کرمان رصد

آخرين مطالب

اقتصادي

مالیات و حق بیمه کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بخشیده شود

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رییس اتاق اصناف کرمان گفت: برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از شرایط فعلی، صحبت هایی شده است و ما نیز این موضوعات را دنبال می کنیم اما پیشنهاد ما این است که مالیات و حق بیمه این واحدها بخشیده شده و به این کسب و کارها تسهیلات ویژه ای را ارائه دهند.

واکسینه شدن تمامی دام‌های مناطق سیل زده جنوب کرمان تا 2هفته آینده

کرمان رصد - جیرفت - مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان گفت: واکسیناسیون شش هزار نفر شتر، 80 هزار دام سبک و شش هزار دام سنگین در دستورالعمل کار ما قرار دارد که ظرف 10 تا 15 روز آینده انجام می‌شود.

حمل بار در راه‌آهن کرمان افزایش یافت

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل راه آهن استان کرمان گفت: حمل بار در راه‌آهن این استان طی سال 98 نسبت به سال قبل از آن پنج درصد افزایش دارد.

چگونه می‌توان از آثار ناشی از رکود اقتصاد جلوگیری کرد؟

کرمان رصد - ایسنا/کرمان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت رکودی که به تدریج در اقتصاد کشور در حال شکل گرفتن است، به شدت نگران کننده می باشد و هر چه وضعیت قرنطینه استمرار پیدا کند، عمق رکود بیشتر می شود.

استمرار وضعیت قرنطینه = عمق رکود بیشتر در اقتصاد کشور

کرمان رصد - ایسنا/کرمان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت رکودی که به تدریج در اقتصاد کشور در حال شکل گرفتن است، به شدت نگران کننده می باشد و هر چه وضعیت قرنطینه استمرار پیدا کند، عمق رکود بیشتر می شود.

100 هزار شغل به علت شیوع کرونا در استان کرمان صدمه دیدند/ضرر 1000 میلیاردتومانی

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: پیش بینی می شود در اسفند 98 و فروردین ماه جاری در استان کرمان 100 هزار شغل به علت شیوع ویروس کرونا صدمه دیده باشند و بیش از یک هزار میلیارد تومان به اقتصاد استان ضرر وارد شده است.

ممنوعیت های فعالیت های صنوف در کرمان پا برجاست

کرمان رصد - کرمان - اتاق اصناف کرمان با صدور اطلاعیه مهم اعلام کرد فعالیت اصناف غیرضروری در کرمان ممنوع است و فعالیت صنوف طبق دستور العمل قبلی انجام می شود.

شیوع ویروس کرونا، مصرف آب را در کرمان افزایش داد

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با اشاره به افزایش مصرف آب با شیوع ویروس کرونا، گفت: شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون از اصول پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس است اما این کار باید با حداقل مصرف آب انجام شود تا ضمن رعایت اصول بهداشتی و کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس، در تابستان با مشکل کمبود آب آشامیدنی مواجه نشویم.

عزم جدی مسئولان برای جبران تخریب‌های جنوب کرمان از سیل

کرمان رصد - جیرفت - بارش‌های بهاری و جاری شدن سیلاب خسارت‌های زیادی به بخش‌های مختلف کشاورزی و زیرساختی جنوب کرمان وارد کرد، برای جبران این تخریب ها و خسارت های هنگفت مسئولان با تشکیل سریع ستاد بازسازی کار خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده آغاز کرده و این تلاش‌ها بی‌وقفه و شبانه روزی ادامه دارد .

ستاد بازسازی شهر زهکلوت جنوب کرمان تشکیل شد

کرمان رصد - جیرفت - فرماندار رودبار جنوب گفت: ستاد بازسازی شهر زهکلوت رودبارجنوبِ کرمان برای خدمات‌رسانی سریع‌تر و منسجم به مردم این منطقه تشکیل شد.

توزیع 171 تن اقلام غذایی، بهداشتی و امدادی در بین خانوارهای آسیب دیده از سیل کرمان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی به بیش از 22 هزار نفر آسیب دیده و توزیع 171 تن اقلام غذایی، بهداشتی و امدادی در بین خانوارهای آسیب دیده از سیل خبر داد.

