کرمان رصد

آخرين مطالب

اقتصادي

تخم ریزی ملخ ها در جازموریان کشاورزی کرمان را تهدید می کند

کرمان رصد- بنا به گفته مدیران سازمان جهاد کشاورزی در جنوب کرمان، هم اکنون 60 هزار هکتار از زمین های تالاب بین المللی جازموریان زیر تخم ملخ های صحرایی است که خود تهدیدی جدی علیه محصولات کشاورزی منطقه بشمار می رود.

حقوق معوقه فرهنگیان پرداخت شود

کرمان رصد - بافت - فرماندار بافت بر لزوم پرداخت حقوق معوقه فرهنگیان این شهرستان تاکید کرد.

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری می شود

کرمان رصد- معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به میزان بارش باران طی سال جاری نسبت به سالهای گذشته گفت: بارش باران موجب کنترل طغیان برخی آفات در مزارع کشاورزی کرمان می شود

فرش دستباف کرمان مشمول استاندارد اجباری شود

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با اشاره به لزوم افزایش تولید با کیفیت فرش دستباف کرمان گفت: باید فرشی که به بازار ارائه می‌شود دارای استاندارد باشد.

باران موجب کنترل طغیان آفات در مزارع کشاوزری کرمان می شود

کرمان رصد - کرمان- معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به میزان بارش باران طی سال جاری نسبت به سالهای گذشته گفت: بارش باران موجب کنترل طغیان برخی آفات در مزارع کشاورزی کرمان می شود.

بازاریابی حلقه مفقوده صنعت فرش/ دست دلالان کوتاه می‌شود

کرمان رصد- در حالی قالی شهیر کرمانی روزگار ناخوشی را سپری می‌کند که فعالان این حوزه بازاریابی، ورود غیرحرفه ای ها و سودجویی دلالان را از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های صنعت فرش می‌دانند.

جهاد کشاورزی کرمان به کمک کشاورزان خرده پا شتافت

کرمان رصد- جهاد کشاورزی استان کرمان با توجه به افزایش بارشهای اخیر و بمنظور کمک به کشاورزان خرده پا برای مقابله با آفات و امراض گیاهی و نباتی اقدام به تقویت امکاناتی خود با خرید انواع سمپاش ها کرده است

همراه با استاندار کرمان در ارتفاعات بُنگِرو - کمیل بهشتیان**

کرمان رصد - جیرفت - روستای بنگرو یکی از نقاط محروم و دور افتاده بخش چاه دادخدای قلعه گنج در جنوب کرمان است که توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به عنوان معین اقتصادی در زمینه توانمندسازی اهالی این روستا اقدامات شایان توجهی انجام شده است.

66 درصد سد جیرفت آبگیری شد

کرمان رصد - جیرفت - مدیر امور سد جیرفت گفت: از ابتدای سال آبی(مهرماه سال گذشته تاکنون) حدود 66درصد سد جیرفت آبگیری شده و 34 درصد آن هنوز خالی است.

رونق تولید موجب اشتغال پایدار و تقویت اقتصادی کشور می شود

کرمان رصد - کرما - مدیرعامل شرکت گل گهر سیرجان با اشاره به نامگذاری سال 98به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری گفت : تحقق این مهم زمینه ساز اشتغال پایدار ، کاهش بیکاری و در نهایت تقویت بنیه اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت.

روند تامین برق مشترکان شمال کرمان بطور عادی در جریان است

کرمان رصد - کرمان - مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان کرمان با اشاره به بارش های اخیر در استان گفت: در حال حاضر هیچ گونه مشکلی خاصی در روند تامین برق مشترکان شمال استان کرمان وجود ندارد.

نقشه راه تثبیت اراضی ملی کرمان تدوین شد

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از کسب رتبه برتر تثبیت اراضی ملی برای چهارمین سال متوالی توسط کرمان خبر داد و گفت: نقشه راه تثبیت اراضی ملی شمال این استان در سال 98 بررسی و تدوین شد.

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به کشاورزی کرمان خسارت زد

کرمان رصد - کرمان - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: سیل و توفان در نیمه اول فرودین ماه سال جاری سه هزار و 577میلیارد ریال به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است.

فعالیت های زیست محیطی شرکت گل گهر در نمایشگاه بین المللی محیط زیست تشریح شد

کرمان رصد - کرمان - آخرین دستاوردها و فعالیت های انجام شده در حوزه محیط زیست شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست معرفی و تشریح شد.

سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تائید است

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جدید حدود 10 هزار رأس گوسفند از مبدا کشور رومانی از طریق بندر چابهار و بندر عباس وارد این استان شده است گفت: سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تایید کارشناسان این اداره کل است.

شبکه برق روستایی شهداد ترمیم شد

کرمان رصد - کرمان - مدیر شرکت توزیع برق شهرستان کرمان با بیان اینکه وقوع سیل در گلباف و شهداد یک میلیارد تومان به شبکه‌ برق این منطقه خسارت وارد کرد گفت: کارشناسان این شرکت بلافاصله با تجهیزات کامل به مناطق سیل زده اعزام و اقدامات لازم به منظورترمیم شبکه توزیع برق این مناطق انجام شد.

تمهیدات مبارزه با ملخها در جنوب کرمان اندیشیده شده است

کرمان رصد - جیرفت - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از آمادگی کامل این سازمان برای زمین گیر کردن ملخ های صحرایی خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای مبارزه با ملخ های صحرایی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان اتخاذ شده است.

رئیس اتاق کرمان: رونق تولید به نهضتی فراگیر تبدیل شود

کرمان رصد - کرمان - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه دستگاه های دولتی و قضایی در سال رونق تولید باید حمایتی ویژه از این بخش کنند گفت: رونق تولید به گفتمان رایج و نهضتی فراگیر تبدیل شود.

سیل افزون بر سه هزار میلیارد ریال به راه های کرمان خسارت زد

کرمان رصد - کرمان - معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها بر اثر بارندگی های هفته جاری، بیش از سه هزار میلیارد ریال به راه های این استان خسارت وارد کرده است.

افزایش تولید و توسعه اکتشافات اولویت نخست شرکت گل گهر اعلام شد

کرمان رصد - کرمان - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت : در سال 98که رونق تولید نام گرفته برای تحقق این مهم و نیز تضمین آینده شرکت اولویت نخست کاری مان را بر افزایش تولید و توسعه اکتشافات گذاشته ایم .

ملخ های صحرایی در جنوب کرمان زمین گیر شدند

کرمان رصد - جیرفت - برنامه ریزی و تمهیدات اندیشیده شده از سوی کارشناسان و مسئولان سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان طی ماه های اخیر برای مواجهه با ملخ های صحرایی بالاخره این ملخ ها را در حوزه جاموریان زمین کرد.

آفات نو ظهور در کمین مزارع جنوب کرمان

کرمان رصد - جیرفت - طی هفته های اخیر شاهد بیماری های نو ظهوری ناشی از بارش باران در مزارع جنوب کرمان بودیم که باعث بروز خسارت هایی شده و در این شرایط انتظار می رود کشاورزان برای مقابله با آفت های احتمالی به توصیه های کارشناسان توجه کنند.

3 طرح عمرانی و تولیدی در قلعه گنج به بهره برداری رسید

کرمان رصد - کرمان - با حضور استاندار کرمان و رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی امروز(شنبه) سه طرح عمرانی و تولیدی روستایی در شهرستان قلعه گنج استان کرمان به بهره برداری رسید.

هشدارهای وقوع سیل ،خسارت جامعه عشایر کرمان را به حداقل رساند

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل عشایر استان کرمان گفت: با توجه به تمهیدات و هشدارهایی که قبل از وقوع سیل به عشایر داده شده بود توانستیم در این حوزه آسیب دیدگی و خسارت را به حداقل برسانیم.

افزون بر 2 هزار تخلف صنفی در کرمان ثبت شد

کرمان رصد - کرمان - معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: 2 هزار و 62 واحد متخلف با تخلف های گران فروشی، کم فروشی، احتکار، صادر نشدن فاکتور و تقلب توسط بازرسان این سازمان در طرح نظارت نوروز 98 کشف و به تعزیرات حکومتی استان شناسایی و ثبت شده است.

3 هزار و 577 میلیارد ریال خسارت ناشی از سیل و طوفان به بخش کشاورزی شمال استان در نیمه اول فروردین ماه

کرمان رصد - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: درنیمه اول فروردین ماه سال جاری بیش از 3 هزار و 577 میلیارد ریال ...

رفع نارسایی‌ها در گرو نظارت قوی

کرمان رصد - سرپرست معاونت امور اقتصادی و تامین منابع استانداری کرمان گفت: برای اینکه نارسایی ها رفع شود، باید دستگاه های متولی و همه نهادها در کمیته ای ...

