کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان تاکید کرد:

توجه به ویژگی های شخصیتی سردار سلیمانی برای انتخاب کاندیدای اصلح سياسي

توجه به ویژگی های شخصیتی سردار سلیمانی برای انتخاب کاندیدای اصلح
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: مردم برای انتخاب کاندیدای اصلح ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سلیمانی را مدنظر قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر جمعه در خطبه‌های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: امام علی ( ع) فرمود «تقوا مرهمی بر زخم‌های جان و روح من و شما است و پاک کننده پلیدی‌های روح و روان است» لذا امیدوار هستم همه ما و شما رعایت تقوای الهی را در جای جای زندگی مان داشته باشیم.
وی با اشاره به بحث خطبه‌های قبل در خصوص علام و ویژگی‌های افراد بهشتی افزود: افراد بهشتی در همین دنیا نیز قابل شناسایی هستند و می‌توان با آنها زندگی کنیم تا آنها در روح و روان ما تأثیر بگذارند و ما هم بهشتی شویم آنقدر وقت زیادی نداریم چرا که به عمر خود واقف نیستیم و با سرعت باید آماده انتقال از این دنیا باشیم.
امام جمعه کرمان اضافه کرد: قیام برای ادای شهات عادلانه یکی از ویژگی‌های افراد بهشتی است که موجب اقامه عدالت در جامعه می‌شود. اما اگر کسی کتمان شهادت کند وقتی صحنه‌ای را می بیند و می‌داند حق با چه کسی است و از او دفاع نکند و توجیه کند که چرا برای خود دردسر درست کنم، این فرد، نسبت به عدالت و نسبت به حقوق دیگران بی تفاوت است و یک ظلم بزرگ را انجام داده است. قرآن کریم به ما دستور داده است که شهادت را کتمان نکنیم و از حق دفاع کنیم چراکه یک اصل در فرهنگ دینی ما است.
لزوم توجه ویژه به نقش زنان در جامعه
وی با اشاره به اینکه ما مأمور دفاع از حق هستیم، اظهار داشت: یکی از مراحل دفاع از حق، درست تحقیق کردن است تا به شناخت لازم و کافی برسیم. گاهی اوقات به اسم دفاع از حق ممکن است از باطل دفاع کنیم لذا باید تحقیق کامل، دفاع کنیم همچنین باید راه دفاع درست از حق را پیدا کنیم و به آن عمل کنیم.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان این مطلب که نقطه مقابل دفاع از حق، جبهه گیری در مقابل حق است، تصریح کرد: در تاریخ پر است که کسانی در مقابل حق صف آرایی کردند، لذا اگر کسی به دنبال دفاع از حق است باید روح و روان فرد این آمادگی را داشته باشیم در غیر این صورت حرکت در این مسیر برای وی سنگین است اما برای کسانی که آخرت را می‌طلبند، سهل و آسان است. امام علی ( ع) فرمود «خداوند رحمت کند کسانی که حق را می‌شناسند و از آن دفاع می‌کنند و تمام تلاش خود را در راستای دفاع از حق می گذارند».
وی با اشاره به عوامل عدم دفاع از حق، افزود: یکی از این دلایل هواپرستی است، ممکن است در بیان و ظاهر خیلی خوب از حق دفاع می‌کند اما در عمل به دلیل غلبه هوا و هوس از حق دفاع نمی‌کند، گاهی اوقات فرد نسبت به حق شناخت کافی پیدا نمی‌کند و پیش داوری‌های غلطی هم خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با گرامیداشت شهادت شهید ایرانمنش، افزود: قیام خونین مردم تبریز که منجر به شهادت تعدادی از عزیزان شد، تسلیت می‌گوئیم همچنین ولادت حضرت زهرا ( س) را تبریک عرض می‌کنم که در این زمینه این روز را به زنان و مادران تبریک می گویم .
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که حضرت زهرا ( س) جمع کننده همه خوبی‌ها است، اظهار داشت: هر چه در تعقیب فضیلت‌ها هستید باید در شخصیت این بزرگ بانو دنبال کند لذا امیدواریم جامعه به نقش زن در سلامت خانواده و نقش‌های مهم دیگر توجه کند.
مجلس قوی مشکلات مردم را رفع می‌کند
وی با اشاره به بحث انتخابات، اظهار داشت: تبلیغات انتخابات آغاز شد در این زمینه دو نکته بسیار مهم است؛ یکی حضور حداکثری است چراکه وظیفه شرعی و انسانی ما است لذا مجلس قوی می‌تواند به جامعه خدمت کند و مشکلات مردم را مرتفع کند همچنین مشارکت در انتخابات یک وظیفه انقلابی است و حضور مردم به معنای تقویت و حمایت از انقلاب است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی گفت: افرادی که شورای نگهبان آنها را معرفی کرده است، صلاحیت‌های لازم را داشته‌اند اما حد این صلاحیت یکی نیست و باید فرد اصلح را انتخاب کرد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه در چهلمین سالروز شهادت سردار سلیمانی هستیم و این سردار دلاور افتخار کرمانی‌ها است و شما مردم استان کرمان این شهید را از نزدیک خوب می‌شناسید. به نظر می‌رسد یکی از بهترین کسانی که می‌توان کرد معرفی کرد، که از جنس آن انتخاب کرد، جنس این شهید عزیز است لذا باید ببینیم این شهید چه ویژگی‌ها داشت، همان‌ها را انتخاب کنیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های شهید سلیمانی عدم حضور در میز کار و حضور میدان بود، افزود: کار بی منت و بی ادعا بودن یکی دیگر از ویژگی‌های این سردار شهید بود لذا فرد منتخب باید در میدان و بی ادعا باشد، نکته دیگر ویژگی شهید، پرکاری در راستای اطاعت از رهبری است لذا همه انرژی خود را صرف خدمت به مردم کرده است و به صرف نگاه جناحی به افراد رأی ندهید به معیارهای اصلی در انتخاب توجه کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان اخلاص را یکی دیگر از ویژگی‌های شهید سلیمانی عنوان کرد و تصریح کرد: فرد منتخب باید مخلص باشد و برای خدا کار کند از طرف دیگر افراد متعهد به اخلاق اسلامی باشند، ویژگی دیگر سردار سلیمانی همیشه خود را بدهکار انقلاب می‌دانست لذا نباید فردی را انتخاب کرد که طلبکار انقلاب باشد.
وی شجاعت و دیانت را ویژگی دیگر شهید سلیمانی دانست و اضافه کرد: فرد منتخب نباید دیانت خود را فدای محبوبیت خود کند، انقلابی بودن ویژگی دیگر سردار شهید سلیمانی بود لذا باید انقلابی‌هایی را انتخاب کرد که در خط رهبری حرکت کند و در روزهای سخت در کنار انقلاب و رهبری باشند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه باید افرادی را مردم انتخاب کنند که به نصرت الهی ایمان داشته باشند، افزود: توجه به مسائل اصلی یکی از ویژگی‌های افراد انقلابی است و باید فرد منتخب دشمن شناس باشد و در زمین دشمن بازی نکند نکته دیگر حفظ اتحاد در جامعه باید به آن توجه کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای دقیق فاصله گذاری ها مانع از شیوع کرونا می‌شود