شیوع کرونا درآمد عشایر سیرجان را 40 درصد کاهش داد

کرمان رصد - کرمان - مسئول امور عشایری شهرستان سیرجان گفت: شیوع ویروس کرونا در فصل درآمد و رونق کار عشایر منطقه سیرجان موجب کاهش 40 درصدی درآمد ناشی از فروش دام و لبنیات دامی در عشایر این منطقه شده است.

نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر اقتصاد در هفته آینده

کرمان رصد - ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی بخشنامه ها و ابلاغیه هایی که مجموعه فعالیت های اقتصادی را که به دلیل شرایط کرونا دچار آسیب شدند و باید حمایت شوند پیگیری می کنیم تا سریعا ابلاغ شوند و کمک های لازم در حد امکان برای مجموعه این فعالیت ها براساس شدت تاثیرپذیری از شرایط کنونی کشور از ویروس کرونا دنبال کنیم.

27 هزار شیر و سیلندر بازسازی‌ شده گاز مایع در کرمان به چرخه مصرف بازگشت

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به ضرورت رعایت اصل تولید در سال جهش تولید گفت: 27 هزار و 370 شیر و سیلندر نو و بازسازی‌شده گاز مایع در کرمان پس از بازرسی کارشناسان این اداره‌کل در چرخه مصرف قرار گرفت.

نظارت دقیق بر اجرای قوانین کسب و کار به جهش تولید کمک می‌کند

کرمان رصد - کرمان - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید در شرایط فعلی تدوین قوانین جدید ضرورتی نداشته باشد اما بخش عمده کار باید نظارت بر اجرای قوانینی باشد که تا امروز برای کسب و کارهای اقتصادی تدوین شده است گفت: این نظارت‌ها به جهش تولید و رونق کسب و کار کمک می‌کند.

از تعطیلی 4 روزه واحدهای صنفی بازار مظفری تا ماندن مرغ روی دست مرغداران

کرمان رصد - ایسنا/کرمان براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان کرمان، در راستای کاهش خطر انتقال ویروس کرونا و کاهش ازدحام، واحدهای میوه فروشی بازار مظفری کرمان از 14 تا 18 فروردین ماه جاری تعطیل می شود.

ضرورت ارائه خدمات و کالا به مردم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

کرمان رصد - ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم سریعتر واحدهای صنفی اتحادیه های مختلف به طرح عرضه کالا و خدمت در فضای مجازی بپیوندند و هر چه سریعتر این کار را برای استمرار فعالیت های خودشان و حل نیازهای مردم در دستور کار دهند.

کمک‌های مدارس غیردولتی کرمان به سیل‌زدگان رودبار جنوب ارسال شد

کرمان رصد - کرمان - رئیس اداره مشارکت های مردمی و مدارس غیردولتی آموزش و پرورش استان کرمان از ارسال و توزیع کمک‌های مدارس غیردولتی این استان به سیل زدگان بخش زهکلوت از توابع شهرستان رودبار جنوب خبر داد.

بلایای طبیعی 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی کرمان خسارت وارد کرد

کرمان رصد - کرمان - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: بلایای طبیعی در هفته اول فروردین سال جاری 13 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این استان وارد کرد.

بندر خشک جیرفت راه‌اندازی می‌شود

کرمان رصد - جیرفت - نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح ایجاد بندر خشک این منطقه خبر داد و گفت: اجرای این طرح از سوی دولت ابلاغ شده و مبنتی بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

بلایای طبیعی، 13 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان کرمان خسارت وارد کرد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهادکشاورزی استان کرمان گفت: بلایای طبیعی در هفته اول فروردین 99، سیزده هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان کرمان وارد کرد.

اصل این تصمیم بر عدم تجمعات بوده نه تعطیلی واحدهای تولیدی و صنفی

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان با اشاره به مصوبه تعطیلی اصناف کرمان تا 15 فروردین ماه گفت: اصل این تصمیم بر تعطیلی نیست بلکه اصل بر عدم تجمعات است و اگر واحد تولیدی بدون تجمع می تواند کار کند، چرا باید تعطیل شود؟

ورود اولین محموله ماسک وزارت صمت به استان کرمان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه ورود اولین محموله ماسک های سه لایه و N95 وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان کرمان، بیان کرد: محموله دوم ماسک نیز به همین میزان که مربوط به سایر شهرستان های استان خواهد بود به زودی از سوی وزارت صمت ارسال می شود.

کمک 52 میلیارد ریالی مس سرچشمه برای مقابله با کرونا

کرمان رصد - کرمان - معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: با شیوع بیماری کرونا، سالن بحران رفسنجان در مساحت 750 متر مربع با اعتبار بالغ بر 52 میلیارد ریال از سوی مجتمع مس سرچشمه در راستای مبارزه با این ویروس در حال احداث است.

کاهش قیمت مرغ و میوه از امروز در کرمان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون بازرگانی و توسعه وتجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان گفت: با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت مرغ و میوه شب عید از امروز در استان کرمان کاهش خواهد یافت.

هتل جهانگردی کرمان پلمب شد!

کرمان رصد - ایسنا/کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری و بازداشت 5 نفر از اراذل و اوباش سطح یک استان قزوین که به منظور شرارت در شهر کرمان بسر می بردند، خبر داد.

مسدود شدن 140 راه روستایی و خسارت 600 میلیاردی سیل

کرمان رصد - معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مسدود شدن 140 راه روستایی در کشور و خسارت 600 میلیارد تومانی سیل به سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان (جنوب کرمان) خبر داد.

تلفات تعدادی از دام روستاییان و عشایر در سیل اخیر

کرمان رصد - رئیس سازمان امور عشایر گفت: پیش از وقوع سیل اخیر هشدارهای لازم به عشایر داده شده بود و خوشبختانه تلفات جانی در این حوزه نداشتیم، اما تعدادی از دامهای روستاییان و عشایر در سیل تلف و تعدادی اتراقگاه نیز تخریب شد.

نسخه استاندار کرمان برای جلوگیری از وقوع سیل‌ مجدد در جنوب استان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: بهترین رویکرد برای جلوگیری از تکرار وقوع سیل‌ در جنوب استان کرمان این است که، سیل بند «خرم» که در سال های 52 و 53 در شرق شهرستان جیرفت احداث شده و قرار بود این سیل بند تا جازموریان ادامه پیدا کند، تکمیل شود تا در آینده دیگر شاهد وقوع چنین سیلابهایی در جنوب استان کرمان نباشیم.

جهاد کشاورز طلایی در روزهای کرونایی

کرمان رصد - جیرفت - «عباس محمدی» دارنده مدال طلای پیاز کشور که برای مشارکت در پویش مهار کرونا با خرید بیش از 30 هزار متر پارچه، 70 خیاط نیکوکار را در تولید ماسک یاری کرده از دغدغه‌اش برای سلامتی مردم می‌گوید.

تحقق شعار سال، در گروی داشتن نقشه راه است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت گفت: تحقق شعار سال در گروی تدوین و داشتن نقشه راهی معین و مشخص است.

فعال شدن 8 درصد واحدهای غیرفعال استان کرمان در سال 98

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان با بیان اینکه یکی از محورهای رونق تولید طی سال گذشته در کرمان فعال کردن واحدهای تولیدی غیرفعال بود اظهار کرد: 390 واحد تولیدی غیرفعال در این استان وجود دارد که سال گذشته 30 مورد، یعنی حدود هشت درصد از این واحدها فعال شد.

قیمت ماسک در کرمان چند؟

کرمان رصد - ایسنا/کرمان معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان، قیمت مصوب برای ماسک‌های سه لایه‌ای 3500 تومان و برای ماسک‌های پارچه‌ای یکبار برای مصرف کننده 950 تومان است.

لزوم راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی در ایام کرونایی

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعطیلی اصناف هم برای کسبه و هم مردم مشکل ایجاد می کند، توصیه شد خرید و فروش اینترنتی، تلفنی و از طریق پست را گسترش بدهیم بیان کرد: در این راستا اقداماتی صورت گرفته و امیدواریم با ایجاد زیرساخت‌ها، هر چه سریع تر این فروشگاه ها فعال تا کالاها با رعایت ضوابط بهداشتی به دست مردم برسد.

کرونا بیش از 90 درصد فعالان صنعت گردشگری کرمان را خانه‌نشین کرد

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از خانه نشینی بیش از 90 درصد فعالان و کارکنان صنعت گردشگری این استان خبر داد و گفت: شیوع این ویروس در ایام نوروز و فصل پرمخاطب گردشگری، ضررهای جبران ناپذیری به فعالان این صنعت وارد کرده است.

ساير مطالب

سهم خیاط‌های جیرفت در بحران کرونا، تولید ماسک برای سربازان سفیدپوش

روزانه 25 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در رفسنجان مصرف می‌شود

میوه شب عید را اینترنتی بخرید

کالای احتکار شده پزشکی از یک انبار در کرمان کشف شد

توان تولید ماسک در کرمان به 20 هزار عدد رسید

روزانه 10 هزار ماسک توسط مددجویان کمیته امداد کرمان تولید می‌شود

تشکیل پرونده برای 142 واحد صنفی متخلف حوزه سلامت در کرمان

رییس اتاق اصناف: واحدهای متخلف پلمب و تا بعد از تعطیلات عید بازگشایی نخواهند شد

ممنوعیت فعالیت واحدهای صنفی کرمان وارد فاز اجرایی شد

رییس اتاق صناف: واحدهای متخلف پلمب و تا بعد از تعطیلات عید بازگشایی نخواهند شد

واحدهای صنفی بی توجه به طرح زوج و فرد تاپنجم فروردین پلمب می‌شوند

فعال بودن جمعه بازار در کنار بیمارستان/ مسئولان کرمان برخورد کنند

تخصیص 99 درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان کرمان

شکر، روغن، گوشت و مرغ منجمد و برنج را تلفنی بخرید

آغاز فروش میوه نوروزی در استان کرمان

ظرفیت تولید ماسک در کرمان به 50 هزار ماسک در روز خواهد رسید

بازار ریگان برای سومین روز متوالی تعطیل شد

مهلت پرداخت عوارض ساخت‌ و ساز، نوسازی و خودرو و مدت اعتبار پروانه ساختمانی در کرمان تمدید شد

پرداخت بسته حمایتی به کلیه افرادی که شغل خاص با درآمد ثابت ندارند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/21

آمار عجیب فوتی‌ های الکلی در خوزستان

36 میلیارد ریال اعتبار برای ضدعفونی مدارس کرمان اختصاص یافت

150تن پیاز در سیرجان از محتکران کشف شد

اعتبار شرکت های پیمانکاری و گواهینامه های فنی و مهندسی استان کرمان تمدید شد

بازسازی کامل خط ریلی «سیریز - زرند» تا سال آینده

واحد اگلومراسیون فولاد زرند ایرانیان به بهره‌برداری رسید

بازار جیرفت نوبت‌بندی شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/20

کرونا فعالیت واحدهای صنفی کرمان را نوبت‌بندی کرد

اصناف کرمان شیفت‌بندی می‌شوند

میوه‌های صادراتی کرمان شناسنامه‌دار می‌شود

180 کیلوگرم ماهی غیرقابل مصرف در شهربابک معدوم شد

خط تولید ماسک در کرمان راه اندازی شد

تاثیر کرونا بر اقتصاد ایران، کمتر از سایر کشورهای درگیر این اپیدمی است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/19

سقف کارت به کارت 10میلیون تومان شد

تعطیلی بازار و مراکز خرید رفسنجان تا پایان هفته

سه واحد صنفی در ریگان پلمب شد

زمان 6 ماهه برای سهمیه بنزین تمدید می‌ شود؟

قطار باری"بافق - بندرعباس" بدون خسارت به مسیر خود ادامه داد

23 واحد صنفی قلعه‌گنج در طرح پیشگیری از شیوع کرونا پلمب شد

امکانات در راستای رفع مشکلات واحدهای صنفی کرمان به کار گرفته می‌شود

کرمان در تامین اقلام بهداشتی مقابله با کرونا دچار چالش است

دولت به واحدهای صنفی تسهیلات اختصاص دهد

ناتوانی کرونا از جولان در زمین‌های کشاورزی جنوب کرمان

مراکز شبانه‌روزی بهزیستی کرمان با کمبود اقلام بهداشتی مواجه است

برای مشاغل آزاد و کسب و کارهای خرد باید تدبیری اندیشیده شود

تمام چیزهایی که باید از بودجه 99 بدانید

افزون بر یک میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ صحرایی در کرمان اختصاص یافت

حقوق کارکنان دولت چه زمانی واریز می‌ شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/14

سایه کرونا بر اقتصاد ایران

تولید کنسانتره سنگ آهن در گل گهر سیرجان افزایش یافت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/13

سرمایه گذاران نباید در کرمان معطل بمانند

پیش فروش بلیت اتوبوس‌های مسافربری نوروزی در کرمان آغاز شد

افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی‌ در کرمان

پنج جایگاه عرضه سوخت مایع در جنوب کرمان به مراجع قضایی معرفی شدند

نگاهی به وضعیت واحدهای تولیدی الکل، مواد شوینده و ضدعفونی کننده در کرمان

نبود مسافر موجب لغو حرکت قطار کرمان به تهران شد

آمادگی جنوب کرمان برای مبارزه با هجوم احتمالی ملخ ها

104 میلیارد تومان به مالچ پاشی شرق کرمان اختصاص یافت

استانداردهای اجتماعی به ارتقای بهره‌وری اقتصاد کرمان کمک می‌کند

بازار کشاورزی جنوب کرمان تحت تاثیر کرونا

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/12

عیدی کارگران امسال چقدر است؟

خرید توافقی قریب 40 تن خیار سبز از کشاورزان جنوب کرمان

کرونا برخی از بومگردی های کرمان را در معرض تعطیلی قرار داد

یک معدن طلا در جنوب کرمان مجدد راه‌اندازی شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/11

حقوق کارگران در سال 99 چقدر خواهد بود؟

31 طرح منابع طبیعی در جنوب کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

250 هزار هکتار از اراضی استان کرمان درگیر ملخ های صحرایی می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/10

ضرورت انتقال بازار پرنده فروشان کرمان به خارج از شهر

22 بازارچه نوروزی صنایع دستی در کرمان برپا می‌شود

ظرفیت واحد تولید الکل در کرمان افزایش یافته است

یکسال است شرایط کرونایی بر واحدهای تولیدی کشور حاکم است

قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF تاثیر واقعی در اقتصاد ایران نخواهد داشت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/07

سهمیه بنزین نوروزی مشخص شد

تولید 10 میلیون تن فولاد تا افق 1404 در استان کرمان

ارائه آخرین وضعیت پرداختی تسهیلات تبصره 18 در استان کرمان

افزون بر 20 میلیارد ریال تسهیلات به صنعتگران صنایع دستی کرمان اعطا می‌شود

مشکلات اجتماعی پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان حل شده است

32 پروژه اولویت دار به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور اعلام شد

زنجبیل کیلویی 120هزار تومان شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/06

مشخص شدن 32 پروژه اولویت‌دار استان کرمان در سال 99

پرداخت 175 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی

26 درصد، نرخ بیکاری در بین دانش آموختگان دانشگاه‌ها

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/05

تصمیم دولت در خصوص سهمیه بنزین نوروز

پای کرونا ویروس به نمایشگاه‌های بهاره کرمان هم کشیده شد

قصه سال گذشته قیمت شکر در کرمان را دوباره تکرار نکنید

ایران از لیست کشورهای عضو FATF خارج شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/04

چه کسانی سود سهام عدالت 205 هزار تومانی می‌ گیرند؟

با محتکران اقلام بهداشتی و پیشگیرانه برخورد می‌شود

قیمت خودروهای وارداتی 98/12/03