کمک یک میلیارد تومانی کرمانی‌ها به سیل‌زدگان

کرمان رصد - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از کمک یک میلیارد و 122 میلیون تومانی مردم خیر و نوع‌دوست استان کرمان به سیل‌زدگان کشور خبر داد. به گزارش ...

تشکیل مثلث «رونق تولید» در استان کرمان

کرمان رصد - رییس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل مثلث رونق تولید در استان کرمان خبر داد و گفت: اضلاع این مثلث شامل بخش خصوصی و مدیران بنگاه های تولیدی ...

ساخت 10 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد جنوب و شرق استان کرمان در دستور کار دولت

کرمان رصد - استاندار کرمان با اشاره به دستور کار دولت برای احداث 10 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد در جنوب و شرق استان کرمان، گفت: دولت ...

افزایش 25 درصدی ظرفیت خطوط تولید کارخانه تا سال 99/با تمام توان از تولیدکنندگان داخلی حمایت می‌کنیم

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر جهش تولید از 13 به 27 میلیون تن را موفقیتی مهم برای این شرکت و کارکنان آن دانست و گفت: افزوده شدن 7 تا 8 ...

انتظار است 10 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد/ بودجه جاری دولت؛ حقیقتا انقباضی است نه انبساطی

کرمان رصد - یک استاد اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اعلام نرخ 30 درصدی افزایش قیمت ها اظهار کرد: با بیان این میزان رشد قیمت‌ها انتظار است ...

خسارت 3000 میلیارد ریالی سیل به جاده‌های استان كرمان

کرمان رصد- مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان كرمان گفت: وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها بر اثر بارندگی های هفته گذشته، بیش از 3 هزار میلیارد ریال به راه های استان خسارت وارد كرده است.

دام های منطقه خاتون آباد تجمیع می شوند

کرمان رصد- طرح تجمیع دام های منطقه خاتون آباد شهر بابک بمنظور کمک به رونق معیشت دامداران و نیز مساله بهداشت این منطقه توسط مجتمع مس سرچشمه در حال اجراست

تمهیدات مبارزه با ملخها در جنوب کرمان اندیشیده شده است

کرمان رصد- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از آمادگی کامل این سازمان برای زمین گیر کردن ملخ های صحرایی خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای مبارزه با ملخ های صحرایی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان اتخاذ شده است.

انتظار است 10 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد/ بودجه جاری دولت؛ حقیقتا انقباضی است نه انبساطی

کرمان رصد- یک استاد اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اعلام نرخ 30 درصدی افزایش قیمت ها اظهار کرد: با بیان این میزان رشد قیمت‌ها انتظار است 10 درصد قدرت خرید مردم کاهش یابد. البته 30 درصد میانگین وزنی همه قیمت هاست که زمین، چاه کشاورزی و ... را شامل می شود و آنچه که طبقه فقیر با آن سر و کار دارند، قیمت مواد غذایی است.

شبکه برق روستایی شهداد ترمیم شد

کرمان رصد- مدیر شرکت توزیع برق شهرستان کرمان با بیان اینکه وقوع سیل در گلباف و شهداد یک میلیارد تومان به شبکه‌ برق این منطقه خسارت وارد کرد گفت: کارشناسان این شرکت بلافاصله با تجهیزات کامل به مناطق سیل زده اعزام و اقدامات لازم به منظورترمیم شبکه توزیع برق این مناطق انجام شد.

کمک 24 میلیارد تومانی گل گهر به سیل زدگان خوزستان/ساخت سالن ورزشی

کرمان رصد- مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: این مجموعه با اهدای کمک 14 میلیارد تومانی از طریق وزارت صمت و ایمیدرو و کمک 10 میلیارد تومانی به صورت مستقیم به سیل زدگان خوزستان، به کمک این افراد رفته است.

سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تائید است

کرمان رصد- مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جدید حدود 10 هزار رأس گوسفند از مبدا کشور رومانی از طریق بندر چابهار و بندر عباس وارد این استان شده است گفت: سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تایید کارشناسان این اداره کل است.

هیچ کمبود سوختی در جیرفت نیست

کرمان رصد- در پی اخطاریه های هواشناسی مردم جیرفت با هجوم به جایگاه های سوخت موجب ترافیک در صف بنزین شدند و طبق اظهار نظر مسئولان شرکت نفت استان هیچ کمبود سوختی نه تنها در جیرفت بلکه در کل استان کرمان نیست

نقشه راه تثبیت اراضی ملی کرمان تدوین شد

کرمان رصد- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از کسب رتبه برتر تثبیت اراضی ملی برای چهارمین سال متوالی توسط کرمان خبر داد و گفت: نقشه راه تثبیت اراضی ملی شمال این استان در سال 98 بررسی و تدوین شد.

