کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس کل دادگستری استان کرمان خبر داد

جلوگیری از بیکار شدن بیش از 8000 کارگر در استان کرمان اقتصادي

جلوگیری از بیکار شدن بیش از 8000 کارگر در استان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -  رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در اهم اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی کرمان در سال جاری می‌توان به پیگیری حل مشکلات و احیای شرکت‌ها و کارخانجات و جلوگیری از بیکار شدن بیش از 8 هزار کارگر در سطح استان اشاره کرد.

"یدالله موحد" صبح امروز دوشنبه 21 بهمن ماه درباره عملکرد دستگاه قضا در استان کرمان با بیان اینکه رویکرد تحولی همواره یکی از مهم‌ترین راهبردهای دستگاه قضایی بوده است که در این راستا دادگستری کل استان کرمان در جهت تحول قضایی در ده ماه گذشته اقدامات قابل توجهی را به انجام رسانده است اظهار کرد: از ابتدای انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رییس قوه قضاییه نیز رویکرد تحولی همواره یکی از مهم‌ترین راهبردهای رئیس دستگاه قضایی بوده است.
وی در پاسخ به این سوال که دستگاه قضایی در استان کرمان تا چه میزان در مسیر تحولی خود پیش رفته است اظهار کرد: در اهم اقدامات ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی کرمان در سال جاری می‌توان به پیگیری حل مشکلات و احیای شرکت‌ها و کارخانجات و جلوگیری از بیکار شدن بیش از 8 هزار کارگر در سطح استان اشاره کرد.
موحد با اشاره به حل مشکل شرکت معدن فتح جنوب شرق در ارتباط با اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان و جلوگیری از بیکاری 270 نفر در سیرجان، حل مشکل شرکت جهان فولاد سیرجان در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی و جلوگیری از بیکاری 5000 نفر اظهار کرد: جلوگیری از توقیف اموال و تعطیلی کارخانه شیر دونه بافت و پیگیری مطالبات کارگران آن، برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهرستانی و همچنین وزیر صنعت معدن و تجارت جهت جلوگیری از تعدیل نیرو کارخانجات کرمان موتور و مدیران خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، جلوگیری از تعطیلی شرکت تولیدی و توزیعی ویس جیرفت و بیکار شدن 152 نفر کارگر و سرپرست خانواده، جلوگیری از تعطیلی کارخانه فرآوری زیتون و خیارشور در شهرک صنعتی جیرفت و بیکار شدن 1300 نفر کارگر و سرپرست خانواده، حل مشکل و ادامه فعالیت اجرای پروژه احداث مجتمع اداری، فرهنگی، تجاری، تفریحی صاروج پارس واقع در مجاورت بافت تاریخی شهر کرمان که با احداث آن حدود 1850 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد که از این تعداد بیش از 1000 نفر در زون یک مشغول به کار خواهند شد، حل مشکل شرکت خودروسازان بم در ارتباط با بانک کشاورزی و خروج شرکت از لیست مطالبات مشکوک الوصول بانک مرکزی و جلوگیری از بیکاری کارگران و ... از دیگر مواردی بوده است که دستگاه قضا در استان کرمان در راستای اجرای سیاست های مقاومتی اجرا کرده است.
رییس کل دادگستری استان کرمان در تشریح عملکرد 9 ماهه‌ انجمن حمایت از زندانیان شهر کرمان نیز اظهار کرد: طی 9 ماهه گذشته و به مناسبت‌های مختلف و با هزینه‌ای بالغ بر 3 میلیارد و 275 میلیون ریال، شاهد توزیع سبد کالا شامل اقلام خوراکی بین خانواده‌های نیازمند بوده ایم.
وی گفت: با پرداخت مبلغ 341 میلیون و 720 هزار ریال زمینه آزادی 9 نفر از زندانیان بدهکار مالی فراهم شده است.
این مقام قضایی در استان کرمان حرفه آموزی و توانمند سازی زندانیان و خانواده این افراد را موضوع مهمی دانست و افزود: در این رابطه 56 فقره تسهیلات بانکی با موضوع وام خود اشتغالی برای خانواده زندانی فراهم شده است.
رییس کل دادگستری استان کرمان در ادامه بر انجام کارهای تشخیصی از سوی نهادهای ذیربط در رابطه با تعیین تکلیف اراضی واقع در بستر و حریم رودخانه‌ها تاکید کرد و افزود: در شهرهای مختلف از جمله جیرفت که در تهدید سیل ناشی از سه رودخانه است باید تعیین تکلیف حریم و بستر رودخانه‌ها با همکاری نهادهای مربوطه انجام شود.
وی با بیان اینکه در راستای برخورد با زمین خواری و تعیین تکلیف حریم و بستر رودخانه‌ها باید به شکلی اقدام شود که درگیری و نارضایتی اجتماعی ایجاد نشود، گفت: مردم انتظار دارند که وزارت نیرو در مسیر ساماندهی بستر و حریم رودخانه‌ها گام‌های بلندی بردارد و انجام اقدامات کند و کوچک رضایت مردم را حاصل نخواهد کرد.
موحد در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید همزمان تمامی قضات از زندان‌های استان کرمان در راستای حفظ و صیانت از حقوق شهروندی به عنوان اقدامی منحصر به فرد دانست و تصریح کرد: بر اساس آمار ارائه شده تا پایان آذر ماه سال جاری قضات استان کرمان یک هزار و 881 مرتبه از زندان‌های استان کرمان بازدید کرده اند که نتیجه این بازدیدها، منجر به کاهش موجودی زندان‌های استان طی 9 ماهه‌ سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است.
رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: علاوه بر بازدیدهای مستمر قضات، از ابتدای سال تاکنون اعضای هیات نظارت و بازرسی حفظ حقوق شهروندی استان کرمان نیز 210 مورد بازرسی از مراجع قضایی، انتظامی، ادارات زندان و بازداشتگاه‌های استان داشته اند.
وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تعداد 206 نفر مددجوی واجد الشرایط جرائم غیر با پرداخت مبلغی بالغ بر 73 میلیارد ریال از سطح زندان‌های استان کرمان آزاد شده اند، در تشریح عملکرد ستاد دیه استان کرمان اظهار کرد: از ابتدای سال 26 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شده است و خیران کرمانی بالغ بر 91 میلیارد ریال تعهد کمک مالی جهت آزادی زندانیان داده اند که تاکنون بالای 71 میلیارد ریال از کمک‌های مالی خیران وصول شده است.
رییس هیات امناء ستاد دیه استان کرمان با بیان اینکه 149 نفر از شکات در پرونده‌های جرائم غیر عمد و مالی طی یک اقدام خداپسندانه بالغ بر 564 میلیارد ریال اخذ تخفیف بدهی داشته اند تریح کرد: 181 نفر از مددجویان جرائم غیرعمد نیز با پرداخت مبلغی بالغ بر 46 میلیارد ریال از محل کمک‌های خیران آزاد شده اند ضمن آنکه 6 نفر از مددجویان جرایم غیرعمد استان کرمان با استفاده از کمک ویژه ستاد دیه مرکز به مبلغ 4 میلیارد و 80 میلیون ریال، 9 نفر با استفاده از تسهیلات بانکی به مبلغ 8 میلیارد و 890 میلیون ریال و 10 نفر با استفاده از کمک‌های صندوق تامین خسارت‌های بدنی به مبلغ 14 میلیارد و 376 میلیون ریال از زندان آزاد شده اند.
موحد خاطرنشان کرد: در 10 ماه امسال با 149 نفر از شکات نیز مذاکره شده که 564 میلیارد ریال اخذ رضایت شاکی انجام شده است.
این مقام ارشد قضایی در استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال گذشته یک هزار و 983 زندانی با تلاش‌های شوراهای حل اختلاف زندان‌ها براساس سازش و مذاکره آزاد شده اند، افزود: ساز و کارهای قانونی ما متاسفانه حبس گرا هستند و ضمانت اجرای همه موارد را زندان تعیین کرده اند که در این رابطه نیاز به اصلاحات قانون وجود دارد.
وی در پایان با بیان اینکه با ورود قوه قضائیه و اهتمام سران و اعضای پنج طایفه بزرگ در جنوب استان کرمان، بزرگترین نزاع طایفه‌ای در این استان به صلح و سازش ختم شد و 7 نفر از قصاص رهایی یافتند گفت: از ابتدای سال 94، بروز برخی اختلافات ناشی از سوء تفاهم‌ها میان دو طایفه در جنوب استان کرمان به قتل نیز منجر شده بود که با ورود دستگاه قضایی از ادامه این نزاع جلوگیری شد.
موحد با اشاره به اینکه متاسفانه در پی این اختلاف بین طایفه‌ای، تعدادی افراد بیگناه از طوایف مختلف جان خود را از دست داده بودند، تصریح کرد: در نهایت بر مبنای اقدامات انجام شده و پس از گذشت قریب به 5 ماه و با حل و فصل اختلافات و سوتفاهمات، طرفین به صلح و سازش رسیده و طی مراسمی با سوگند به قرآن کریم متعهد شدند که دیگر هیچگونه اختلافی با یکدیگر نداشته باشند و به زندگی عادی خود ادامه دهند.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای دقیق فاصله گذاری ها مانع از شیوع کرونا می‌شود