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

معاون اقتصادی استاندار کرمان استعفا داد

عدم اجازه ورود و خروج به 14 هزار خودرو در استان کرمان

14تا18 فروردین، بازار مظفری تعطیل است

توقیف 5 خودرو و اعمال جریمه برای 14 خودروی متخلف در رفسنجان

3612 مورد بازرسی از اماکن عمومی در رفسنجان / پلمب 200 واحد صنفی

بارش شدید باران در محورهای جنوب کرمان/ برخی محورهای فرعی مسدود شد

از تعطیلی 4 روزه واحدهای صنفی بازار مظفری تا ماندن مرغ روی دست مرغداران

پاسخ تعدادی از سوالات درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا

تردد در محورهای ارتباطی برون‌شهری کرمان 60 درصد کاهش یافت

شمار کرونایی های کرمان به 234 نفر رسید

19 خودرو در رفسنجان توقیف و جریمه شد

معاون اول رئیس جمهوری با استاندار کرمان گفت و گو کرد

مصرف بنزین در استان کرمان 30 درصد کاهش یافت

توفان شن محور ریگان- ایرانشهر را بست

راه‌های خسارت دیده دهرضای ریگان بازسازی می‌شود

خسارت سیل به 1421 خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کرمان چه خبر؟

4000 بسته معیشتی در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان توزیع شد

افزایش بارندگی در جنوب کرمان و باز شدن دریچه های سد جیرفت

رضایت ٧١ درصدی شهروندان از میادین میوه

فیبر نوری جیرفت پس از یک ساعت وصل شد

سیل به 40 درصد گندم‌زارهای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کرمان 234 مورد اعلام شد

اپیدمی کووید 19 در ایران در دوره تثبیت است/همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد

مکالمه تلفنی معاون اول رئیس جمهور با استاندار کرمان

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اعلام کرد؛ تشکیل کارگروه عملیاتی شدن "جهش تولید"

مجموعه های ورزشی و اقامتی کارگران سراسر کشور در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار می گیرد

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

تعیین کارگر‌وه‌های تخصصی ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا در کیش

ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه الکترونیکی در کیش

آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان کرمان

طرح پیشنهادات استانداری کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانس دکتر بصیری با معاون امنیتی وزیر کشور

افزایش سرفاصله زمانی مترو و اتوبوس

جهش تولید از ایده تا عمل

ضرورت ارائه خدمات و کالا به مردم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

43  هزار نفر در ورودی یزد به منطقه انار تب سنجی شدند

9068 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

2600 خودرو از ورودی یزد به کرمان برگشت داده شد

بیش از 60 درصد تالاب جازموریان آبگیری شد

کمک‌های مدارس غیردولتی کرمان به سیل‌زدگان رودبار جنوب ارسال شد

مناطق سیل‌زده جنوب و شرق استان کرمان در حال بازگشت به شرایط عادی است

81 هزار نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کرمان کنترل شدند

دستگیری عوامل نزاع و تیراندازی و کشف الکل در چترود و کرمان

بارش برف و باران در تمامی محورهای استان کرمان

برای تعطیلی شرکت، تابع تصمیم دولت هستیم/باید کار منطقی و شایسته را انجام داد