مشکلات هفت کارخانه و بنگاه تولیدی در کرمان حل شد

کرمان رصد- دبیر ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی در کرمان گفت: ستاد استانی در مجموع به مشکلات 14 فعال و مجموعه اقتصادی رسیدگی کرد که از این تعداد مشکل هفت نفر برطرف شد.

کرمان در حوزه بازسازی و ایجاد مسکن روستایی پیشرو است

کرمان رصد- مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: کرمان در حوزه بازسازی و ایجاد مسکن روستایی یکی از استان های برتر کشور است و سال گذشته بدون گرفتن کمک دیگر استان ها توانست با کیفیت لازم اعتبارات را جذب و کارها را به انجام برساند.

امدادگران کرمانی 530 میلیون ریال به سیل زدگان کشور کمک کردند

کرمان رصد - کرمان - قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان گفت: امدادگران کمیته امداد این استان تاکنون 530 میلیون ریال از حقوق ماه جاری خود را برای کمک به سیل‌زدگان اختصاص داده‌اند.

رونق تولید در گرو مشارکت آحاد مختلف جامعه است

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان گفت: تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و رونق تولید در گرو مشارکت آحاد مختلف جامعه و مشخص کردن جزئیات، فعالیت ها و برنامه ها است.

بیش از 231 هزار مسکن در استان کرمان مقاوم سازی شد

کرمان رصد - کرمان – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: این بنیاد 231 هزار و 425 واحد مسکونی را در شهرها و روستاهای سراسر استان مقاوم سازی کرده است.

مقاوم‌سازی 231 هزار واحد شهری و روستایی استان/هیچ مجوزی برای ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها داده نشده است

کرمان رصد - مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان تا امروز عملیات مقاوم سازی 231 هزار و 425 واحد در ...

تغییر رویکرد از اقتصاد نفتی به دانش بنیان ضروری است

کرمان رصد - کرمان - معاون علمی و فن آوری رئیس جمهوری تغییر رویکرد از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان را ضروری خواند و گفت : تحقق این مهم نیاز به همراهی افراد با اعتماد به نفس، خلاق و پیگیر دارد.

رونق تولید در گروی ورود واقعی علم به صنعت است

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه تولید زمانی رونق پیدا می کند که دلسوزان کشور با همدلی این اتفاقات را رقم زده و علم ...

70 هزار میلیاردتومان؛ تولید ناخالصی استان در سال گذشته/پیشرفت 70 درصدی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان

کرمان رصد - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان از ایجاد 9 هزار فرصت شغلی در استان کرمان طی سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در پایان سال گذشته ...

آیا می‌دانستید بین درآمد سرانه شهری کرمانی‌ها با متوسط کشوری 11 میلیون تومان اختلاف وجود دارد؟

کرمان رصد - استاندار کرمان با بیان این مطلب که سرانه بیکاری استان حدود 11.5 درصد است، گفت: متاسفانه درآمد سرانه استان کرمان زیر متوسط کشوری به طوری که ...

صادرات گوجه عرضه و تقاضا را برهم می زند

کرمان رصد- نماینده کارخانه های رب گوجه جنوب کرمان با بیان اینکه همواره عرضه و تقاضا، قیمت این محصول را مشخص می کند، گفت: با صادرات گوجه فرنگی شاهد برهم خوردن عرضه و تقاضا خواهیم بود یعنی عرضه به داخل کشور کم شده و قیمت افزایش می یابد.

برندسازی؛ راز رونق بازار

کرمان رصد- برندسازی یا برندینگ، راز رونق بازار است و نقش مهمی در جذب مشتری داشته و با متمایز کردن تولیدات منطقه جنوب کرمان از تولیدات سایر مناطق، می تواند ارتباطی مداوم و نسبتا پایدار برای افزایش سطح فروش محصولات کشاورزی ایجاد کند.

نگاه دولت به تقویت زیرساخت های روستایی است

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید گفت : توجه و نگاه دولت به تقویت مناطق روستایی و کم برخوردار بمنظور رونق اشتغال و تولید است.

رونق تولید نیازمند همگرایی و تصمیم های کارشناسی است

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با اشاره به نامگذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری به نام رونق تولید گفت : تحقق این مهم نیازمند همگرایی بیشتر دستگاههای دولتی و بخش خصوصی و گرفتن تصمیم های کارشناسانه و آینده نگرانه است .

کرمان همچنان در وضعیت کم آبی قرار دارد

کرمان رصد - کرمان - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان گفت: مشکل خشکسالی با توجه به بارندگی های اخیر استان رفع نشده و این خطه همچنان در وضعیت کم آبی قرار دارد.

موانع تولید در اقتصاد کشور/دولت باید در سیاست‌های تعیین نرخ ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی بازنگری کند

کرمان رصد - رهبر انقلاب در آغاز سال 1398 در پیام نوروزی، ضمن نامگذاری سال پیش‌رو به‌عنوان «رونق تولید»، از دستگاه‌های مختلف اعم از دولت، مجلس و آحاد ...

برخورداری 73 درصد جمعیت استان کرمان از نعمت گاز

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: 73 درصد جمعیت استان کرمان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند. به گزارش ایسنا منطقه کویر ، "منوچهر فلاح" ...

مرغ، استان کرمان را زیر سئوال برده است!

کرمان رصد - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و تامین منابع استانداری کرمان گفت: متوسط قیمت مرغ کشور 13 هزار و 500 تومان است که متاسفانه شاهد هستیم این ...

افزون بر 20 هزارمتر مربع اراضی ملی جنوب کرمان رفع تصرف شد

کرمان رصد - جیرفت - مدیرکل راه و شهر سازی جنوب کرمان گفت: در ایام نوروز 20 هزار و 120 متر مربع از اراضی ملی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان توسط ماموران یگان حفاظت این اداره کل رفع تصرف شد.

دولت با چراغ سبز صادرات ناجی گوجه کاران شد

کرمان رصد - جیرفت - تجمع کشاورزان در فرمانداری ها، فرش کردن گوجه در مسیرها و خالی کردن گوجه ها در مقابل فرمانداری ها و دفاتر نمایندگان مجلس، ماحصل کشت گوجه در سنوات گذشته بود اما دولت تدبیر، امسال با نشان دادن چراغ سبز صادرات گوجه، ناجی کشاورزان جنوب کرمان شد.

یک بزرگتر از چهار؛ نماد منابع طبیعی جنوب کرمان شد

کرمان رصد - جیرفت - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با بیان اینکه امسال باید بیشتر از چهار سال گذشته کار کنیم گفت: طرح 4<1 یک بزرگتر از چهار، به عنوان نماد کاری این اداره کل در سال جدید خواهد بود از این رو کارکنان با روحیه جهادی تلاش کنند.

توقف صادرات سیب زمینی و پیاز/240 هزار تن پیاز از جنوب استان تا 10 خردادماه روانه بازار می‌شود

کرمان رصد - مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان به قیمت پیاز اشاره و عنوان کرد: اکنون قیمت عمده فروشی در محل مزرعه بین 3 هزار تا 3 هزار و 500 ...

سیلاب بیش از 83 میلیارد تومان به کرمان خسارت زد

کرمان رصد- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به بارش های بهاری اخیر گفت: سیلاب از ابتدای سالجاری تا 15 فروردین، 83 میلیارد و 729 میلیون تومان به بخش‌های مختلف این استان خسارت وارد کرده است.

راه اندازی صنایع پایین دستی مس به رونق تولید کمک می کند

کرمان رصد - کرمان - عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع پایین دستی مس در بیش از 500 هکتار منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در حال راه اندازی است که این اقدام در ایجاد فرصتهای جدید شغلی پایدار و رونق تولید استان کرمان و سایر استانها موثر است.

تولید محصولات بازار محور اولویت جنوب کرمان است

کرمان رصد - جیرفت - رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه تولید محصولات بازار محور اولویت جنوب کرمان است گفت: اصلاح الگوی کشت و پایداری تولید، سرفصل مهم اقتصاد مقاومتی در سال زراعی جدید است.

