کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس مرکز امور وکلای قوه قضاییه استان کرمان:

ادعای مستقل نبودن وکلای این مرکز بی بنیان و نادرست است گفتگو

ادعای مستقل نبودن وکلای این مرکز بی بنیان و نادرست است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان از اظهار نظرهای غیرمرتبط و غیرواقعی تعدادی از اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان ابراز تاسف کرد.
فرزاد حیدری با اشاره به هجمه های صورت گرفته توسط این افراد نسبت به ماهیت مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه از آنها خواست به جای پرداختن به چنین مسائلی تلاش خود را معطوف حل مشکلات و چالش های به وجود آمده برای نهاد وکالت بنمایند.
وی تصریح کرد: اینکه در بدو تشکیل هیات مدیره جدید از طریق رسانه ها اقدامات و تاثیرات مثبت مرکز امور وکلای قوه قضاییه و وکلای پرتلاش آن زیر سوال برود بیشتر جنبه تبلیغاتی و گریز از پاسخگویی به مسائلی دارد که با کم کاری ها، نهاد وکالت را متاثر از خود کرده است. او خطاب به هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان تاکید کرد: اگر نمی توانید در فضای موجود رقابت کنید اقدامات تخریبی هم انجام ندهید و به ذکر مسائلی نپردازید که تکرار مکررات است و به نتیجه ای هم برای شما نمی رسد.
حیدری در ادامه گفت: رویکرد مثبت و قابل توجه شهروندان به وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضاییه و حضور موثر انها در پرونده های قضایی بهترین پاسخ به این هجمه ها است و از هیات مدیره کانون وکلا درخواست داریم چشم خود را به روی حقیقت نبندند.
رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان در ادامه گفت: اینکه آزمون ورودی کانون های وکلا هر سال با اعتراض شرکت کنندگان مواجه می شود و موسسات آموزشی از چالش ورودی کانون های وکلا بیشترین منفعت مالی را می برند موضوع مهمی است که مدیران کانون می توانند به عنوان نمونه به آن بپردازند و پاسخگوی چنین مسائل مهمی باشند که از گذشته تاکنون وجود داشته و فکری برای آن نشده است. شاید همین مشکلات بی پایان در آزمون های ورودی باعث شده است که اقبال عمومی به تشکیل و ادامه فعالیت های مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه وجود داشته باشد.
حیدری یادآور شد: اگر یادتان باشد در بدو تاسیس دانشگاه آزاد هم عده ای به تاسیس این دانشگاه و کارایی آن ایراد و چنین چالش هایی را وارد می کردند و خواستار تعطیلی آن بودند اما امروز می بینیم که بسیاری از وکلای کانون وکلای دادگستری از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و ثمرات این دانشگاه بر کسی پوشیده نیست.
وی صحبت های رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان مبنی بر اینکه "دادرسی عادلانه یعنی در یک رسیدگی هر دو طرف از یک قدرت دفاعی برخوردار باشند و تحقق ین امر امکان پذیر نیست مگر اینکه به همان نحو که دادستان در یک طرف قضیه مجهز به علم حقوق است طرف زیان دیده و یا متهم نیز مسلح به اسلحه حقوقی باشد و لازمه این کار، وکیل مدافعی است که وابسته به قوه قضائیه نباشد" را تخریب غیرمنصفانه وکلای مرکز امور وکلای قوه قضاییه دانست که بدون بنیان و بر اساس یک نظر شخصی بیان شده است و در این مورد گفت: دقیقا ایشان بیان کنند که در کدام پرونده و کدام یک از دعاوی این وابستگی رامشاهده کرده اند که از طریق رسانه های جمعی به اظهار نظر اینچنینی پرداخته اند!
این وکیل دادگستری در ادامه گفت: وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه طبق ضوابط قانونی و طی آزمون های استاندارد و همچنین گزینش هایی به مراتب سخت گیرانه تر از وکلای کانون به شغل وکالت وارد می شوند و در توان علمی، رفتار طبق شئون پذیرفته شده این شغل، استقلال عمل و پاکدستی آنها خللی وارد نیست و با نظارت هایی باز هم به مراتب دقیق تر از نظارت های کانون وکلا به فعالیت های خود مشغول هستند. حیدری در ادامه گفت: همانطور که آقای مومنی، رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه نیز بر ان تصریح نموده است، ادعاها مبنی بر مستقل نبودن وکلای این مرکز حرفی عوامانه است و هیچ کدام از وکلای این مرکز چنین موضوعی را قبول ندارند که در کار انها دخالت می شود بنابراین بیان چنین موضوعی از سوی رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان آن هم بدون بیان دلیل و مدرک در شان ایشان نیست.
حیدری در ادامه به صحبت های نایب رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: بیان حرف آن هم از جانب مردم و اینکه "آیا وکیلی که توسط قوه قضائیه مورد تأئید قرار گرفته می‌تواند به درستی از او دفاع کند؟" اظهار کرد: چگونه از جانب شهروندان سخن می گویید در حالیکه اگر مردم چنین نظری داشتند به وکلای این مرکز مراجعه نمی کردند و نتیجه گیری از مراجعه به وکلای مرکز و برخورد مناسب و سطح علمی این وکلا باعث شده است که سال ها فعالیت آنها ادامه داشته باشد و روز به روز توجه عمومی نیز بیشتر باشد بنابر این هیچوقت نیازی نبوده است از طریق رسانه ها آدرس اشتباه به شهروندان منتقل نماییم. ضمن اینکه این صحبت مصداق نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی است و قابلیت پیگیری دارد.
او در ادامه گفت: تعداد زیادی از اساتید دانشگاه و قضات بازنشسته دادگستری و افراد دارای تحصیلات تخصصی، عضو نهاد وکالتی مرکز امور وکلای قوه قضاییه هستند و این حرف های بی پایه توهین به مجموعه وکلای این مرکز تلقی می شود. وی با بیان اینکه سال هاست همکاری و مودت قابل توجهی میان وکلای مرکز و کانون وکلا وجود دارد، گفت: تهییج احساسات وکلای کانون به وسیله این حرف ها را موجب خدشه به این همکاری و وحدت است و تنها برای کسانی که در راه خدشه به جایگاه نهادهای وکالتی تلاش می کنند خوراک مناسبی است و انتظار می رود در بیان اظهارات دقت و تدبیر مناسب صورت گیرد تا از ایجاد موج های کاذب جلوگیری شود.
حیدری گفت: وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه طبق آمارهای موجود بر اساس وجدان انسانی و آموزه های دینی خود نهایت تلاش خود را برای حمایت از افراد نیازمند به مشاوره های حقوقی که از طریق بهزیستی و یا کمیته امداد معرفی می شوند به کار گرفته اند و از افتخارات مرکز نیز همین موضوع می باشد.
وی در پایان گفت: طبق آیین نامه اجرایی مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه مجوز برگزاری آزمون ورودی وکالت به صورت سالیانه صادر شده است و قاعدتا در این زمینه اقدام خلاف قانونی صورت نگرفته و نمی گیرد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ریزش معدن ذغالسنگ در پابدانا جان یک کاگر را گرفت

مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای هتلداری جنوب شرق افتتاح شد

یک میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی در کرمان نیاز است

268 کیلو مواد مخدر در رابر کشف شد

توفان شن 10 میلیارد ریال به زیرساخت های ریگان خسارت وارد کرد

357 نفر آمار نهایی داوطلبان نمایندگی مجلس در کرمان

4.5 میلیارد تومان به پروژه های آبخیزداری بافت تخصیص یافت

بیشترین معلولیت در ریگان مربوط به حوادث جاده ای است

اجرای عملیات آسفالت محلات هدف شهر کرمان

تجهیز بیش از 31 هزار هکتار از اراضی جنوب کرمان به سامانه‌های نوین آبیاری

اقدامات غیراصولی مجری، سبب نم‌زدگی حمام باغ لـله شد/هجوم ملخ‌ها به کرمان اپیدمی نشده است

شیوع آنفلوانزا در افزایش آمار فوت شدگان کرمان نقش موثری دارد

واژگونی خودرو در جیرفت 2 کشته و 6 مجروح بر جا گذاشت

اعتبارات فعلی برای مبارزه با طغیان ملخ صحرایی کافی نیست

برخورد قاطع با افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در کرمان

احتمال ورود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به استان کرمان

مردم کرمان فردا راهپیمایی می کنند

30 هزار لیتر سوخت قاچاق در ریگان کشف شد

افزون بر 10 هزار تن کنجد در جنوب کرمان تولید شد

افزون بر سه هزار میلیارد تومان در طرح‌های آب و برق کرمان سرمایه‌گذاری شد

نوزاد عجول لاله‌زاری در آمبولانس چشم به جهان گشود

تجلیل از متولی موقوفه مریم بیگم کرمان به عنوان متولی برتر کشور

660 جلد کتاب وقف فرهنگ توسعه کتابخوانی در جیرفت شد

آمار دقیقی از روستاها و شهرستان‌های استان نداریم

یک خانواده هشت نفره در کرمان با منوکسید کربن مسموم شدند

موزه‌های استان کرمان 15 آبان‌ماه باز هستند

طرح تله‌های ماسه‌گیر در خطوط ریلی کرمان اجرا می‌شود

سیلاب 810 میلیارد ریال خسارت به جیرفت وارد کرد

استفاده حداکثری از توان ساخت داخل در نیروگاه کرمان

17 هزار کودک تحت پوشش طرح پیشگیری از تنبلی چشم قرار می گیرند

احداث پارک خبرنگار در کرمان پیشرفت 70 درصدی دارد

صراحتا مطالبه گر مطالبات اوقاف از دستگاه های دولتی باشید

ناپایداری‌های جوی ضعیف، از هفته آینده در استان کرمان

رویداد «رویای من، شهر من» در رفسنجان برگزار می شود

دستگیری سارق احشام با 14 فقره سرقت در زرند

گلیم سیرجان برای جهانی شدن شانس زیادی دارد

هوشیاری ماموران محیط زیست کرمان یک کارگر را جان دوباره بخشید

آبرسانی به 37 روستای استان کرمان در هفته دولت

توقیف خودروهای فاقدگواهی بهداشتی دامپزشکی در در محورهای خروجی استان

افزون بر 58 هزار دانش آموز کرمانی سنجش شدند

110 میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان کشف شد

مسکن مهر تصمیم خوبی بود، اما اشتباه در اجرا داشت/آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کرمان

فضای سبز شهر کرمان توسعه می یابد

استقرار 4 موکب برای پذیرایی از زائران خارجی اربعین در کرمان

پیش‌بینی سرمایه‌گذاری خارجی 5 میلیارد دلاری در استان کرمان در سال‌جاری

پیش‌بینی رسیدن صادرات استان به یک میلیارد دلار

آتش قلیان یک واحد مسکونی را در کرمان به آتش کشاند

رونمایی از دوربین امداد چاه احداث شده توسط آتش‌نشانان رفسنجان

52 میلیاردریال صرف رفع نقاط حادثه‌خیز جنوب کرمان می‌شود

40 درصد شهر ریگان برای گازرسانی لوله‌گذاری شد