کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اعلام کرد

وضعیت رضایت بخش در پرداخت مطالبات بیمه به مراکز درمانی اقتصادي

وضعیت رضایت بخش در پرداخت مطالبات بیمه به مراکز درمانی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در حال حاضر پرداخت مطالبات مراکز درمانی استان کرمان از وضعیت نسبی رضایت بخشی برخوردار است و پرداخت مطالبات پزشکان خانواده تا دی ماه امسال به شکل علی الحساب پرداخت شده است.

دکتر"محمد جعفری" صبح امروز یکشنبه 20 بهمن ماه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار کرد: بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ماهیانه بیش از 52 میلیارد تومان گردش مالی ما با مراکز درمانی است.
وی افزود: در حال حاضر پرداخت مطالبات مراکز درمانی استان کرمان از وضعیت نسبی رضایت بخشی برخوردار است و پرداخت مطالبات پزشکان خانواده تا دی ماه امسال به شکل علی الحساب پرداخت شده است.
جعفری تصریح کرد: پرداخت مطالبات داروخانه ها تا آبان ماه تسویه و طلب بیمارستان های سراسر استان تا شهریورماه امسال پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: با 1400 موسسه درمانی در سطح استان قرارداد داریم و در راستای اجرای پروژه های دولت الکترونیک، همه اسناد بیمارستان های دولتی استان کرمان به شکل الکترونیک پذیرش می شود که این پروژه منجر به شفافیت بیشتر مالی و کیفیت درمان بالاتر به جهت نظارت روزانه بر روند درمان بیماران شده است.
وی افزود: در اسناد سرپایی نیز در بیش از 70 درصد مطب های سراسر استان کرمان نسخه نویسی الکترونیک جاری است. گرچه این سامانه در کل کشور در حال اجراست اما کرمان به عنوان استان پیشرو بالاترین سطح توفیق را در جایگزینی نسخه الکترونیک به جای نسخ کاغذی دارد.
جعفری تصریح کرد: در شهرستان های شهربابک، سیرجان، جیرفت، عنبرآباد، منوجان، قلعه گنج، فاریاب، انار و کهنوج 100 درصد مطب ها نسخه نویسی الکترونیک را اجرا می کنند.
دبیر اجرایی طرح نسخه نویسی الکترونیک کشور بیان کرد: نسخه نویسی الکترونیک از ابتدای امسال تاکنون در 30 درصد از شهرهای کل کشور تا امروز اجرا شده و یک ماه از برنامه جلوتر هستیم زیرا قرار بود تا پایان سال 30 درصد اجرا شود که این عدد اکنون محقق شده است.
وی افزود: حدود 40 درصد از مطب ها در سراسر کشور نسخه نویسی الکترونیک را آغاز کرده و استان های کرمان، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و زنجان به ترتیب در نسخه نویسی الکترونیک پیشرو هستند.
جعفری اظهار کرد: یکی از مسائلی که در نسخه الکترونیک باقی مانده و از این ماه رسما آغاز شده، نسخه نویسی الکترونیک در کلینیک های دولتی است که گردش نسخه به داروخانه ها و سازمان بیمه سلامت به صورت الکترونیک خواهد بود.
وی تصریح کرد: نسخه نویسی الکترونیک یک ابزار برای رسیدن به بهینه سازی هزینه های حوزه سلامت و ارتقاء کیفیت درمان مردم است که با اجرای آن و جلوگیری از تداخلات دارویی، جلوگیری از بدخطی برخی نسخ دارویی واصله به داروخانه و جلوگیری از عوارض پزشکی، موجب صرفه جویی بیش از 25 درصد منابع سازمان بیمه سلامت در حوزه سرپایی می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: با اجرای نسخه نویسی الکترونیک کاغذهای کاربن لِس از گردونه سازمان بیمه حذف می شود و حذف کاغذ کمترین صرفه جویی در اجرای این طرح است و بزرگ ترین صرفه جویی به نسخه های علمی تولید شده برمی گردد.
وی با بیان اینکه با اجرای کامل طرح نسخه الکترونیک ماهیانه بیش از 300 میلیارد تومان صرفه جویی می شود، افزود: در سال جاری بیش از یک میلیون و 300 هزار نسخه الکترونیک در کشور تولید شده که 300 هزار نسخه از این تعداد سهم استان کرمان است و ما از همکاری موسسات درمانی که در اجرای این طرح همراهی کردند تشکر می کنیم ضمن اینکه همه اسناد الکترونیک سراسر کشور اول هر ماه تسویه می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان در ادامه اظهار کرد: آمار بیمه شدگان کشور قبل از انقلاب مربوط به سال 48 و آغاز بیمه کارکنان دولت بود که تعداد بسیار اندکی را شامل می شد و عموم اقشار جامعه به ویژه اقشار روستائی، عشایری و آزاد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بودند.
وی افزود: براساس شعار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر پوشش همگانی خدمات سلامت، این اقدام در جمهوری اسلامی به نحو بسیار چشمگیری جلو رفته و انوع پوشش های بیمه در اختیار جامعه قرار دارد.
جعفری تصریح کرد: در استان کرمان در سال 74 با تاسیس سازمان بیمه سلامت تنها 180 هزار نفر بیمه شده داشتیم که صرفا کارمندی بود و امروز بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر داریم و جمعیت بیمه شده 10 برابر افزایش پیدا کرده است.
وی بیان کرد: با اجرای آزمون ارزیابی وُسع در هنگام بیمه شدن، عدالت محوری در پرداخت حق بیمه نیز به جای پوشش های یکسان به بسته های بیمه افزوده شده تا هرکس براساس وسع مالی خود در پرداخت حق بیمه نیز مشارکت داشته باشد.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: 15 هزار نفر در استان کرمان طی دو ماه گذشته در آزمون وسع ثبت نام کردند که بیش از 70 درصد آنها مشمول بیمه رایگان و مابقی مشمول پرداخت 50 یا 100 درصد حق بیمه شده اند.
وی افزود: صندوق های بیمه ای بیمه سلامت استان کرمان شامل کارمندی 220 هزار نفر، روستایی یک میلیون و 200 هزار نفر، همگانی 300 هزار نفر، ایرانیان 10 هزار نفر و سایر اقشار حدود 60 هزار نفر می شود که حدود 16 هزار نفر اتباع بیمه شده نیز در این جمعیت قرار دارند.
جعفری بیان کرد: 2700 نفر بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت استان کرمان داریم که خدمات ویژه و رایگان، دفترچه رایگان و ... دریافت می کنند و این گروه شامل بیماران هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه، ام اس و تالاسمی هستند.
وی در پایان اظهار کرد: اداره کل بیمه سلامت استان کرمان غربالگری دیابت و فشارخون، غربالگری علائم اولیه بدخیمی ها را در بسته پزشک خانواده انجام می دهد و خدمات بهداشتی دهان و دندان در جامعه دانش آموزی در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر را اجرا می کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایران از لیست کشورهای عضو FATF خارج شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/04

چه کسانی سود سهام عدالت 205 هزار تومانی می‌ گیرند؟

با محتکران اقلام بهداشتی و پیشگیرانه برخورد می‌شود

قیمت خودروهای وارداتی 98/12/03

قیمت خودروهای داخلی 98/12/03

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/03

24هزار قطعه جوجه گوشتی در شهربابک تلف شد

کمیته تجدیدنظر مشاغل سخت و زیان آور در استان قم برگزار شد

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در کرمان: استقرار مسئول ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی سرمایه گذاری ارزشمند است

واکنش بانک مرکزی به اقدام FATF: مشکلی نیست!

ایران رسما در لیست سیاه FATF قرار گرفت

خداحافظی با صفر‌های پول ملی تا 2 سال دیگر

نحوه افزایش کرایه حمل و نقل عمومی در سال 99

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99

فرصت پیوستن ایران به FATF تمدید نمی‌ شود

عرضه 20 هزار تُن گوشت و مرغ به بازار شب عید

ماجرای فرار بزرگ متهم 6میلیارد یورویی از کشور چیست؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/30

با 200 تا 300 میلیون چه خودرویی می‌ توان خرید؟

قرار داد سفید امضا در سامانه جامع روابط کار ثبت نمی‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/29

وعده تازه بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار

نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی در کرمان گشایش یافت

کامیون‌های حمل بار جنوب کرمان سوخت تشویقی دریافت می‌کنند

ترخیص پنج هزار خودرو از گمرک تا سه ماه آینده

لیست خودرو‌های 70 تا 100میلیونی در بازار

بنزین تک نرخی نمی‌ شود

پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد

پیش‌ بینی افزایش دستمزد کارگران در سال آینده

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/27

میوه شب عید شمال استان کرمان خریداری شد!

معمای دلالی این روز‌ها در بازار خودرو

معدن تیتانیوم کهنوج به بخش خصوصی واگذار شد

مالیات، قیمت خودرو را پایین می‌ آورد؟

آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/26

احتمال کاهش تحریم نفتی ایران چقدر است؟

ادغام بانک‌ های نظامی، شاید پایان امسال

توفان شن 30 میلیارد تومان به زیرساخت‌های ریگان خسارت وارد کرد

وضعیت بازار گوشت و میوه در شب عید

احتمال آزادسازی واردات خودرو‌های هیبریدی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/23

نرخ عوارض آزاد راه تهران - شمال تعیین شد

مشکل 14 واحد تولیدی کرمان بررسی و رفع شد

قیمت خودروهای داخلی 98/11/23

هزار و 700 هکتار آبیاری تحت فشار در رودبار جنوب کرمان افتتاح شد

فعلاً از سهمیه‌ بنزین نوروزی خبری نیست

هشدار سازمان حمایت به دو خودروساز: قیمت‌ ها را به قبل برگردانید

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/21