کرمان رصد

آخرين مطالب

پیش دستی میزبان برای استقبال از میهمان فرهنگي

پیش دستی میزبان برای استقبال از میهمان

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - همه ساله با نزدیک شدن عید شاهد آمادگی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان برای میزبانی از میهمانان نوروزی هستیم و این بار هم شهرهای جنوب کرمان در راستای پذیرایی از میهمانان نوروزی، پیش دستی کرده اند.
  دانشگاه علوم پزشکی جیرفت،نیروی انتظامی، پلیس راهور، هلال احمر و راهداری به عنوان متولی زیرساخت های جاده ای، در دست هم داده اند تا برای میزبانی خوب از میهمانان نوروزی با ازخودگذشتگی خدمت رسانی کنند و حقیقتا این روحیه تعامل و یکپارچگی، سبب شده تا خدمات رسانی و میزبانی مطلوبی از میهمانان نوروزی انجام شود.
ادارات و دستگاههای اجرایی جنوب کرمان هر ساله برنامه های متنوعی برای خدمات رسانی بهتر در ایام نوروز ترتیب می دهد و امسال نیز همانند سال های قبل، خدمات رسانی به میهمانان نوروزی را کلید زده و این خدمات رسانی ها تا بعد از تعطیلات عید نوروز ادامه خواهد داشت.
**جاده های جنوب کرمان مهیای میهمانان نوروز
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: فعالیت های خوبی در حوزه راهداری و محورهای جاده ای جنوب کرمان صورت گرفته است.
مسعود جمیلی کرمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان در نوروز امسال با آمادگی چند برابری نسبت به نوروز سال گذشته به استقبال نوروز و مسافرت های جاده ای می رود، افزود: از 6 ماه گذشته برنامه های مختلف ایمنی با برگزاری جلسات مشترک ستادی و دستگاه های همکار در محل این اداره کل انجام شد تا راهکارهای عملیاتی و اجرایی برای ایجاد ایمنی مناسب در جاده ها فراهم شود.
وی با بیان اینکه آشکار سازی و رفع نقاط حادثه خیز در محورهای شریانی، روستایی و گردشگری انجام شده است، تصریح کرد: در قالب طرح آمادگی برای نوروز و سفر‌های نوروزی در جنوب استان کرمان، خط کشی سه هزار و 200 کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی در هفت شهرستان جنوبی انجام شده تا دید مناسب از جاده برای رانندگان فراهم شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان ادامه داد: تعداد 27 هزار علامت اخباری و انتظامی هم در حاشیه محورها و نقاط پر حادثه نصب شده تا در همه شرایط و به ویژه شب ها و شرایط نامناسب آب و هوایی، راهنمایی مناسبی به رانندگان ارائه شود.
وی گفت: 10 کیلومتر روشنایی نقطه ای و طولی هم در محورهای ارتباطی جنوب استان کرمان ایجاد شده تا در محل های پر تردد، عمق دید بهتری برای رانندگان ایجاد و از حوادث جاده ای و تصادفات در این نقاط جلوگیری شود.
جمیلی افزود: در راستای ایمن سازی، بیش از 50 دماغه خطرناک، آشکار سازی و 40 دستگاه چراغ چشمک زن نصب شده و همچنین 20 هزار عدد چشم گربه ای در بستر جاده ها نصب شده است.
وی بیان کرد: آشکار سازی دهانه 12 دستگاه تونل در محور جیرفت – جبالبارز، آشکار سازی شده که با تعمیر و رفع عیوب روشنایی این تونل ها، زمینه تردد ایمن برای وسایط نقلیه فراهم شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان اظهار داشت: همه تلاش همکاران ما در این اداره کل این است تا در ایام نوروز هیچگونه تصادف و تلفات جاده ای رخ ندهد لذا مسافران و رانندگان نیز در سفرها جوانب احتیاط را رعایت و از شتاب، سرعت غیر مجاز و رقابت در رانندگی خود داری کنند.
**جیرفت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی
فرماندار جیرفت هم گفت: تمامی دستگاه های خدمات رسان در شهرستان جیرفت آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند.
احمد امینی روش افزود: با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی، این شهرستان برای استقبال از مسافران نوروزی آماده شده و لازم است تمامی دستگاه ها با مشارکت مردم، زمینه حضور گردشگران را در این دیار تاریخی فراهم کنند.
وی ادامه داد: به لحاظ موقعیت گردشگری و برخورداری از آثار باستانی و آب و هوای مناسب، به طور قطع جیرفت یکی از مقصدهای هموطنان خواهد بود.
رئیس شورای تامین شهرستان جیرفت اظهار داشت: به لحاظ اهمیت این موضوع، لازم است مسئولان با استفاده از تجارب سال های گذشته، ظرفیت های موجود و برنامه ریزی دقیق شرایط مطلوب را برای پذیرایی و اسکان هموطنان فراهم کنند و تدابیر لازم برای فراهم کردن فضای سالم و امن برای میزبانی از مسافران در ایام نوروز اندیشیده شود.
وی گردشگران را سفیران فرهنگی جامعه توصیف و تصریح کرد: خاطرات خوش گردشگران از جیرفت می تواند نقش موثری در موقعیت اقتصادی این شهر ایفا کند.
امینی روش گفت: در کنار رسیدگی به مسائل رفاهی گردشگران، لازم است نگاه ما به فرهنگ گردشگری هم تغییر پیدا کند و با سینه ای گشاده و اخلاقی خوش از مسافران نوروزی استقبال کنیم.
وی عنوان کرد: میراث فرهنگی ما باید متفاوت تر از گذشته باشد و با همتی جهادی زمینه حضور مسافران را در مناطق گردشگری شهر فراهم کنند، همچنین بیمارستان ها هم باید آمادگی کامل را با کشیک های شبانه و روزانه فراهم کنند.
امینی روش با بیان این که این ایام فرصت بسیار مناسبی برای نمایش توانمندی های شهرستان است گفت: یک نمایشگاه از صنایع دستی جیرفت در ورودی یا یکی از پارک های پرتردد شهر با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی دایر می شود تا ظرفیت های این شهر به خوبی نمایان شود.
**اجرای طرح سلامت نوروزی در جنوب کرمان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز گفت: 250 نیروی اورژانس در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان برای اجرای طرح سلامت نوروزی آمادگی دارند.
اصغر مکارم از آغاز طرح سلامت نوروزی خبر داد و افزود: برای اجرای طرح سلامت نوروزی، تمام مراکز بیمارستان ها و پایگاه های 115 در جنوب استان آمادگی کامل دارند و پزشک یا جانشین پزشک و مدیران و یا جانشین مدیر حتما در مراکز حاضر هستند.
وی ادامه داد: در حوزه سلامت جاده ای هم از امروز تا 17 فروردین ماه سال آینده با اجرای طرح سلامت نوروزی 36 پایگاه ثابت 115، هفت پایگاه موقت 115 و یک اتوبوس آمبولانس با مشارکت 250 نیروی عملیاتی آمادگی دارند که این امنیت را تأمین کنند تا مردم با خاطری آسوده روزها را سپری کنند.
مکارم با بیان اینکه تمام مراکز و بیمارستان های حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در آماده باش کامل هستند و در تمام پایگاه های115 آمبولانس مستقر است، تصریح کرد: با توجه به لزوم مشارکت مردم در حفظ و تأمین سلامت، مسافران نوروزی علاوه بر حفظ و رعایت بهداشت فردی، برای پیشگیری از خطرات جاده ای در حین رانندگی صبور باشند و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا در ایام پیش رو، کمترین مشکلات را شاهد باشیم.
** 10 واحد آموزشی برای اسکان مسافران نوروزی در عنبرآباد آماده شد
فرماندار عنبرآباد هم از آمادگی تمام دستگاه های اجرایی برای میزبانی از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: 70 کلاس درس در 10 واحد آموزشی مناطق شهری و روستایی این شهرستان برای پذیرش و اسکان مسافران نوروزی پیش‌ بینی شده است.
نادر ملایی ادامه داد: این کلاس‌ ها با امکانات مورد نیاز از 25 اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروز در اختیار مسافران قرار می‌ گیرد.
رئیس شورای تامین شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: با برنامه ریزی مطلوب نسبت به شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه ‌های سال‌ های گذشته و رفع مشکلات در خصوص اسکان و همچنین موانع و کمبودهای مدارس اقدام شده است.
وی گفت: گردشگران نوروزی با مراجعه به ستاد اسکان مسافران مستقر در اداره آموزش و پرورش عنبرآباد به مدارس مورد نظر این ستاد هدایت می ‌شوند.
ملایی بیان کرد: گردشگران، سفیران فرهنگی جامعه هستند و خاطرات خوش گردشگران از عنبرآباد می تواند نقش موثری در موقعیت اقتصادی این شهر ایفا کند.
هم اینک جنوب کرمان در جنب و جوش پذیرایی از میهمانان نوروزی است و هر نهاد یا دستگاه اجرایی سعی می کند با اجرای طرح ها و ایده های جدید، بهترین خدمات را به مسافران ارائه و عنوان بهترین میزبان امسال را از آن خود کند.
البته، از آنجا که جنوب کرمان، یکی از مناطق محروم و کم برخوردار کشور به شمار می رود خوب است روی داشته های فرهنگی و تاریخی این دیار،حساب ویژه ای باز شود و بی شک با وجود جاذبه های گردشگری موجود می توان رونق این منطقه را دوچندان کرد.
گزارش: هادی شفیعی مجاز
7450/7429/ 5054

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ثبت‌نام 285 نفر کرمانی برای اربعین در 2 روز گذشته

ثبت‌نام 285 نفر کرمانی برای اربعین در 2 روز گذشته

اجرای طرح «رسم ابرار» در کرمان

ربیعی: دولت روحانی نبود، روسیه متحد آمریکا بود

امام‌جمعه اصفهان: در ایران زنِ جاروکش نداریم

طرح "رسم ابرار" در کرمان اجرا می شود

فرهنگ ایثار و آزادگی را باید به نسل نو انتقال دهیم

هیچگونه تخریب یا سرقت مجسمه‌های شهری در کرمان گزارش نشده است

شمخانی : نباید برجام را امضا می‌ کردیم

10 فیلم جشنواره بین المللی کودک و نوجوان در کرمان اکران می شود

نبود حامی مالی چالش موسیقی پاپ کرمان است

آئین بازسازی واقعه غدیر در ده زیار کرمان برگزار می شود

همه چیز درباره خارج‌ نشینی فرزندان شهردار قم

آخرین وضعیت آمادگی استان کرمان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی از زبان مدیرکل ارشاد

حوزه های علمیه مبانی فکری مسائل جدید وقف را تبیین کنند

توسعه وقف در کشور از سیاست های اصلی سازمان اوقاف است

سازمان اوقاف از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند

لزوم افزایش اعتماد عمومی به اوقاف/باید اموال وقفی که مورد دستبرد قرار گرفته، به وقفیت برگردد

تغییرات کاملا طبیعی است/ وظیفه داریم از تصمیمات نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه حمایت کنیم

«تدینی» رفت، «جلالی» آمد

برگزاری آیین بازسازی واقعه غدیر در روستای «ده زیار»؛ خاستگاه تعزیه استان کرمان

فرهنگسرای رسانه در شهر کرمان راه اندازی می شود

موسیقی نواحی در کرمان ماندگار شد

نسخه آزمایشی سایت جشنواره موسیقی نواحی ایران رونمایی شد

آذری جهرمی : دستور تخریب من را از خارج کشور دارند

بازنگری محدوده عرصه و حریم قلاع دختر و اردشیر کرمان/آغاز عملیات بررسی و گمانه زنی باستان‌شناسی در استان

کنگره ملی شهدای عشایر کرمان در سال 99 برگزار می شود

جان دوباره به موزه حیاتی کرمان

رسانه‌ها، نباید هول را به مردم منتقل کنند

برگزاری اولین کنگره ملی شهدای عشایر کشور در بهار 99

در زمینه معرفی ظرفیت های گردشگری استان کرمان بسیار ضعیف هستیم/مهجور ماندن، باغ موزه هرندی

فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه تعمیق شود

کمیته امداد در محرومیت زدایی نیازمند یاری رسانه ها است

نظام رسانه‌ای استان کرمان باید منسجم شود

مدیرکل اوقاف کرمان به سمنان رفت!

دلیل پخش حرف های روحانی در تلویزیون بعد از کودتای نوژه چه بود؟

ساز کنسرت جنوب کرمان کوک می شود

ظریف عازم دوحه شد

آغاز بازگشت حجاج کرمانی از نهم شهریورماه/هیچ زائر کرمانی تاکنون فوت نشده است

آمادگی فراکسیون میراث گردشگری مجلس جهت برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در کرمان

«کرمان در آیینه گردشگری»

زیرساخت هر اصلاحی در جامعه، ریشه در فرهنگ دارد

انتقاد علی مطهری از اظهارات اخیر آیت الله یزدی

دیانت، مصلحت، شجاعت و دقت باید از ویژگی‌های خبرنگاران باشد/ خبرنگار واقعی نقطه امید مظلومان است

20 سالن بلااستفاده در استان کرمان شناسایی شد

هم افزایی، اعتماد مردم به حکومت را بیشتر می کند

ظریف : خلیج‌ فارس اولویت امنیت ملی ایران است

شایعه بازداشت دادستان سابق تهران تکذیب شد

هشدار ایران درباره حضور اسرائیل در خلیج‌ فارس

مطهری : احمدی‌ نژاد جسارت بیشتری داشت