کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس مرکز امور وکلای قوه قضاییه استان کرمان:

ادعای مستقل نبودن وکلای این مرکز بی بنیان و نادرست است گفتگو

ادعای مستقل نبودن وکلای این مرکز بی بنیان و نادرست است

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان از اظهار نظرهای غیرمرتبط و غیرواقعی تعدادی از اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان کرمان ابراز تاسف کرد.
فرزاد حیدری با اشاره به هجمه های صورت گرفته توسط این افراد نسبت به ماهیت مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه از آنها خواست به جای پرداختن به چنین مسائلی تلاش خود را معطوف حل مشکلات و چالش های به وجود آمده برای نهاد وکالت بنمایند.
وی تصریح کرد: اینکه در بدو تشکیل هیات مدیره جدید از طریق رسانه ها اقدامات و تاثیرات مثبت مرکز امور وکلای قوه قضاییه و وکلای پرتلاش آن زیر سوال برود بیشتر جنبه تبلیغاتی و گریز از پاسخگویی به مسائلی دارد که با کم کاری ها، نهاد وکالت را متاثر از خود کرده است. او خطاب به هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان تاکید کرد: اگر نمی توانید در فضای موجود رقابت کنید اقدامات تخریبی هم انجام ندهید و به ذکر مسائلی نپردازید که تکرار مکررات است و به نتیجه ای هم برای شما نمی رسد.
حیدری در ادامه گفت: رویکرد مثبت و قابل توجه شهروندان به وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران قوه قضاییه و حضور موثر انها در پرونده های قضایی بهترین پاسخ به این هجمه ها است و از هیات مدیره کانون وکلا درخواست داریم چشم خود را به روی حقیقت نبندند.
رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان در ادامه گفت: اینکه آزمون ورودی کانون های وکلا هر سال با اعتراض شرکت کنندگان مواجه می شود و موسسات آموزشی از چالش ورودی کانون های وکلا بیشترین منفعت مالی را می برند موضوع مهمی است که مدیران کانون می توانند به عنوان نمونه به آن بپردازند و پاسخگوی چنین مسائل مهمی باشند که از گذشته تاکنون وجود داشته و فکری برای آن نشده است. شاید همین مشکلات بی پایان در آزمون های ورودی باعث شده است که اقبال عمومی به تشکیل و ادامه فعالیت های مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه وجود داشته باشد.
حیدری یادآور شد: اگر یادتان باشد در بدو تاسیس دانشگاه آزاد هم عده ای به تاسیس این دانشگاه و کارایی آن ایراد و چنین چالش هایی را وارد می کردند و خواستار تعطیلی آن بودند اما امروز می بینیم که بسیاری از وکلای کانون وکلای دادگستری از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و ثمرات این دانشگاه بر کسی پوشیده نیست.
وی صحبت های رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان مبنی بر اینکه "دادرسی عادلانه یعنی در یک رسیدگی هر دو طرف از یک قدرت دفاعی برخوردار باشند و تحقق ین امر امکان پذیر نیست مگر اینکه به همان نحو که دادستان در یک طرف قضیه مجهز به علم حقوق است طرف زیان دیده و یا متهم نیز مسلح به اسلحه حقوقی باشد و لازمه این کار، وکیل مدافعی است که وابسته به قوه قضائیه نباشد" را تخریب غیرمنصفانه وکلای مرکز امور وکلای قوه قضاییه دانست که بدون بنیان و بر اساس یک نظر شخصی بیان شده است و در این مورد گفت: دقیقا ایشان بیان کنند که در کدام پرونده و کدام یک از دعاوی این وابستگی رامشاهده کرده اند که از طریق رسانه های جمعی به اظهار نظر اینچنینی پرداخته اند!
این وکیل دادگستری در ادامه گفت: وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه طبق ضوابط قانونی و طی آزمون های استاندارد و همچنین گزینش هایی به مراتب سخت گیرانه تر از وکلای کانون به شغل وکالت وارد می شوند و در توان علمی، رفتار طبق شئون پذیرفته شده این شغل، استقلال عمل و پاکدستی آنها خللی وارد نیست و با نظارت هایی باز هم به مراتب دقیق تر از نظارت های کانون وکلا به فعالیت های خود مشغول هستند. حیدری در ادامه گفت: همانطور که آقای مومنی، رییس مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه نیز بر ان تصریح نموده است، ادعاها مبنی بر مستقل نبودن وکلای این مرکز حرفی عوامانه است و هیچ کدام از وکلای این مرکز چنین موضوعی را قبول ندارند که در کار انها دخالت می شود بنابراین بیان چنین موضوعی از سوی رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان آن هم بدون بیان دلیل و مدرک در شان ایشان نیست.
حیدری در ادامه به صحبت های نایب رییس هیات مدیره کانون وکلای استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: بیان حرف آن هم از جانب مردم و اینکه "آیا وکیلی که توسط قوه قضائیه مورد تأئید قرار گرفته می‌تواند به درستی از او دفاع کند؟" اظهار کرد: چگونه از جانب شهروندان سخن می گویید در حالیکه اگر مردم چنین نظری داشتند به وکلای این مرکز مراجعه نمی کردند و نتیجه گیری از مراجعه به وکلای مرکز و برخورد مناسب و سطح علمی این وکلا باعث شده است که سال ها فعالیت آنها ادامه داشته باشد و روز به روز توجه عمومی نیز بیشتر باشد بنابر این هیچوقت نیازی نبوده است از طریق رسانه ها آدرس اشتباه به شهروندان منتقل نماییم. ضمن اینکه این صحبت مصداق نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی است و قابلیت پیگیری دارد.
او در ادامه گفت: تعداد زیادی از اساتید دانشگاه و قضات بازنشسته دادگستری و افراد دارای تحصیلات تخصصی، عضو نهاد وکالتی مرکز امور وکلای قوه قضاییه هستند و این حرف های بی پایه توهین به مجموعه وکلای این مرکز تلقی می شود. وی با بیان اینکه سال هاست همکاری و مودت قابل توجهی میان وکلای مرکز و کانون وکلا وجود دارد، گفت: تهییج احساسات وکلای کانون به وسیله این حرف ها را موجب خدشه به این همکاری و وحدت است و تنها برای کسانی که در راه خدشه به جایگاه نهادهای وکالتی تلاش می کنند خوراک مناسبی است و انتظار می رود در بیان اظهارات دقت و تدبیر مناسب صورت گیرد تا از ایجاد موج های کاذب جلوگیری شود.
حیدری گفت: وکلای مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه طبق آمارهای موجود بر اساس وجدان انسانی و آموزه های دینی خود نهایت تلاش خود را برای حمایت از افراد نیازمند به مشاوره های حقوقی که از طریق بهزیستی و یا کمیته امداد معرفی می شوند به کار گرفته اند و از افتخارات مرکز نیز همین موضوع می باشد.
وی در پایان گفت: طبق آیین نامه اجرایی مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضاییه مجوز برگزاری آزمون ورودی وکالت به صورت سالیانه صادر شده است و قاعدتا در این زمینه اقدام خلاف قانونی صورت نگرفته و نمی گیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

9 کیلوگرم هروئین در قلعه گنج کشف شد

اتمام عملیات مرمت باغ کلانتر کرمان تا اوایل سال 99

کرمان در گرم ترین ساعات امروز به حدود 34 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید

نوسانات دمایی 300 میلیارد تومان به نخیلات ریگان خسارت زد

نقطه حادثه خیز جاده ای در بزرگراه سیرجان- بندرعباس رفع شد

21 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری در کرمان باطل شد

افتتاح چهار پروژه بزرگ صنعتی گل گهر سیرجان /2200فرصت جدید شغلی

احتمال رسیدن شاخص وضعیت کیفی هوا برای گروه‌های حساس مناطق شرقی استان به حالت هشدار از فردا

500 تن شکر در جنوب کرمان توزیع شد

توصیه پزشکی در خصوص گرمازدگی

طرح جنگل کاری سبزگزی در عنبرآباد اجرا شد

به صدا درآمدن زنگ خطر فضای مجازی، در از هم پاشیدن زندگی زوج‌ها

دولت برای تامین آب و ادامه حیات استان کرمان چاره اندیشی کند

20 کشته و زخمی در انحراف اتوبوس و واژگونی پراید

تبلور زیبایی در عمیق‌ترین رنج‌های زندگی

تبعات منفی طلاق کمتر از سونامی نیست

فیبر نوری جیرفت پس از 3 ساعت تلاش وصل شد

تدبیری برای کاهش تصادف های جاده ای جنوب کرمان

مرغ از سبد خانوار پرید/ هر کیلو مرغ در کرمان 14,700 تومان شد

تقویت زیرساخت های آموزشی با حضور خیران محقق می شود

واژگونی تویوتا هایلوکس نیروی انتظامی

300 میلیون ریال کالای قاچاق در سیرجان کشف شد

781 فقره تسهیلات روستایی صندوق کارآفرینی در استان کرمان پرداخت شد

برخی فقدان مجلس قوی را نتیجه قیف تنگ شورای نگهبان می دانند

13 هزار متر مربع از معابر کرمان روکش آسفالت شد

مسیر تخصصی گردشگری قنوات معرفی شده است

برخی معابر شهر کرمان آسفالت شد

فضاهای سبز داخل خانه ها جزئی از فضای سبز شهر است

مشکل آبرسانی به درختان پارک جنگلی شهید باهنر کرمان برطرف شد

خلق فرصت های جدید شغلی در مس سرچشمه

رویشگاه آنغوزه گیاه دارویی و صادراتی در زرند رو به نابودی است

بنری که جمع آوری شد

دومین مصدوم حادثه فروکروم رفسنجان جان باخت

12 واحد تولیدی کرمان پروانه استاندارد اجباری دریافت کردند

حادثه در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان دو مصدوم برجای گذاشت

راننده خودروی سواری در جیرفت سوخت

کمبود 1000 لیتر بر ثانیه آب شرب در شهر کرمان/وارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های آب دستگاه‌های اجرایی

واژگونی نیسان وانت در قلعه گنج سه کشته برجا گذاشت

10 هزار متر مربع به فضای سبز شهری کرمان افزوده شد

794 تن آسفالت برای لکه گیری معابر منطقه دو کرمان صرف شد

90 سامانه هوشمند ثبت تخلفات در جاده‌های کرمان فعال است

بیش از یکهزار گواهینامه کالای تجاری در کرمان صادر شد

آب و فاضلاب شهری به تعهداتش در خصوص حفاری ها در موعد مقرر عمل کند

پیش‌بینی وزش باد و گرد و خاک برای نیمه جنوبی استان کرمان/بیشینه دما از روز دوشنبه افزایش پیدا کند

تشدید فعالیت های دامپزشکی جنوب کرمان در تابستان

ساکنان محدوده شهرک صنعتی کرمان به قطعی آب واکنش نشان دادند

اتمام پروژه تقاطع پل راه‌آهن و تله‌کابین تا پایان سال

416 کیلوگرم تریاک توسط پلیس رودبار جنوب کشف شد

کاهش کیفیت هوا در ریگان و فهرج/ افزایش مجدد دمای هوا از فردا

انجام 467 عملیات توسط آتش‌نشانان در یک ماه گذشته