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

معاون اقتصادی استاندار کرمان استعفا داد

عدم اجازه ورود و خروج به 14 هزار خودرو در استان کرمان

14تا18 فروردین، بازار مظفری تعطیل است

توقیف 5 خودرو و اعمال جریمه برای 14 خودروی متخلف در رفسنجان

3612 مورد بازرسی از اماکن عمومی در رفسنجان / پلمب 200 واحد صنفی

بارش شدید باران در محورهای جنوب کرمان/ برخی محورهای فرعی مسدود شد

از تعطیلی 4 روزه واحدهای صنفی بازار مظفری تا ماندن مرغ روی دست مرغداران

پاسخ تعدادی از سوالات درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا

تردد در محورهای ارتباطی برون‌شهری کرمان 60 درصد کاهش یافت

شمار کرونایی های کرمان به 234 نفر رسید

19 خودرو در رفسنجان توقیف و جریمه شد

معاون اول رئیس جمهوری با استاندار کرمان گفت و گو کرد

مصرف بنزین در استان کرمان 30 درصد کاهش یافت

توفان شن محور ریگان- ایرانشهر را بست

راه‌های خسارت دیده دهرضای ریگان بازسازی می‌شود

خسارت سیل به 1421 خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کرمان چه خبر؟

4000 بسته معیشتی در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان توزیع شد

افزایش بارندگی در جنوب کرمان و باز شدن دریچه های سد جیرفت

رضایت ٧١ درصدی شهروندان از میادین میوه

فیبر نوری جیرفت پس از یک ساعت وصل شد

سیل به 40 درصد گندم‌زارهای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کرمان 234 مورد اعلام شد

اپیدمی کووید 19 در ایران در دوره تثبیت است/همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد

مکالمه تلفنی معاون اول رئیس جمهور با استاندار کرمان

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اعلام کرد؛ تشکیل کارگروه عملیاتی شدن "جهش تولید"

مجموعه های ورزشی و اقامتی کارگران سراسر کشور در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار می گیرد

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

تعیین کارگر‌وه‌های تخصصی ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا در کیش

ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه الکترونیکی در کیش

آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان کرمان

طرح پیشنهادات استانداری کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانس دکتر بصیری با معاون امنیتی وزیر کشور

افزایش سرفاصله زمانی مترو و اتوبوس

جهش تولید از ایده تا عمل

ضرورت ارائه خدمات و کالا به مردم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

43  هزار نفر در ورودی یزد به منطقه انار تب سنجی شدند

9068 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

2600 خودرو از ورودی یزد به کرمان برگشت داده شد

بیش از 60 درصد تالاب جازموریان آبگیری شد

کمک‌های مدارس غیردولتی کرمان به سیل‌زدگان رودبار جنوب ارسال شد

مناطق سیل‌زده جنوب و شرق استان کرمان در حال بازگشت به شرایط عادی است

81 هزار نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کرمان کنترل شدند

دستگیری عوامل نزاع و تیراندازی و کشف الکل در چترود و کرمان

بارش برف و باران در تمامی محورهای استان کرمان

برای تعطیلی شرکت، تابع تصمیم دولت هستیم/باید کار منطقی و شایسته را انجام داد