ساير مطالب

سیلاب بیش از 83 میلیارد تومان به کرمان خسارت زد

تعداد ناوگان حمل محصولات کشاورزی جنوب کرمان افزایش یافت

مسئولان کم کار مورد برخورد جدی قرار می گیرند

ارزیابی عملکرد رونق تولید مستلزم تعریف شاخص های لازم است

دستگاهها برای تحقق شعار باید هماهنگ و همراه عمل کنند

هشت میلیون متر مکعب نزولات آسمانی در رفسنجان ذخیره شد

شاخص های اندازه‌ گیری رونق تولید در کرمان تعریف شود

6 کیلومتر راه روستایی در بردسیر به بهره برداری رسید

صادرات گوجه فرنگی آزاد شد

همفکری دولتمردان برای تسهیل خرید گندم در جنوب کرمان

تاکید استاندار کرمان بر برخورد جدی با افراد، ارگان‌ها و بانک‌های کم‌کار در سال جاری

تعریف شاخص اندازه‌گیری رونق تولید از سوی دستگاه‌های متصدی/مشکل تصمیم گیری داریم

حفاظت از منابع طبیعی باید به مطالبه مردمی تبدیل شود

طرح های نوین آبیاری، تدبیر دولت در مقابله با خشکسالی

برداشت هندوانه از مزارع جنوب کرمان آغاز شد

مرمت جاده های جنوب کرمان آغاز شد

قوانین زائد رونق تولید باید حذف شود

جاده های جنوب کرمان لغزنده است

یک سوم سد خاتم الانبیاء راین آبگیری شد

توسعه استان مستلزم رسیدن به نگاه مشترک است

فروش شکر با قیمت بیش از 3500 تومان در استان تخلف است/قیمت مرغ تا هفته آینده به کانال 13 هزار تومان وارد می‌شود

برداشت سیب زمینی در منوجان آغاز شد

50 درصد سد جیرفت آبگیری شد

سیلاب در جنوب کرمان خسارت هنگفتی به زیرساختها وارد کرد

هلال احمر کمک های مردمی برای سیل زدگان شمال را جمع آوری می می کند

پنجهزار رأس دام زنده وارد کرمان می شود

استانداری کرمان آمادگی حمایت از سرمایه گذاران شهداد را دارد

220 تن میوه طرح تنظیم بازار در جنوب کرمان توزیع شد

6 محور مهم رونق تولید در کرمان تعیین شد

تعیین 6 محور مهم «رونق تولید» در استان کرمان

توزیع 60 تن مرغ در جنوب استان کرمان آغاز شد

168 هکتار زمین در رفسنجان به متقاضیان واگذار شد

تولید در قلعه گنج استان کرمان رونق گرفته است

رخدادهای تلخ و شیرین استان کرمان در سال 97

تولید و اشتغال آفرینی نباید سیاسی شود/به جای مچ‌گیری در فضای مجازی؛ فرهنگسازی کنیم

نیمه فعال یا راکد بودن 60 درصد واحدهای تولیدی استان

توسعه صادرات و ارزآوری؛ در گرو «رونق تولید»/ از طریق بخش معادن می‌توانیم اشتغال و رونق اقتصادی را ایجاد کنیم

رونق تولید با همکاری دستگاههای اجرایی و غیر دولتی محقق می شود

110 کیلومتر راه روستایی در رفسنجان احداث شد

برای «رونق تولید» باید به پیشنیازها توجه کرد

در سال «رونق تولید»، موسسات مالی عمومی و بانک‌ها به کمک واحدهای تولیدی بشتابند

کاشت بذرِ اشتغال در جنوب کرمان

اعتبارات جاری دستگاه های اجرایی کرمان 503 میلیارد تومان است

کسری اعتبارات مربوط به هزینه های جاری است

بخشی از مالیات پرداختی به استان برگشت داده شود

کسری 42 میلیاردی بودجه جاری استان به دلیل بی‌انضباطی سیستم برنامه ریزی و بودجه ریزی

ردیابی آفت سرخرطومی خرما در جنوب کرمان ادامه دارد

هشت کمپ نوروزی راهداری در جنوب کرمان راه اندازی شد

73 درصد خانوارهای استان کرمان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مندند

راه‌اندازی 70 پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مسافران نوروزی در استان کرمان

عرضه مرغ سال آینده کیلویی 13400 تومان!/گوشت‌های گرم وارداتی در کرمان فقط 10 روز تاریخ انقضاء دارند

توزیع 13 تن گوشت منجمد و 560 تن شکر از فردا در کرمان

دستگیری 16 نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی/واریز مبلغ 99999999999999 ریال از یکی از بانک‌های کشور به یک شرکت صوری

کشاورزان نهاده های خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنند

سامانه صدور بارنامه در کهنوج راه اندازی شد

چیزی عاید استان از فروش معادن نمی‌شود

53 درصد از هدف استان در واگذاری پروژه‌های بخش دولتی محقق شد/احتمال تخصیص 100 درصدی اعتبارات هزینه‌ای

کلاف سردرگم افزایش قیمت‌ها در سایه نبود نظارت‌ها/ شکر 8 هزار تومانی در کرمان!

53 درصد از هدف استان در واگذاری پروژه‌های بخش دولتی محقق شد

380 تن میوه شب عید در جنوب کرمان ذخیره شده است

ماجرای مشخص نبودن 7000 تن شکر اختصاص داده به استان کرمان چی بود؟

پرورش بز کرکی رایینی در کرمان با مشکلاتی روبرو است

هر روز کاری یک روستا در استان کرمان از نعمت گاز طبیعی بهر‌ه‌مند شدند

جمع‌آوری 12 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک‌های مردمی در استان کرمان در 10 ماهه امسال

قیمت مرغ فقط 11500 تومان/تقاضای اضافه کردن 50 تن گوشت گرم به سهمیه استان

پرورش بز کرکی رایینی در کرمان با مشکلاتی روبرو است

750 هکتار اراضی ملی کرمان رفع تصرف شد

70 درصد باغات پسته رفسنجان صرفه اقتصادی ندارند

تعطیلات زیاد به بنیان اقتصادی کشور خسارت می‌زند

قیمت میوه نوروز در کرمان تصویب شد

سند کاداستر افزون بر هشت میلیون هکتار از اراضی کرمان صادر شد

سالانه 14 میلیارد دلار کالای اساسی وارد کشور می شود

اعلام قیمت میوه شب عید در کرمان

آغاز تحولات اقتصادی در سال 98/تشریح اشتباهات فاحش دولت در حوزه اقتصادی

از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان چه خبر؟

تله ‌کابین کرمان آخر اسفند ماه به صورت آزمایشی بهره‌ برداری می ‌شود

قیمت آجیل بین 45 تا 110 هزار تومان/کاهش 15 درصدی قیمت آجیل و خشکبار در سال آینده

استقبال کم رنگ از بیمه محصولات کشاورزی و دامی در جنوب کرمان

تعطیلی یک چهارم واحدهای پوشاک کرمان

توزیع مرغ منجمد با قیمت کیلویی 10 هزار و 500 تومان در سطح استان از 2 روز آینده

تعطیلی یک چهارم واحدهای پوشاک کرمان/تصمیمات نادرست «ندار» را به «ندار»، «بدهکار» و «گرفتار» تبدیل کرد

مسئولان ریشه گرانی های داخلی را رفع کنند

نظر فعالان اقتصادی برای قانون گذاری گرفته شود

600 میلیارد ریال اعتبار بین شهرداری های جیرفت توزیع شد

60 درصد جمعیت استان در چهار دهک پایین جامعه

40 درصد برق تولیدی استان وابسته به آب است

تامین مالی پاشنه آشیل فعالیت های اقتصادی در استان کرمان است

کرمان، از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار نیست/11.5 درصد نرخ بیکاری استان

ادبیات پوپولیستی در اقتصاد کشور حاکم است/باید دهه پنجم انقلاب را به دهه اقتصادی انقلاب اسلامی تبدیل کنیم

مشکل کشور قاعده‌گذاری است نه اقتصاد خرد و کلان/بخش صادرات کشور به منبع ارز بری تبدیل شده است

حل مشکل شرکت روغن نباتی گلناز در اولویت وزارت صمت است

احداث گورآب ها نقش موثری در تقویت سفره های زیرزمینی آب دارد

افزایش قیمت شکر در بازار کرمان قابل قبول نیست

برای نخستین بار در جنوب کرمان گیاه کاسنی کشت شد

دو طرح عمرانی در ریگان افتتاح و کلنگ زنی شد

قانون دست و پا گیر نیست، ما سواد لازم را نداریم!

دلیلی ندارد برای ایجاد توسعه، خلاف قانون عمل کنیم

خودروسازان با جایگزینی سبد تحویل خودرو پاسخگوی مشتریان باشند

بیش از44 میلیارد ریال سهم در بورس منطقه ای کرمان معامله شد

عنبرآباد تحقق 100 درصدی اشتغال در کشاورزی را رقم زد

همت مردم قلعه گنج مثال زدنی است

کشاورزان جنوب کرمان با شرکت های حمل و نقل قرارداد منعقد کنند

تشریح آخرین وضعیت کارخانه روغن نباتی گلنار کرمان

استان‌ها از تصمیم‌های استانی و جزیره‌ای خودداری کنند/نهاده دامی با ارز 4500 تومانی در کشور وجود ندارد

قیمت 2 برابری شکری در کرمان ناشی از عدم هماهنگی 3 دستگاه اجرایی/7000 تن شکر اختصاص داده به کرمان کجاست؟

تا دوشنبه هفته آینده بدهی خودروسازان به قطعه سازان به طور کامل پرداخت می‌شود/بازگشت رنو به ایران

اقدامات پیشگیرانه و مقتدرانه سرلوحه کار دیوان محاسبات است

چرا با گذشت 8 ماه از جلسه اقتصاد مقاومتی هیچ اتفاقی در یکی از شهرستان‌ها نیفتاده است؟

هتل‌های کرمان هنوز پر نشده‌اند/تعیین تکلیف واحدهای غیرقانونی در پاسکاری بین نهادهای ذیربط

سوء مدیریتها در صندوق بازنشستگی فولاد باید برطرف شود

650 فرصت شغلی در سیرجان ایجاد شده است

تکاپو در بازار کرمان در آستانه سال نو/ سبدهای خرید کوچک شده است

دستگیری 5 متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور

آغاز طرح پایش محیط کسب و کار زمستان 97/بدتر شدن وضعیت کسب و کار استان در پاییز 97 نسبت به سال گذشته

نمایشگاه توانمند سازی جوامع محلی ریگان گشایش یافت

50000 نهال در جنوب کرمان توزیع شد

تولید کاتد مس با روش نوین بومی در شهربابک آغاز شد

توانمند سازی مددجویان مقدمه اشتغال پایدار در کمیته امداد است

سه طرح منابع طبیعی در جیرفت به بهره برداری رسید

یک ماه حقوق کارگران روغن نباتی گلناز پرداخت شد/ پرداخت 2 ماه حقوق تا پایان اسفند

مبارزه با ملخ های صحرایی در جنوب کرمان آغاز شد

مطالعات اجرای پروژه بزرگ تجاری - تفریحی چترود آغاز شد

«مسائل اقتصادی» و «حقوق های عقب مانده» بیشتر دلایل تجمعات در مقابل استانداری

دانشگاه پیام نور رفسنجان 2طرح اقصاد مقاومتی اجرا کرد

130 میلیارد تومان ارزش کالاهای قاچاق کشف شده سال‌جاری/ رشد 210 درصدی کشف دام قاچاق

از تامین میوه شب عید تا تخلف بودن قیمت بیش از 3500 تومانی شکر

نهادهای نظارتی پیگیرحمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هستند

اکنون زمان جبران ضرر سال‌های قبل مرغداران نیست/ مرغ در استان به اندازه کافی وجود دارد

از تامین میوه شب عید تا تخلف بودن قیمت 3500 تومانی توزیع شکر

اقتصاد مقاومتی قطار پرشتاب توسعه کرمان

سیلاب 34میلیارد تومان به زیرساخت های ریگان خسارت زد

برداشت گوجه فرنگی در کهنوج یک ماه زودتر آغاز شد

چگونه ممکن است به عصر کوپن برگردیم؟

راهداری 24ساعته به مسافران نوروزی خدمات می دهد

کشاورزان در کنترل بیماریهای گندم بکوشند

آغاز فاز جدید واکسیناسیون تب برفکی در استان کرمان

منابع طبیعی رفسنجان 2400 هکتار زمین برای توسعه روستاها واگذار کرد

از پیش‌بینی تبادل 800 میلیون دلاری اقتصادی بین ایران و اندونزی تا بررسی راه‌های همکاری‌های مشترک

از پیش‌بینی تبادل 800 میلیون دلاری اقتصادی بین ایران و اندونزی تا بررسی راه‌های همکاری‌های مشترک کرمان - اندونزی

380 تن میوه در جنوب کرمان ذخیره سازی شد

تکمیل پروژه های بنیاد مسکن در روستاهای کرمان و راور

خط انتقال آب از دریا به کرمان تامین مالی شد

نیت، باور و فرهنگ اصول مهم در خدمت رسانی به مردم است

نمایندگی فروش خودرو متخلف در کرمان تعلیق شد

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی در دست دادستانی موجود است

گیاه آنغوزه در 1100 هکتار عرصه ملی رفسنجان کشت شد

116 میلیارد ریال صرف مددجویان کمیته امداد رفسنجان شد

پهنه های معدنی متعلق به ایمیدرو به زودی فعال می شوند

150 اصله درخت در باغ شاهزاده ماهان غرس شد

21 میلیون مترمکعب روان آب در کرمان مدیریت شد