کرمان رصد

آخرين مطالب

علمي

ویروس کرونا هنوز کنترل نشده است؛ مردم همچنان رعایت کنند

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از مردم می خواهیم همچون گذشته به توصیه‌های بهداشتی و ایمنی توجه داشته باشند زیرا هنوز اتفاق خاصی در زمینه کنترل ویروس رخ نداده است که بخواهیم با خیال آسوده و بدون رعایت مسایل بهداشت فردی و عمومی، ارتباطات اجتماعی را بدون رعایت فاصله اجتماعی افزایش دهیم.

دانش آموزان عنبرآبادی هم پای کار آمدند

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان عنبرآباد از تولید روزانه 400 ماسک توسط دانش آموزان هنرستان خدیجه کبری این شهرستان خبر داد.

آموزش از راه دور در مناطق روستایی کرمان تداوم خواهد یافت

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه دانش آموزان برخی مناطق به شبکه تلویزیونی یا بستر امن اینترنت و دیگر ابزارهای توسعه دهنده فرایند آموزش دسترسی ندارند گفت: شرایط تداوم آموزش در مناطق روستایی و عشایری در کرمان فراهم می شود تا هیچ دانش آموزی در این مناطق از دسترسی به آموزش محروم نباشد.

آموزش و پرورش با شیوع کرونا پتانسیل‌های مغفول خود را به کار گرفت

کرمان رصد - کرمان - رئیس آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان گفت: شیوع ویروس کرونا موجب شد سیستم آموزش و پرورش پتانسیل هایی که تاکنون از آنها غافل بوده را برای ارائه آموزش به کار بگیرد.

فرهنگ «یک کاریش بکن» جامعه را بسوی نابودی سوق می‌دهد!

کرمان رصد - ایسنا/کرمان یک دکترای جامعه شناس گفت: با سلامت مردم نمی‌توان شوخی کرد اما موضوع کرونا شاید زمینه‌ای شود تا مردم بدانند که زندگی اجتماعی به مانند این است که ما در یک کشتی نشسته‌ایم و سرنوشت همه به یکدیگر بستگی دارد. همه در یک کشتی هستیم و نجات این کشتی به همکاری همه نیاز دارد، پس «یا همه یا هیچ کس»

به این آمار و ارقام نگاه کنید؛ تصمیم با شماست!

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در حال حاضر یک فرد بیمار کرونایی ظرف 5 روز 2.5 نفر و ظرف 30 روز 406 نفر (انتشار هرمی شکل) را به این ویروس آلوده می کند گفت: هر چه تعداد تماس‌ها را کمتر کنیم و به 50 درصد کاهش برسانیم، یک نفر به جای آنکه 2.5 نفر را آلوده کند 0.25 نفر و ظرف 30 روز 15 نفر را به ویروس کووید 19 آلوده می‌کند و اگر به صورت ایده‌آل تماس‌ها را 75 درصد کاهش دهیم میزان سرایت‌پذیری آن به کمتر از 0.7 کاهش پیدا خواهد کرد.

تعطیلی کلاس‌های درس، باید حداقل تا پایان فروردین ماه تمدید شود

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می شود حداقل تعطیلی کلاس های درس تا پایان فروردین تمدید شود بنابراین در بهترین شرایط بازگشایی کلاس های درس در نیمه اول اردیبهشت ماه خواهد بود.

تعطیلی کلاس‌های درس، حداقل تا پایان فروردین ماه باید تمدید شود

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می شود حداقل تعطیلی کلاس های درس تا پایان فروردین تمدید شود بنابراین در بهترین شرایط بازگشایی کلاس های درس در نیمه اول اردیبهشت ماه خواهد بود.

نوآموزان پیش‌دبستانی کرمان با شبکه‌های اجتماعی آموزش می‌بینند

کرمان رصد - کرمان - معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آموزش مجازی نوآموزان پیش دبستانی این استان از طریق شبکه اجتماعی مدارس در شرایط تعطیلی به علت شیوع ویروس کرونا انجام می شود.

رعایت حقوق شهروندی با ماندن در خانه

کرمان رصد - کرمان - ماندن در خانه امروز در شرایط بحرانی که بر جامعه حاکم شده درواقع سهم بزرگی از حقوق شهروندی است که باید رعایت گردد به‌خصوص کسانی که شرایط جسمی پرخطری دارند و دارای بیماری‌های زمینه‌ای و مستعد به آسیب بیشتر در مقابل ویروس کرونا هستند با مراقبت دیگران و تنها با در خانه ماندن می‌توانند از سرعت انتقال این ویروس ناخوانده پیشگیری کنند.

فرصت کافی به کنکوری‌ها خواهیم داد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بلافاصله بعد از تعطیلات عید نوروز و بازگشایی مجدد سیستم اجرایی کشور، موضوع تعیین زمان امتحانات سیستم آموزش عالی و آموزش و پرورش در اولویت کاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و این اطمینان را می دهیم که فرصت کافی و فاصله زمانی مناسب بین زمان برگزاری امتحانات نهایی و کنکور سال 99 را فراهم خواهیم کرد.

با رژیم غذایی مخصوص ایام کرونایی آشنا شوید

کرمان رصد - ایسنا/کرمان یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی با تاکید برآنکه غذاهای شامل گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ باید به صورت کامل پخته شوند گفت: از مصرف غذاهای بیرون از منزل و فست فودها در این ایام باید جدا خودداری کرد.

آزمایشگاه تشخیص کرونا در رفسنجان راه اندازی می‌شود

کرمان رصد - رفسنجان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: به زودی آزمایشگاه تشخیص کرونا راه اندازی و اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال برای اجرای این طرح صرف می‌شود.

تقویم آموزشی باید انعطاف‌پذیر باشد/آموزش‌های مجازی فعلا در حد پاسخگویی کامل نیست

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید انعطاف پذیری را در تقویم آموزشی کشور ایجاد کرد و بدون اینکه چارچوب های کلی نظام آموزشی تحت تاثیر قرار بگیرد، این انعطاف پذیری را در اختیار اقلیم های مختلف قرار بدهیم.

مادران باردار از منزل خارج نشوند/ زیاده روی در مصرف ویتامین D مسمومیت می‌آورد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان یک پزشک متخصص زنان و زایمان گفت: تنها شعار اصلی و بهترین راه مقابله با کرونا ماندن در خانه است و مادران باردار باید حتی از مراجعه به پزشک خودداری کنند، به جز در موارد اورژانسی یا زایمان که دیگر چاره ای نیست.

ویروس کرونا از طریق هوا انتشار پیدا نمی‌کند

کرمان رصد - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره نوع ذرات ویروس کرونای جدید 2019 گفت: نوع ذرات ویروس کرونا 2019 سنگین است به همین جهت این ویروس در هوا معلق نمی‌ماند و این ویروس صرفا در اثر تماس مستقیم منتقل خواهد شد بنابراین افراد یا به دلیل عدم فاصله گذاری اجتماعی یا به‌ صورت غیرمستقیم از طریق سطوح به این ویروس مبتلا خواهند شد ضمن آنکه تاکید می شود ویروس کرونا روی سطوح می‌تواند تا چند روز زنده بماند اما انتقال ویروس از طریق هوا فقط در موارد نادر صورت می‌گیرد و در حالت عادی از طریق هوا انتشار پیدا نمی‌کند.

ویروس کرونا به صورت ناگهانی عود می‌کند

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه ویروس کرونا به صورت ناگهانی عود می کند، گفت: باید رعایت کنیم تا وضعیت ابتلا به کرونا در کرمان مثل استان های مشکل دار نشود و باید خیلی مراقب باشیم و این موضوع نیز کاملا به رفتار مردم بستگی دارد و این رفتار مردم خواهد بود که تعیین می کند استان کرمان همچنان در رده های پایین شیوع ویروس کرونا در سطح کشور قرار گیرد یا مثل استان های مشکل دار، درگیر جدی با این ویروس پیدا کنیم.

امید تازه در درمان برخی موارد شدید کرونا

کرمان رصد - سخنگوی وزارت بهداشت از بهبود نسبی علایم برخی موارد شدید کروناویروس (کووید-19) با داروی ایرانی و ادامه روند بررسی ها در این زمینه خبر داد

چاقو و تخته خرد کردن گوشت و سبزیجات سالاد را از هم جدا کنید

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیکل دامپزشکی استان کرمان با اعلام اینکه تاکنون موردی از انتقال بیماری کرونا از حیوان به انسان مشاهده نشده است، گفت: به همه‌ همشهریان توصیه می‌کنیم انواع گوشت ‌هایی که مصرف می‌کنند حتما به‌طور کامل پخته شود و همچنین باید تخته و چاقویی که در خانه با آن گوشت را خُرد می‌کنند با تخته و چاقوی سبزیجات سالاد متفاوت باشد.

