشتر در راستای تشخیص و درمان بیماری های عفونی و پیوند میان علوم میکروب شناسی و بالینی از اهداف برگزاری این کنگره بین المللی به شمار می رود.
 دکتر"حمیدرضا رشیدی نژاد" افزود: تبادل نظر علمی اساتید، دانشجویان، پژوهشگران بالینی و علوم پایه فعال در زمینه میکروب شناسی بالینی از دیگر اهداف این کنگره بین المللی به شمار می رود.
به گزارش ایسنا پروفسور"عبدالواهب البرزی" بنیان گذار کنگره بین المللی میکروب شناسی در ایران نیز در این جلسه افزود: اگر بخواهیم در دنیا حرفی بزنیم و اسم ایران در مجلات پزشکی دنیا دیده شود باید تحقیقات کاربردی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: معتقدم اگر بخواهیم کشور به خود کفایی برسد ومستقل شود باید تولید کننده باشیم، تولید نیز بدون انجام کار تحقیق امکان پذیر نیست.
پروفسور البرزی با بیان اینکه کنگره بین المللی میکروب شناسی از 12 سال پیش پایه گذاری شد، گفت: برای پیشرفت علم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی علوم بالینی به تنهایی نمی توانند از عهده آن بر آیند.
بنیان گذار کنگره بین المللی میکروب شناسی در ایران اضافه کرد: اگر دو گروه بالینی و پایه با هم باشند، مسائل توسط گروه های بالینی مطرح و با بکار گیری علم، هنر و تکنیک گروه پایه مسائل حل می شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield