کرمان رصد

آخرين مطالب

100 پرونده واحدهای انرژی خورشیدی در کرمان معطل تسهیلات است اقتصادي

100 پرونده واحدهای انرژی خورشیدی در کرمان معطل تسهیلات است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکصد پرونده واحدهای انرژی خورشیدی در کرمان معطل تسهیلات مانده است گفت: 95 درصد ظرفیت استان کرمان در بحث انرژی‌های خورشیدی به‌دلیل ناهماهنگی سیستمی دستگاه‌های اجرایی مانده است.
شهباز حسن‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سال یک ریال وام در رابطه با اجرای طرح های انرژی خورشیدی در استان کرمان پرداخت نشده است.
وی با اشاره به اینکه مردم با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند گفت: زمین‌های کشاورزی زیادی داریم که امکان کشت در آنها وجود ندارد و باید با تغییر کاربری در اختیار سایر موارد و تولید انرژی خورشیدی گذاشته شوند.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان کرمان ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی دارد گفت: هنوز پنج درصد مصوبه قانون در بحث انرژی خورشیدی در کشور اجرایی نشده است.
وی با اشاره به اینکه پنجره واحد در استان هنوز مشکل دارد و استعلامات در بین 16 دستگاهی که باید مجوز بدهند معطل مانده ، عنوان کرد: 95 درصد ظرفیت استان کرمان در بحث انرژی‌های خورشیدی به‌ دلیل ناهماهنگی سیستمی دستگاه‌های اجرایی استان معطل مانده است.
حسن‌پور افزود: بر اساس قانون در سال جاری باید 100 هزار واحد انرژی خورشیدی نصب شود و کمیته امداد این مسئولیت را برعهده دارد.
7421/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield