کرمان رصد

آخرين مطالب

نوبخت در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان خبر داد

18 هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات سیل امسال پرداخت شده است/روی دشمنان را سیاه کردیم اقتصادي

18 هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات سیل امسال پرداخت شده است/روی دشمنان را سیاه کردیم
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با یادآوری استان‌هایی که از ابتدای سال جاری از سیل تاثیر گرفتند، عنوان کرد: امسال 21 هزار میلیارد تومان به استان‌های درگیر سیل خسارت وارد شده که تا این لحظه دولت 18 هزار میلیارد تومان برای جبران این خسارات پرداخت کرده است و همچنین در خصوص فوت‌شدگان در سیل تا پایان ماه جاری پیگیری خواهیم کرد تا پول دیه این جانباختگان به خانواده‌های آنها پرداخت شود.

دکتر "محمدباقر نوبخت" عصر امروز 17 بهمن‌ماه در نهمین جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان در شهرستان عنبرآباد گفت: نفت، مالیات، فروش اوراق و اسناد مالی سه منبع پرداخت‌ها هستند که درآمدی از آنها کسب می‌شود تا آن را برای امور عمرانی و جاری هزینه کنیم که در این بین تنها منبع مالی قابل اعتکای کنونی دولت مالیات است.
وی ادامه داد: معمولا در 4 یا 5 استان مقدار تعیین شده مالیات، وصول می‌شود و در بقیه استان‌های که واحدهای بزرگ صنعتی در آنها وجود ندارند، وصول مالیات چندانی را نداریم، بنابراین این چند استانی که مالیات خوبی پرداخت می‌کنند توقع بازگشت مازاد درآمدشان نداشته باشند اما حتما 15 درصد مازاد درآمد استان کرمان به این استان بازگشت داده خواهد شد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای تجهیز جنوب استان کرمان به اورژانس هوایی را تخصیص خواهیم داد، بیان کرد: برای تکمیل بیمارستان‌های شهرستان فاریاب، کهنوج و عنبرآباد، باید دستگاه ذیربط تمامی مجوزات برای دفاع از شرایط تامین مالی را ارائه دهند تا اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه ها به آنها اختصاص داده شود.
وی با بیان این مطلب که اعتباری برای آبرسانی به روستاهای استان کرمان اختصاص خواهیم داد، تصریح کرد: یکی از نکات بسیار مهم در به اتمام رساندن پروژه ها و طرح ها این است که بتوانیم ارزیابی و بررسی تا پایان دوره هر طرح برای تسریع در اجرای پروژه‌ها را داشته باشیم لذا وزارت مربوطه باید دفاعیات برای طرح‌های خود ارائه دهد این در حالی است که شاهد هستیم یک طرح دستگاه مربوطه در خصوص تامین آب روستایی، ارائه شده است که وزارت نیرو با آن موافقت نکرده اما در مجموع برای آبرسانی به روستاها با وزارت نیرو همفکری خواهیم کرد تا برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شود.
نوبخت با اشاره به بارندگی‌های اخیر در جنوب و جنوب شرق کشور و خسارات واردخ ناشی از وقوع سیل در این استان ها به ویژه جنوب استان کرمان عنوان کرد: استان کرمان برای جبران خسارات ناشی از سیل حدود 365 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 300 میلیارد تومان آن را دولت باید پرداخت کند گفتنی است که کل مسئولیت ارزیابی خسارت سیل برعهده قرارگاه بازسازی سیل بوده که در وزارت کشور قرار دارد.
وی با یادآوری استان‌هایی که از ابتدای سال جاری از سیل تاثیر گرفتند، عنوان کرد: امسال 21 هزار میلیارد تومان به استان‌های درگیر سیل خسارت وارد شده که تا این لحظه دولت 18 هزار میلیارد تومان برای جبران این خسارات پرداخت کرده است و همچنین در خصوص فوت‌شدگان در سیل تا پایان ماه جاری پیگیری خواهیم کرد تا پول دیه این جانباختگان به خانواده‌های آنها پرداخت شود.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه در خصوص درخواست‌های استان درباره هجوم ملخ صحرایی به کرمان ومشکلات استان در زمینه نداشتن اعتبار مقابله با این آفت اظهار کرد: پیشنهادات حوادث غیرمترقبه با رییس ستاد بحران کشور است که در این راستا باید استان کرمان هماهنگی های لازم با سازمان مدیریت بحران کشور را داشته باشد تا بتوانیم اعتبار مورد نیاز استان کرمان در زمینه مقابله با ملخ صحرایی را با هماهنگی سازمان مدیریت بحران کشور به جهادکشاورزی استان کرمان اختصاص دهیم.
وی در رابطه با طرح اضطراری سیل استان کرمان که تا کنون اعتباری برای اجرای آن اختصاص داد نشده است، تصریح کرد: این طرح باید از طریق ماده 10 و 12 که با پیشنهاد سازمان مدیریت بحران به سازمان برنامه و بودجه ارایه می شود، تامین اعتبار شود و اگر نامه آن برای ما از طریق سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شود در راستای جلوگیری از خسارات سیل در سال‌های آینده اعتبار مورد نیاز به این طرح را اختصاص خواهیم داد.
نوبخت پیرامون موضوع مطرح شده در جلسه شورای برنامه ریزی استان کرمان در خصوص تخصیص اعتبارات به استان ها نیز گفت: اعتبارات عمرانی و جاری طبق قانون بودجه بین همه استان‌ها با شاخص‌های تعیین شده از سوی مجلس شورای اسلامی، توزیع می‌شود لذا کار براین پایه در مسیر توسعه قرار می‌گیرد اما علاوه بر این مسئولین دولتی در سفر به مناطق مختلف و مشخصا در سفرهای ریاست جمهور اعتباراتی علاوه بر بودجه های تعیین شده، برای توسعه استان‌ها تخصیص داده می شود.
وی ادامه داد: رییس جمهور در طول دولت تدبیر و امید تاکنون دو سفر به استان کرمان انجام داده اند که در هریک از این سفرها مصوباتی تعیین شد مه باید عملیاتی شوند که در این راستا در سفر دور اول رییس جمهور به استان کرمان در 21 اردیبهشت سال 95، 43 مصوب برای طرح و پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 968 میلیارد تومان در شورای اداری استان تصویب و ابلاغ شد که تاکنون یک هزار و 333 میلیارد تومان آن(بیشتر از مصوبه تعیین شده) به استان کرمان در راستای اجرایی شدن این 43 مصوبه پرداخت شده ضمن آنکه 84 میلیارد تومان دیگر نیز مقرر شده است برای این مصوبات پرداخت کنیم.
معاون رییس جمهور ادامه داد: در سفر دوم رییس جمهور به استان کرمان نیز حدود 30 مصوبه با اعتباری بالغ بر یک هزار و 208 میلیارد تومان به تصویب رسید که تا کنون 683 میلیارد تومان آن پرداخت شده است. قابل ذکر است که در این دو سفر جمعا 2176 میلیارد تومان برای استان کرمان مصوب داشته ایم که 2 هزار و 16 میلیارد تومان آن پرداخت و مابقی را نیز در آینده نزدیک به استان تخصیص داده خواهد شد.
وی در جلسه شورای اداری استان کرمان در ادامه از ظرفیت‌های جنوب استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: جنوب استان کرمان استعدادها و پتانسیل های بسیار زیادی دارد و دولت نیز نگاه ویژه این منطقه دارد به طوری که در سغر قبلی بنده به این منطقه در سال گذشته 15 مصوبه با اعتباری بالغ بر 437 میلیارد تومان تصویب کردیم که تاکنون 345 میلیارد تومان این مصوبات پرداخت شده است.
نوبخت به موضوع تکمیل بیمارستان های کهنوج، عنبرآباد و فاریاب مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیمارستان‌های کهنوج، عنبرآباد و فاریاب دارای مجوز کمیسیون ماده 23 نیستند بنابراین درخواست داده ایم که کمیسیون برای این سه پروژه برگزار شود اما باید دستگاه‌های ذیربط مجوزات لازم را ارائه دهند.
معاون رییس جمهور به مصوبه ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان جنوب استان کرمان در سفر سال قبل خود اشاره و بیان کرد: برخی از مردم جنوب استان در کپر زندگی می‌کنند و همین موضوع باع شد برخی به دنبال آن بودند که با این استدلال ما را از ساختن خانه برای آنها منصرف کردند و گفتند که این سبک زندگی مردم این منطقه است اما بنده و با هم فکری دوستان احداث 10 هزار واحد مسکونی برای محرومان جنوب استان کرمان را تصویب کردیم و امروز نیز شاهد افتتاح 5 هزار و 350 واحد از 10 هزار واحد مسکونی تصویب شده در این منطقه بودیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: امسال متاسفانه جنوب استان کرمان تحت تاثیر سیل قرار گرفت و این سیل حدود یک هزار واحد مسکونی این منطقه را تخریب کرد که برکت این سفر نیز ساخت یک هزار واحد مسکونی برای سیل زدگان جنوب استان کرمان بود که اعتبار این طرح نیز در دولت تخصیص داده شده لذا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کمتر از 6 ماه باید این منازل را احداث و تحویل صاحبانشان دهد و بنده افتخارم این خواهد بود بتوانم این واحدها را برای محرومین افتتاح کنم و برای سومین بار برای افتتاح آنها به این منطقه طی 6 ماه آینده سفر کنم.
وی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی دو چهره مهربانی دارد بیان کرد: ایجاد راه‌آهن وآزاد راه‌ها و ... یک چهره نظام جمهوری اسلامی است و رسیدگی به مناطق محروم چهره دیگر انقلاب اسلامی است.
معاون رییس جمهور به پروژه های افتتاح شده در این سال ها با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی اشاره و اعلام کرد: ما روی ترامپ و دشمنان را داریم سیاه می‌کنیم. آنها تصور می‌کردند با این تحریم‌ها ما را از پای در می‌آورند اما ایستاده ایم. آنها فکر می‌کردند که ما حتی قدرت پرداخت حقوق را نداشته باشیم ولی ما عیدی نوروزانه به مبلغ یک میلیون 200 هزار تومان را به کارکنان پرداخت می‌کنیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از رشادت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی سخن به میان آورد و اظهار کرد: تصور کردند سردار بزرگمان را از دستمان بگیرند، می‌توانند به ما ضربه بزنند اما بدانند که حاج قاسم سلیمانی امنیت مرزها را ایجاد کرد و وظیفه ما در دولت نیز خدمتگذاری به این مردم است. اکنون شدیدترین تحریم‌ها در طول تاریخ به ما تحمیل شده اما ما باوجود رهبری مقتدر و مردمی فهیم انشالله موفق خواهیم بود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص متمایز بودن جنوب استان کرمان اقداماتی خواهیم انجام داد و مطمئن باشید همه مصوبات این جلسه را عملیاتی خواهیم کرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای دقیق فاصله گذاری ها مانع از شیوع کرونا می‌شود

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

معاون اقتصادی استاندار کرمان استعفا داد

عدم اجازه ورود و خروج به 14 هزار خودرو در استان کرمان

14تا18 فروردین، بازار مظفری تعطیل است

توقیف 5 خودرو و اعمال جریمه برای 14 خودروی متخلف در رفسنجان

3612 مورد بازرسی از اماکن عمومی در رفسنجان / پلمب 200 واحد صنفی

بارش شدید باران در محورهای جنوب کرمان/ برخی محورهای فرعی مسدود شد

از تعطیلی 4 روزه واحدهای صنفی بازار مظفری تا ماندن مرغ روی دست مرغداران

پاسخ تعدادی از سوالات درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا

تردد در محورهای ارتباطی برون‌شهری کرمان 60 درصد کاهش یافت

شمار کرونایی های کرمان به 234 نفر رسید

19 خودرو در رفسنجان توقیف و جریمه شد

معاون اول رئیس جمهوری با استاندار کرمان گفت و گو کرد

مصرف بنزین در استان کرمان 30 درصد کاهش یافت

توفان شن محور ریگان- ایرانشهر را بست

راه‌های خسارت دیده دهرضای ریگان بازسازی می‌شود

خسارت سیل به 1421 خانواده تحت پوشش بهزیستی در جنوب و شرق استان کرمان

از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان کرمان چه خبر؟

4000 بسته معیشتی در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان توزیع شد

افزایش بارندگی در جنوب کرمان و باز شدن دریچه های سد جیرفت

رضایت ٧١ درصدی شهروندان از میادین میوه

فیبر نوری جیرفت پس از یک ساعت وصل شد

سیل به 40 درصد گندم‌زارهای جنوب کرمان خسارت وارد کرد

آمار مبتلایان قطعی به کرونا در کرمان 234 مورد اعلام شد

اپیدمی کووید 19 در ایران در دوره تثبیت است/همه چیز به رفتار مردم بستگی دارد

مکالمه تلفنی معاون اول رئیس جمهور با استاندار کرمان

صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اعلام کرد؛ تشکیل کارگروه عملیاتی شدن "جهش تولید"

مجموعه های ورزشی و اقامتی کارگران سراسر کشور در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار می گیرد

در دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی مطرح شد؛ بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

تعیین کارگر‌وه‌های تخصصی ستاد اقتصادی مقابله با ویروس کرونا در کیش

ارائه خدمات ثبتی از طریق سامانه الکترونیکی در کیش

آخرین وضعیت اپیدمی کرونا در استان کرمان

طرح پیشنهادات استانداری کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانس دکتر بصیری با معاون امنیتی وزیر کشور

افزایش سرفاصله زمانی مترو و اتوبوس

جهش تولید از ایده تا عمل

ضرورت ارائه خدمات و کالا به مردم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

43  هزار نفر در ورودی یزد به منطقه انار تب سنجی شدند

9068 نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کنترل شدند

2600 خودرو از ورودی یزد به کرمان برگشت داده شد

بیش از 60 درصد تالاب جازموریان آبگیری شد

کمک‌های مدارس غیردولتی کرمان به سیل‌زدگان رودبار جنوب ارسال شد

مناطق سیل‌زده جنوب و شرق استان کرمان در حال بازگشت به شرایط عادی است

81 هزار نفر در 70 ورودی شهرستانهای استان کرمان کنترل شدند

دستگیری عوامل نزاع و تیراندازی و کشف الکل در چترود و کرمان

بارش برف و باران در تمامی محورهای استان کرمان

برای تعطیلی شرکت، تابع تصمیم دولت هستیم/باید کار منطقی و شایسته را انجام داد