جواب سوالات کرونایی خود را در این خبر بخوانید

کرمان رصد - یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان خطاب به شهروندان گفت: باید شرایط را جدی گرفت. واقعا به نظر می‌رسد این ویروس یکی از مهمترین و بزرگترین تهدیدکننده‌های سلامتی انسان است که بشر از ابتدا تاکنون با آن مواجهه شده و اگر جدی نگیریم می‌تواند یک فاجعه انسانی همانگونه که تاکنون رخ داده، را شاهد باشیم بنابراین باید به گونه ای رفتار کرده که بتوانیم زنجیره انتقال این ویروس را بشکنیم.

واریز 3 میلیارد و 600 میلیون تومان به حساب مدارس استان برای ضد عفونی

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 3 میلیارد و 600 میلیون تومان سرانه مواد بهداشتی به حساب مدارس واریز کرده ایم و مدارس ضدعفونی می شود و قبل از بازگشائی مدارس امور را انجام می دهیم.

تخصیص 3 میلیارد و 600 میلیون تومان به حساب مدارس استان برای ضد عفونی

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 3 میلیارد و 600 میلیون تومان سرانه مواد بهداشتی به حساب مدارس واریز کرده ایم و مدارس ضدعفونی می شود و قبل از بازگشائی مدارس امور را انجام می دهیم.

آموزش از راه دور برای اولین بار در مدارس کرمان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرعامل شرکت فرهنگی آموزشی ریحانه مشیز از آموزش از راه دور برای اولین بار در مدارس کرمان توسط مجموعه مدارس ریحانه خبر داد.

ساخت دستگاه میکروب‌زدایی و ضد عفونی کننده هوا با استفاده از اشعه UV در کرمان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرعامل پویشگران فیزیک کاربردی بوتیا گفت: باتوجه به توسعه استفاده از تابش UV و به‌کارگیری آن در حوزه‌های میکروب‌زدایی و ضدعفونی‌کنندگی، شرکت پویشگران فیزیک کاربردی بوتیا موفق به طراحی و ساخت دستگاه تصفیه هوای با استفاده از اشعه UV شده است.

هیچگونه کمبود تخت درمانی، پرستار و کیت برای مقابله با کرونا نداریم

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیر گروه کنترل و پیشگیری بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره احتمال کمبود کیت های آزمایش تشخیص کرونا در استان کرمان گفت: به هیچ عنوان کیت‌های آزمایشگاهی ما رو به پایان نیست و به‌اندازه کافی کیت در استان داریم، ضمن آنکه محموله جدید کیت‌ها نیز روز شنبه به استان کرمان ارسال خواهد شد.

توصیه‌های ضد کرونایی به دیابتی‌ها

کرمان رصد - مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی استان کرمان به دیابتی های توصیه کرد: تا جایی که امکان دارد در مکان های شلوغ رفت و آمد نکنند، جایی که می روند فاصله مناسب را نسبت به افراد دیگر و به ویژه کسانی که علائم سرماخوردگی دارند(فاصله یک تا یک و نیم متر) رعایت کنند.

استرس مزمن، قدرت ایمنی بدن را مختل می‌کند

کرمان رصد - ایسنا/کرمان یک دکترای روانشناسی سلامت گفت: استرس در مواقع لازم سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کند و در حالت آماده‌باش نگه‌ می‌دارد اما وقتی به‌صورت مزمن استرس ایجاد شود، قدرت ایمنی بدن را مختل خواهد کرد.

استرس موجب ضعف بدنی و تقویت جذب ویروس کرونا می‌شود

کرمان رصد - کرمان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: اگر سیستم ایمنی بدن با استرس ضعیف شود امکان تشدید بیماری های عفونی از جمله ابتلا به کرونا ویروس زیاد می‌شود.

ویروس کرونا، می تواند دارای علائم گوارشی باشد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان یک فوق تخصص بیماری های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه ویروس کرونا در 80 درصد افراد جامعه دارای علائم خفیف است گفت: ویروس کرونا 2019 علاوه بر اینکه دارای علائم تنفسی دارد، می تواند دارای علائم گوارشی مثل تهوع، استفراغ و اسهال را نیز در افرادی بروز دهد.

از منزل خارج نشویم/کرونا در کمین همه است

کرمان رصد - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: کرونا در کمین همه مردم و به ویژه کسانی است که در شهرها ساکن بوده و با آلودگی بالاتری سر و کار دارند.

همه مدارس استان کرمان ضدعفونی شده‌اند

کرمان رصد - رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: هر شهرستان کار ضدعفونی کردن مدارس را انجام داده و مواد مورد نیاز در روزهای نخست تهیه شده است.

پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند/ با کمبود پرستار روبرو هستیم

کرمان رصد - مدیره اداره پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر پرستاران خط مقدم مبارزه با کرونا هستند که امیدواریم خداوند کمک کند تا به جامعه خدمات کرده و از سوی دیگر در خانواده و سطح جامعه سلامت روان ایجاد کنند.

دوره توجیهی شناخت ویروس کرونا در استانداری کرمان برگزار شد

کرمان رصد - کرمان - نشست ویژه مدیران عامل و اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد، فعالان اجتماعی و علاقمندان به حوزه بهداشت و سلامت با موضوع شناخت بیماری نوپدید کرونا و چگونگی مقابله با انتشار این ویروس با حضور مدیران و اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد.

آزمایش یک واکسن دیگر برای کرونا

کرمان رصد - یک شرکت آمریکایی اعلام کرده مشغول آزمایش چند کاندیدای واکسن ویروس کرونا روی حیوانات است تا بهترین گزینه را برای آزمایش انسانی انتخاب کند. آزمایش واکسن این شرکت از اواخر بهار آغاز می شود

ویروس کرونا ممکن است تا فروردین و یا اردیبهشت وجود داشته باشد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه جواب آزمایشات بیماران مشکوک به ویروس کرونا این استان که به تهران ارسال شده بود منفی اعلام شد گفت: آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا به محض رسیدن کیت‌های آزمایشگاهی در کرمان راه‌اندازی می‌شود.

کلاس‌های درس مراکز علمی کاربردی استان کرمان تا 16 اسفندماه تعطیل شدند

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمان گفت: کلاس‌های آموزشی مراکز آموزش عالی علمی کاربردی استان کرمان تا تاریخ 16 اسفندماه تعطیل می‌باشند.

شمارش معکوس برای ساخت واکسن کرونا در ایران

کرمان رصد - علیرضا جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: از هفته گذشته کمیته‌های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیه الله برای ساخت داروی قطعی ویروس کرونا و ارائه جدیدترین روش‌های درمانی و بهبود مبتلایان فعال شده است. خروجی این جلسات علمی، تبادل تجریبات پزشکان و در نهایت کاهش آمار مرگ و میر مبتلایان ویروس کرونا نسبت به روز‌های اول است

مردم کالباس، سوسیس و فست فود نخورند/نباید مطمئن بود که کرونا در کرمان وجود ندارد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مردم حتما هم از مواد کربوهیدرات دار،پروتئین دار و با چربی کم استفاده کنند ضمن آنکه تاکید می شود با خودداری از مصرف کالباس، سوسیس و فست فودها، حتما میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

احتمال تمدید تعطیلی دانشگاه‌ ها

کرمان رصد - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون گزارش خاصی مبنی بر تشخیص قطعی بیماری کرونا ویروس در زندان نداشتیم

مدارس استان کرمان در حال ضدعفونی شدن هستند

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان با تاکید بر اینکه تصمیم گیری درباره ادامه تعطیلی مدارس به عهده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس و مراجع ذیربط است‌ خاطر نشان کرد: هر تصمیم جدیدی درباره فعالیت مدارس گرفته شود به اطلاع مردم خواهیم رساند.

شایع ترین علامت بیماری کرونا ویروس، در ابتدا تب و سپس مشکلات ریوی است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان متخصص کودکان و فوق تخصص عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به تجربه کشور چین در تشخیص بیماری کرونا ویروس گفت: شایع ترین علامت این نوع بیماری در ابتدا تب، و بعد از آن کوفتگی و خستگی به عنوان علامت ظاهری و بالینی در افراد است اما در مجموع درگیری ریه سبب مرگ افراد ناشی از این بیماری خواهد شد.

ساير مطالب

موثرترین راه مبارزه با کرونا ویروس، رعایت بهداشت فردی تقویت سیستم ایمنی بدن است

دانشگاه های کرمان تعطیل شد

کلاس‌های درس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان تعطیل شدند

کلاس های درس دانشگاه شهید باهنر کرمان تعطیل شد

مراکز علمی کاربردی استان کرمان تعطیل شدند

مدارس استان کرمان از فردا تا آخر هفته تعطیل شدند

کودکان به ندرت دچار این بیماری می شوند/باید با شایعات مبارزه کرد

کلاس‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان تا آخر هفته تعطیل است

کلاس‌های درس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تا آخر هفته تعطیل شدند

هنوز دلیل منطقی برای تعطیلی مدارس را احساس نکرده‌ایم/کودکان به ندرت دچار این بیماری می شوند

مدارس کرمان فردا دایر خواهند بود/تصمیمی مبنی بر تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا اتخاذ نشده است

جوان کرمانی نیاز صنایع مس به واردات را کاهش داد

مدارس شهر کرمان فردا شنبه 3 اسفند تعطیل شدند

مدارس کرمان فردا دایر است

مورد مشکوکی از کرونا در کرمان مشاهده نشده است/استفاده از ماسک برای عموم مردم توصیه نمی‌کنیم

مدارس کرمان شنبه 3 اسفند تعطیل است؟

مریم میرزاخانی در بین 7 دانشمند زن تاثیرگذار

جهان تشنه شناخت حاج قاسم سلیمانی است

آیا در روز برگزاری مراسم چهلم شهید سلیمانی، مدارس کرمان تعطیل هستند؟

پیشنهاد جهرمی برای ساخت 20 ماهواره ظفر

دلایل سقوط «ظفر» از زبانِ جهرمی

علت تعطیلی مدرسه روستای "ابگل" منوجان در استان کرمان

برگزاری پنجمین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی در کرمان

افتتاح دبیرخانه کنگره علمی فرهنگی سردار سپهبد سلیمانی، در دانشگاه شهید باهنر کرمان

امکان ورود ویروس کرونای جدید به کشور بسیار ضعیف است/کرونا داروی خاصی ندارد

روش‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا در رفسنجان آموزش داده می‌شود

ارتباط با دانشگاه‌ها راهکاری مناسب برای احیای کارخانجات است

چگونه از کروناویروس در امان بمانیم؟

تقدیر از نفرات برتر کنکور سراسری امسال کرمان

بازنشستگان در کرمان دوباره به کلاس‌های درس بازگشتند

شهادت سلیمانی بازیابی اعتماد عمومی نسبت به نیروهای انقلاب بود/ هدف تعلیم و تربیت، کنکور نیست

بازنشستگان در کرمان دوباره به کلاس‌های درس باز می‌گردند

پویش احداث 100 مدرسه در استان راه‌اندازی می‌شود

وجود 46 مدرسه کپری در استان کرمان/4.9 درصد سرانه فضای آموزشی استان

شایع‌ترین سرطان‌ها در کرمان کدامند؟

دانشگاه و رسانه دو رکن محوری فضای فرهنگی و اجتماعی کشور هستند

بیکار بودن 38 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی/ 200 هزار سرباز امسال آموزش‌های مهارتی می‌بینند

طرح مدارس فصلی در کرمان مورد استقبال قرار گرفت

آغاز طرح تکمیلی مبارزه با فلج اطفال در کرمان

معاون اداری مالی دانشکده دندانپزشکی کرمان منصوب شد

نحوه اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان توسط دولت را قبول نداریم

کلنگ احداث 292 کلاس درس کرمان در دی‌ماه به زمین زده شد

اهدای عضو جوان 19 ساله در کرمان جان سه نفر را نجات داد

مدارس شهر کرمان فردا تعطیل شدند

بارش برف و باران برخی از مدارس استان کرمان را به تعطیلی کشاند

نفوذ هکر‌های ایرانی به یک سایت دولتی آمریکا

فردا، مدارس رابر و بافت تعطیل شدند

آیا مدارس کرمان در روز تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تعطیل هستند؟

مدارس باز، امتحانات داخلی لغو

مدارس کرمان فردا باز است

اعزام دانشجو به آلمان برای گذراندن دروس تخصصی و کارآموزی

اعزام دانشجو به کشور آلمان برای گذراندن بخشی از دروس تخصصی و کارآموزی

99.4 درصد، نرخ باسوادی در شهر کرمان

ارتباط بین دانشگاه و مدیریت استان در راستای تحولات علمی و فنی افزایش یاید

در جبهه مبارزه با اقتصاد نفتی هستیم/ باید اکوسیستم جدید در سیستم حاکم کنیم

3 آفت فعالیت شرکت‌های دانش بنیان از دیدگاه رییس سابق اتاق ایران

افزایش ارتباط بین دانشگاه و مدیریت استان در راستای تحولات علمی و فنی

زیرساخت‌های استان کرمان در حوزه فرهنگی و علم و فناوری تا حدودی ضعیف است

«مرکز نوآوری وشتابدهی تگ» در شهر کرمان افتتاح شد

در صورت تغییر تفکر، امکانات در دسترسمان قرار خواهد گرفت

بازدید معاون علمی رییس جمهور از شرکت‌های شهرک صنعتی رفسنجان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور وارد کرمان شد + برنامه‌ها

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور وارد کرمان شد + برنامه‌ها

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور فردا به کرمان می‌آید

فضای خالی حتی برای ثبت نام یک دانش آموز هم در کرمان وجود ندارد

با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم/92.3 درصد جمعیت استان کرمان باسواد هستند

بحران ثبت‌نام برای سال تحصیلی آینده در کرمان/گلریزان برای ساخت مدرسه

وجود 610 مدرسه با کمتر از 10 نفر دانش آموز در استان

اراده‌ای برای به صفر رساندن بی‌سوادی در استان کرمان وجود ندارد

50 هزار نفر از آمار بی‌سوادان استان را افاغنه تشکیل می‌دهند

20 درصد کودکان ایرانی چاق شده‌اند

اجرای برنامه حذف بیماری هپاتیت C از اسفندماه در کرمان

ایران جزء نقاط پاک دنیا در مورد بیماری هپاتیت B/حذف بیماری هپاتیت C یک رسالت اجتماعی است

مشاهده خورشیدگرفتگی جزئی در کرمان

بانک شیر مادر پس‌اندازی برای آینده

آغاز صدور دفترچه بیمه برای شرکت کنندکان آزمون وسع در کرمان

برگزاری کنفرانس سالانه انرژی پاک در کرمان

مجوز منطقه ویژه علم و فناوری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان صادر شد

هجدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب در کرمان برپا می شود

انعقاد تفاهم نامه درطرح های دانش بنیان بین اوقاف و دانشگاه آزادبم

آینده از آن جامعه امیدوار است

دانشگاه های جیرفت طرح پژوهشی مشترک اجرا می کنند

شاخص ارزیابی علمی علوم پزشکی جیرفت چهار رتبه ارتقا یافت

کدام دانشگاه‌های استان کرمان فردا تعطیل شدند؟

فردا؛ مدارس برخی از مناطق استان کرمان تعطیل شدند

سورپرایز آذری جهرمی کلا روی هوا ماند

آغاز به‌کار نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز از امروز

ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری جنوبشرق کشور در کرمان

معرفی استان کرمان به عنوان قطب رباتیک کشور

کرمان برند مقاومت است/ اگر مهارت سرلوحه بود، شاهد عزاهای عمومی در کشور نبودیم

40‌درصد متقاضیان آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند

فقر و بیکاری؛ 2 بال تخریبگر و بحران‌زای کشور

بین ویروس HIV با ایدز، 20 سال فاصله است!

اطلاعاتی درباره HIV و مبتلایان به این ویروس در کرمان

ساخت 95 درصد تجهیزات صنعت برق؛ نتیجه بها دادن به پژوهش است

52 پژوهشگر در استان کرمان تجلیل شدند

تصمیم نهایی برای تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفلوآنزا بر عهده مسئولان ارشد استان است

کشور باید به سمت‌وسوی آموزش‌های مهارتی برود/لزوم سرمایه‌گذاری جدی در حوزه ریلی

افزایش روند ابتلا به ایدز در زنان

مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه