کرمان رصد

آخرين مطالب

مقالات

بومی‌سازی صنایع پل عبور از تحریم‌ها

کرمان رصد - کرمان - تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری پس از آغاز جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، مسئولان را بر آن داشت تا با همکاری بخش خصوصی و صنایع پیشرو فولاد، زمینه قطع وابستگی و استقلال اقتصادی کشور را با بومی‌سازی قطعات فراهم کنند و توانمندی‌های این حوزه در دومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی و زنجیره تامین فولاد (سیمکس 2020) به نمایش گذاشته شد.

احزاب میدان دار مشارکت مردم در انتخابات

کرمان رصد - کرمان - انتخابات مجلس شورای اسلامی عرصه رقابت بین احزاب، جناح‌ها و گروه‌های سیاسی را هر چهار سال یکبار فراهم می کند و این بازیگران نگاه خود را به مشارکت هرچه بیشتر مردم و حامیانشان برای موفقیت در این آزمون دوخته و به نوعی میدان‌داری می کنند.

زنجیره فولادین در مقابل تحریم‌ها/ صنعت کرمان تحریم شکن است

کرمان رصد - کرمان – بزرگترین استان کشور مملو از ظرفیت‌های معدنی به خصوص در زمینه سنگ آهن است و در کنار آن صنعت فولاد نیز با کامل کردن زنجیره تولید این روزها هیچ وابستگی به خارج از کشور ندارد.

هیجان خدمت در کالبد جنبش‌های خیرخواهانه

کرمان رصد - جیرفت - شور و هیجان خدمت به محرومان در قالب موسسات و جنبش‌های خیرخواهانه، صفحه جدیدی از نوع‌دوستی را در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان گشوده است.

سوسوی بارقه امید در روستای پیرخوشاب

کرمان رصد - کرمان - اهالی روستای محروم و دور افتاده پیرخوشاب در جنوب کرمان حالا و با ورود کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور احداث واحدهای مسکونی، سوسوی بارقه‌ای از امید را نظاره گر هستند.

فاطمیه امسال بدون حاج قاسم

کرمان رصد - کرمان - ایام فاطمیه امسال در بیت الزهرای (س) کرمان همانطور که خودش وعده داده بود بدون حضور دلسوخته اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار می‌شود، امسال جای سردارمان جلوی در بیت الزهرا (س) خالی است و این جای خالی دلمان را تا عمق جان می‌سوزاند.

میراث صنعتی‌زاده‌ها

کرمان رصد - عصرهنگام که لاله‌زار برگشتیم، قراری دیگر در راه بود. باید سری هم به پرورشگاه صنعتی می‌زدیم که قرارش را به واسطه همین آقای مصطفویِ گلاب زهرا تنظیم کرده بودیم. می‌خواستیم حالا که در حال گفت و شنود درباره صنعتی‌زاده کارآفرین هستیم از وجهی دیگر نیز او را بشناسیم. از این رو به سراغ پرورشگاه صنعتی رفتیم.

یک گام عملی برای جدا شدن از محرومیت/ اصرار اهالی روستای پیرخوشاب برای هجرت

کرمان رصد - پیرخوشاب یکی از ده ها روستای محروم منطقه جنوب استان کرمان واقع در 100 کیلومتری بخش جازموریان است که اهالی این روستا برای فرار از محرومیت بر هجرت از آنجا اصرار داشتند.

سرمازدگی؛ هشدار جدی برای کشاورزان جنوب کرمان

کرمان رصد - جیرفت - کارشناسان کشاورزی و هواشناسی در استان کرمان می گویند : با برودت هوا و کاهش دما بویژه در مناطق جنوبی این استان کشاورزان و دامداران باید تهدید سرمازدگی را جدی بگیرند.

مزار سردار دل‌ها در حلقه دلدادگان

کرمان رصد - کرمان - پس از تشییع پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان که به گواه ناظران بی‌نظیر بود و روز تاریخی دیگری را در میهن اسلامی رقم زد، حالا مزار «سردار دل‌ها» در حلقه محبت و ارادت مردم و دلدادگان او قرار گرفته است.

مالک اشتر زمان، به روح الله پیوست

کرمان رصد - ایسنا/کرمان پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی پس از اقامه نماز صبح به وقت کرمان در کنار مزار شهید یوسف الهی و با حضور خانواده این شهید سرافراز جهان اسلام در بهت و اندوه و گریه جمعیت حاضر در گلزار شهدای کرمان به خاک سپرده شد و مالک اشتر زمان به روح الله پیوست.

سردار در آغوش همرزمانش آرام گرفت/ شهر به بویِ قاسم، قیامت شد

کرمان رصد - هم‌زمان با تشییع پیکر پاک فرزند کرمان حاج قاسم سلیمانی جمعیتی میلیونی امروز به خیابان‌ آمدند، سیل خروشان اهالی دیار کریمان موجب تعویق خاک‌سپاری شد؛ گلزار شهدای کرمان مهیای میزبانی سردار است.

قاسم قاسم، حسین

کرمان رصد - کرمان - قاسم قاسم، حسین، قاسم قاسم، حسین، حسین جان بگوشی، حسین پسر غلامحسین صدای مرا می شنوی، من قاسمم؛ سلیمانی، من قاسمم رفیق و همراهت، حسین جان اینجا حالا با ریختن خون قاسم سلیمانی، همه یک قاسمند، حسین جان من یک خبرنگار، من قاسم سلیمانی ام.

او مُرد و ما ماندیم...

کرمان رصد - گپ‌وگفت‌مان که تمام شد به همراه این دو و خانم دیگری که اهل اراک بود و آمده بود راهنمایی بگیرد تا در اراک گلاب‌گیری راه بیاندازد عازم لاله‌زار شدیم.

اسفندقه جیرفت در مسیر پیشرفت

کرمان رصد - اسفندقه، منطقه ای سرشار از مواد معدنی و دارا بودن ظرفیت های گردشگری فوق العاده، سال ها در بن بست بی توجهی مسئولان قرار گرفته بود و امروز با حمایت دولت، از بن بست خارج شده و با تبدیل شدن به بخش، در مسیر پیشرفت و رونق اقتصادی قرار گرفته است.

زلزله بم و حرکت دنیا

کرمان رصد - کرمان - زلزله بم و حرکت دنیا (بم شهر صلح و دوستی ) نام کتاب شعری است به قلم عباس اسماعیلی متخلص به (حکیم) که توسط شعبه کرمان بنیاد ایران شناسی و انتشارات ولی چاپ و منتشر شده است.

روشندل سیرجانی برای 20نفر شغل ایجاد کرد

کرمان رصد - کرمان - رضا غیاثی روشندل اهل سیرجان استان کرمان با فرصت سازی از معلولیت خود اقدام به راه اندازی دو کارگاه چوب و سرامیک نموده و ضمن اشتغال خود و همسرش برای 20جوان جویای کار نیز شغلی مناسب ایجاد کرد.

چشم و چراغِ خانه و کارخانه

کرمان رصد - باید خود را به پایانه مسافربری بیهقی می‌رساندیم تا عازم کرمان می‌شدیم. ساعت حرکت اتوبوس، هشت‌ونیم شبِ چهارشنبه پانزدهم آبان بود. دوست پژوهشگرِ ادبیات‌خوانده‌ام، محمدصادق طالبی‌نژاد در این سفر همراهی‌ام می‌کرد. علی‌القاعده باید سیزده ساعته به مقصد می‌رسیدیم اما تعطیلات سه‌روزه آخر هفته خروجی تهران تا حوالی قم را بند آورده بود. در نتیجه ده ‌و نیم صبح پنج‌شنبه شانزدهم آبان به ترمینال کرمان رسیدیم. راهی اقامتگاه‌مان دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در کرمان بود. دفتر ایرنا در بلوار جمهوری اسلامیِ این شهر بود. آقای روحانی که خدمتگزار دفتر بود، منتظرمان بود.

محرومیت در زهکلوت غروبی ندارد...

کرمان رصد - یکی از مسئولین یک عکس از کپر در صفحه اینستاگرام خود گذاشته و زیر آن نوشته تعریف شما از خانه چیست؟ حال من چند سوال دیگر از همه مسئولین دارم، آیا کودک خود را با دست خالی به دکتر برده‌اید؟ در گرمای بالای 40 درجه، در زیر نور مستقیم خورشید برای چند هزار تومان کار کرده‌اید؟ هیچ‌گاه از شدت درماندگی خندیده‌اید؟ برای سیر کردن شکم کودکانتان در سطل زباله گشته‌اید؟ با خجالت و نداری به سمت خانه رفته‌اید؟ نداشتن نخ برای وصله کردن لباس کودکتان را تجربه کرده‌اید؟ تاکنون برای خوابیدن جایی بهتر از کنار کوره پیدا کرده اید؟ کودکانتان در مدرسه‌ای فاقد سرویس بهداشتی و بدون فضا(در چادر و زیر درختان)ثبت نام کرده اید؟

سپیده دم سیاه...

کرمان رصد - بازهم به 5 دی‌ماه نزدیک می‌شویم و باید درباره سالروز زلزله بم و دامن سیاه سپیده دمی که برپیکره شهر کشیده شد و مردمی که آرام برای فراموشی خستگی لحظه‌های خود دیده برهم نهاده و در رویاهای گاه شیرین و گاه غمناک خود گم شده بودند و دیگر بیدار نشدند، گزارشی بنویسم.

آبخیزداری؛ جنوب کرمان را از سیلاب نجات داد

کرمان رصد - جیرفت - رویکرد دولت در بحث اجرای طرح‌های آبخیزداری، امروز با آبگیری 850 بند سنگی و خاکی اثربخشی خود را در جنوب کرمان به نمایش گذاشت و شاهد بودیم که این منطقه با وجود بارندگی‌های اخیر، از خطر سیل مصون ماند.

موعد شمردن جوجه‌ها

کرمان رصد - کرمان - انجام امور خیر، بد نخواستن برای دیگران و دست دیگر همنوع را گرفتن به نوعی جوجه‌های آخر پاییز هر کس به شمار می‌رود که در موعدی مقرر می شمرنشان و به اندازه آنها جایگاه هایی برایمان تعریف می شود.

ایران قطب زیره جهان است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، کشور ایران را قطب زیره جهان دانست و بیان کرد: پسته و زیره استان کرمان در بورس کالا هستند و خرما را نیز به بورس خواهیم آورد.

نرخ هایی که نباید گران می‌شد/ توپ گرانی در زمین مردم

کرمان رصد - کرمان-بعد از اصلاح قیمت بنزین برخی نرخ سرویس های مدرسه را افزایش داده و مردم مجبور به پرداخت این هزینه ها شده اند و حالا شاهد افزایش نرخ هایی هستیم که آقای وزیر گفته بود نباید گران می شدند.

یخدان ها میراث روزهای سرد کویر

کرمان رصد - کرمان - در سده های گذشته، مردمان سخت کوش و دوراندیش کرمان با احداث بنای یخدان، از برف و یخ زمستانی به عنوان منبع آب گوارا برای روزهای گرم تابستانی این دیار کویری استفاده می کردند و در حال حاضر یخدان ها جزو آثار تاریخی ارزشمند این خطه محسوب می شود که نیاز به توجه بیشتر دارند.

صادرات پشتوانه رونق تولید در کرمان

کرمان رصد - کرمان- رفع موانع و مشکلات پیش روی صادرکنندگان استان کرمان در سال رونق تولید، می تواند ضمن رفع مشکل رکود کارخانجات داخلی و بیکاری جوانان، در واقع چرخ اقتصاد و تولید کالای ایرانی را به حرکت درآورد و در جنگ اقتصادی کنونی یاری بخش کشور باشد.

تامین نقدینگی نسخه شفابخش واحدهای تولیدی مشکل‌دار کرمان

کرمان رصد - کرمان - فعالان عرصه اقتصادی استان کرمان تنها نسخه شفابخش برای رفع کمبود نقدینگی این روزهای 75درصد از مجموع یکهزار و 500واحد تولیدی این استان که به حالت رکود و نیمه تعطیل درآمده اند را در حمایت جدی بانکها و آسان نمودن شرایط پرداخت تسهیلات می‌دانند.

لطفا تماس نگیرید؛ پست تلفنی «3693» در دسترس نمی‌باشد!

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل پست استان کرمان در سال 95 از ارائه خدماتی جدید در پست کرمان مبنی بر پست تلفنی خبر داد که مردم استان کرمان می توانند از شروع ساعت اداری تا 12 شب با شماره گیری «3693» خدمات شهروندی را دریافت کنند، حال به نظر می رسد این ارائه خدمات در کرمان تعطیل شده است!

خانه‌‏هایی که آسمان کویر را ستاره باران می‌‏کنند

کرمان رصد ما را به روزگار پدرانمان می بردند، به خانه هایی که جلوه معماری شهر هنوز درآن‏ها رسوخ نکرده، سقف‌‏های کوتاه و اتاق‏‌های تو در تویی که ساکنانش را هر روز به هم نزدیک‏تر می ساخت،گل ها و درختانی که همسایگان دیرین این خانه‌‏ها شدند و بلبلانی که نغمه هایشان مهمان همیشگی این خانه هاست، چند زمانی است زیستن در این خانه ها نه تنها آرزو بلکه به واقعیت تبدیل شده است، سفری می کنیم به خانه‌‏های بوم گردی، خانه‌‏هایی که آسمان کویر را ستاره باران می‏‌کنند.

فرش قرمز معادن زیر پای سرمایه گذاران

کرمان رصد - ایران با برخورداری از 27 میلیون تن ذخایر معدنی کشف شده و 57 میلیون تن ذخایر نهفته در میان 15 قدرت معدنی جهان قرار دارد که این ظرفیت ارزشمند خدادادی می تواند به راهبردی اثربخش برای توسعه سرمایه گذاری و ارزش افزوده اقتصادی در کشور منجر شود.

اما و اگرهای پرداخت کمک معیشتی دولت/ مردم: مسئولان شفاف سازی کنند

کرمان رصد - کرمان - با اتمام دور اول کمک معیشتی دولت، اما و اگرهایی در خصوص نحوه واریز و گزینش افراد مشمول این طرح مطرح شده است و سوالات بسیاری در اذهان مردم نقش بسته که نیازمند پاسخگویی مسئولان است.

عدالت اقتصادی در کرمان با پرداخت یارانه به 80 درصد خانوارها

کرمان رصد - کرمان - تحقق وعده دولت در کمک معیتشی به 18میلیون خانوار ایرانی با جمعیت 60میلیون نفر از عواید ناشی از اصلاح قیمت بنزین نشان داد که با عزم و پشتکار می توان به اجرای عدالت اقتصادی و اجتماعی در هر شرایطی امیدوار بود.

نفس آزاد بنزین در تنگنای بغض های آلوده

کرمان رصد - اقدام اخیر و دیرهنگام دولت در آزادسازی قیمت بنزین در قالب اجرای فاز سوم هدفمندسازی یارانه ها که مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی و با هدف جبران کسری بودجه صورت گرفته است، در اظهاراتی سوال برانگیز از سوی مخالفان تندرو دولت، اقدامی در جهت تحریک جامعه به منظور فشار به مخالفان مذاکرات هسته ای تعبیر شده است!

فضای مجازی ، سلاخی یا آگاهی بخشی

کرمان رصد - بجنورد- فضای مجازی این روزها پرمشغله ترین روزهای خود را سپری می کند و شاهد تشکیل انواع گروه ها با موضوع انتخابات و نامزدهای انتخاباتی است، امروزه بسیاری از افراد به نوعی با فضای مجازی و اینترنت سروکار دارند و اخبار نیز در این فضا به سرعت منتشر می شود.

یزدی‌ها خوش تعارف‌اند!!

کرمان رصد - استان کرمان دارای توانمندی و ظرفیت های بسیاری در حوزه های مختلف است که حوزه بهداشت و درمان نیز از این توانمندی ها مستثنی نیست.

اتفاقات اخیر را چگونه تحلیل کنیم

کرمان رصد - تهران- تصمیم بنزینی سران سه قوه تا اینجا باعث تبعات و واکنش‌هایی در کشور شده که شاید کمتر در سطح تصمیم‌گیری درباره آن پیش‌بینی وجود داشت. چرا که با وجود پیش‌بینی دقیق در این مورد، چه بسا تصمیم سران قوا سر و شکل دیگری پیدا می‌کرد.

آقای رئیس جمهور کرمان آب می خواهد نه فولاد

کرمان رصد - کرمان - پهناورترین استان کشور این روزها بیش از هر زمان دیگر با کمبود منابع آبی مواجه است و در چنین شرایطی کرمانی ها در انتظار طرح دولت برای رفع کمبود آب هستند.

سامانه نشانی ایرانیان راه اندازی شد

کرمان رصد - تهران- رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: سامانه تغییر نشانی ایرانیان از امروز راه اندازی می شود و از این پس در کنار کد ملی و کدپستی نشانی همه شهروندان به صورت دائم ثبت و به روزرسانی می شود.

کمبود انسولین در کرمان به زودی رفع می شود/ ورود دارو به گمرک

کرمان رصد - کرمان – بیماران دیابتی در کرمان طی روزهای اخیر از کمبود انسولین نوو رپید در استان گلایه دارند و با وجود مراجعه مکرر به داروخانه ها نمی توانند داروی مورد نیاز را تامین کنند.

ساير مطالب

پیشی گرفتن موفقیت بانوان از چهار دیواری خانه

آشتی صنعت فولاد زرند ایرانیان با محیط زیست کرمان

شهر واقعی در ایران نداریم

خوشه های خرما در شرق کرمان می خشکد/ تکرار یک تراژدی در نخلستانها

آخرین نفس های صنعت پسته در کرمان/ سونامی خشکسالی و سکوت مسئولان

سیل در اوج خشکسالی قربانی می‌گیرد /هشدار به مردم جنوب و شرق کرمان

آمار عجیب معلولیت در خانه‌های کپری/ سایه نقص ژنتیکی بر سر محرومان

سوالی که بی پاسخ ماند /نقش رهاسازی سدها در کم آبی کرمان بررسی شود

کرمان بر سر 2 راهی طرح انتقال آب از صفارود

بافت تاریخی کرمان بر لبه پرتگاه / «چاه نفت» شهر خشک می شود

افزایش کارتن خوابی در کرمان/ معتادانی که پارک خواب شده اند

دوئل کلانتر و سبزی کار

اقتصاد مقاومتی قطار پرشتاب توسعه کرمان

سکوت در مقابل سونامی اجاره در کرمان/ دستگاه های نظارتی ورود کنند

بازار نگین گردشگری کرمان*داود رجبی

فاجعه در کمین طولانی ترین راسته بازار کشور

قنات هایی که از دل کم آبی جهانی شدند

دمای تابستان کرمان افزایش یافت/ سه شهر استان در مرز هشدار

تبلیغات زیرپوستی در شهر / دورخیز نمایندگان فعلی برای انتخاب مجدد

قاچاق انسان دلیل اصلی تصادف/ شوتیها مسافران را قربانی می کنند

دعوتنامه‌ای برای همه...

عبور از عقب ماندگی های جاده‌ای در جنوب کرمان

توسعه جنوب کرمان در گرو نگاه ویژه مسئولان

کسری آب در کرمان تشدید شد/ اجرای طرح اضطرار برای تامین آب شهر

اقدامات علوم پزشکی جیرفت برای پیشگیری از عقرب گزیدگی

آن بیست و سه نفر

هشدار؛ به گندم بریان نزدیک نشوید/ دمای هوا به 70 درجه رسید

شتاب پروژه انتقال آب صفا رود

دختری کوله کش مردتر از مردهایی که می شناسیم

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

کمالی‌پور: معین اقتصادی جیرفت ضعیف است/طبیب‌زاده: مشکل جیرفت با انجام ‌کارهای پیش پا افتاده حل نمی‌شود

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

پایان روزگار سرد زغال سنگ کرمان تدبیر دولت را می طلبد

ضرورت استانداردسازی روستای صخره ای میمند شهر بابک

خط قرمز بی آبی در کرمان / کمبود شدید منابع و لزوم صرفه جویی

تابستان داغ و کم آبی عرصه را بر مردم و مسئولان کرمان تنگ کرد

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

ورزش همگانی جیرفت روی خط نشاط

کم آبی در کرمان کویری همچنان می تازد

تافته های جدا بافته آفت سیستم مدیریتی

کرمانی ها طعم بی‌آبی را در دمای بالای 40 درجه می‌چشند

توهم پرآبی

گره های کور در تار و پود گلیم سیرجان

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

سینماهای بم بازسازی نشدند/ درهای بسته هنر هفتم به روی مردم بم

تقابل بیابان زایی و بیابان زدایی در جنوب کرمان

بررسی آلونک و کانکس نشینی در کرمان / اجاره ها نجومی شدند

راهکارهای کاهش نگرانی‌ها در خصوص استفاده از مالچ‌های نفتی

تبادل تجربه ها راهکار عبور از چالش ها

«فتح‌آباد» نگینی در دل کویر

وجود 700 ماده خطرناک در توتون/دخانیات قاتل انسان‌ها است

کرمان گلخانه طبیعی ایران

درختانی که بوی زندگی می دهند

زندگی پلاستیکی؛ مرگ محیط زیست

افول صنایع دستی در کرمان / شهر جهانی گلیم خاموش تر از همیشه

کشاورزان دلخوش در اوج محرومیت/ ورق داستان تلخ برگشته است

گل محمدی اقتصاد بردسیر را متحول کرد /حضور اروپایی‌ها در لاله زار

هجوم ملخها به استانهای همجوار و دشوار شدن مبارزه در جنوب کرمان

احیای اخلاق با توسل به سیره امام خمینی (ره)

چرا حال خانواده‌های کرمانی خوب نیست؟

نظریه‌ انتخاب عمومی و مدیریت جهادی

ساکنان دشت خاک بی آب مانده اند / مشکلی که 3 ماه ادامه دارد

برای کنترل فشار خون آستین بالا بزنید

سایه سنگین خشکسالی در کرمان

اوضاع مثل همیشه خوب نیست

گردنه دلفارد جیرفت جاده دو بانده می خواهد

بازی با عواطف جامعه پشت چراغ قرمز / کودکان کار جمع آوری شوند

در همسایگی خانه های لاکچری چه می گذرد؟

ملخ‌های صحرایی به مزارع کشاورزی استان خسارتی وارد نکرده‌اند/در تهیه سم با مشکل روبرو هستیم

خلا نظارت میدانی چاشنی خرید هیجانی-بهنام احمدی*

ره صد ساله طفل روابط عمومی- زهرا بیرمی نیا *

ضرورت بازنگری در رویکرد سنتی مدیران به روابط عمومی ها

کودکان کار کرمان، پشت چراغ قرمز قانون

رونق کشاورزی در گرو کشت گلخانه ای

ساخت مجتمع رفاهی در مسیر رودخانه/ پیگیری قضایی در کرمان آغاز شد

کمک حال نیازمندان باشیم

بدعتی زیبا از معلمی آگاه

پیشگامی جنوب کرمان در ترویج زایمان طبیعی

امدادگران گمنام

جیرفت میزبان خیمه های معرفت ماه رمضان

ماه میهمانی خدا در کرمان

غفلت از هشتاد سالگی بانی و بنای موزه صنعتی!

کارگر بازنشسته : کسی را متهم نمی کنم ،کارگران جوان را دریابید

قالی کرمان برند فراموش شده

بارندگی های اخیر به منابع آبی و مرتعی کرمان جانی دوباره بخشید

اسفندقه جیرفت در مسیر پیشرفت

بارندگی‌های اخیر در کرمان جای خوشحالی ندارد؟

استحمار

چراغ کم فروغ تولید در صنایع کوچک کرمان

گارد ویژه بخش کشاورزی کرمان در برابر هجوم ملخ ها

جانبازان ، جاماندگان کاروان کربلا

آب به جازموریان بازگشت / اختصاص ردیف بودجه برای احیاء تالاب

یک واقعه و دو نگاه متفاوت

58 درصد کرمان درگیر خشکسالی/ تابستان کم آب در انتظار مردم است

مرغ‌های کرمانی یک پا دارند!!

خانه های بوم گردی ظرفیت جدید گردشگری در استان کرمان

آبشارها شگفتی طبیعت کرمان

سفر به کویر لوت سرزمین ستاره و سکوت

کرمان مهیای پذیرایی از مسافران نوروزی

آژیر خطر برای دامپروری کرمان

پا برهنه تا بهشت

آکواریوم طبیعی اعجاز طبیعت کوهبنان/ آسیاب های آبی در کرمان

نگاهی به روستای صخره ای 13 هزار ساله میمند/ اسکان در دل کوه

اعتراض پیمانکاران بومی گاز به نظام مهندسی

امنیت غذایی دغدغه مصرف کنندگان امروز و فردا

باغ شاهزاده ماهان در انتظار گردشگران/فرش قرمز برای مسافران پهن شد

باغ فتح آباد میزبان گردشگران/عطر زیره در بازار کرمان پیچید

درسی برای امروز

نظارت حلقه گمشده بازار این روزهای کرمان

مظلومیت گردشگری جیرفت

هزار روز اول زندگی، اولین و مهم ترین دانشگاه برای هر شخص

کم کردن تشریفات و تصمیم آگاهانه پیام ازدواج های دانشجویی

روی خوش طبیعت به کرمان پس از چند سال خشکسالی

گام شهرداری کرمان به سوی توسعه شهری/ دلگرمی مردم در آستانه سال نو

سبک زندگی شهدا بهترین الگوی زندگی و چراغ راه برای انسان‌ها

کمبود گوشت در قصابی های کرمان

فیروزه شهربابک زندگی مردم را متحول کرد/ لزوم جلوگیری از قاچاق

جهانی شدن میراث فرهنگی کرمان از ثمرات چهل سالگی انقلاب

یک گام تا حذف کپرنشینی در جنوب کرمان/موج محرومیت در روستاهای کپری

آغازی تحولی نوین در جنوب استان کرمان

جیغ بافی هنر کهن عشایر رابر

یک میلیون و 700 هزار تومان حقوق بعد از 15 سال کار در معدن!!

سهمیه منطقی برای خودروها

خورشید به شرق کرمان نمی تابد/ محرومیت زیر گرد و غبار و خشکسالی

اسب سرکش قیمت ها را مهار کنیم

مطبوعات کانون تبلیغاتی نیستند

کرمان در جزیره گرمایی گرفتار شده است/ اینجا ابرها نمی بارند

اتاق‌های بازرگانی چه ماموریتی دارند؟

نخل های شرق کرمان ایستاده می میرند

واکاوی خشونت‌های عریان در جامعه

کارگران چه می خواهند

بلاتکلیفی هزینه های جشن تکلیف

به نام اشتغال به کام رانت خواران

همیشه پای یک «کرمانی» در میان است

خواجوی کرمانی شاعری دو تابعیتی!

توسعه گردشگری و تقویت اقتصادی * معصومه قطب الدینی

نگاهی به وضعیت امنیت سرمایه‌گذاری در استان کرمان

کاهش علاقمندی دانش‌آموزان دبیرستانی به حضور در خانه ریاضیات کرمان

«کرمان امروز» از صنایع و تولیداتی که به دلیل کمبود خلاقیت و نوآوری این روزها حال خوشی ندارد:

راهداری زمستانی خدمتی ارزشمند به مردم

زنبورداری در جنوب کرمان طعم تلخ بیکاری را شیرین کرده است

17هزار سگ ولگرد در کرمان/احتیاط در شب؛ شهر در تصرف سگها قرار دارد

حفاری غیرمجاز با بیل مکانیکی/ فریاد تاریخ از اعماق دخمه گبرا

نقش حمایتی صنعت در توسعه پایدار زرند کرمان

کرمان در محدوده قرمز بی آبی/ تنش خشکسالی در کرمان تشدید شد

کشت خاویار گیاهی در کرمان/ روزنه امید برای نجات کشاورزی باز شد

کاروان های زیارتی آزادبر مسیری غیرقانونی برای زیارت

سنگر کرمان برای مس با خودزنی فتح نمی‌شود

به صدا درآمدن زنگ خطر کاهش بهره‌وری نیروی کار در کشور/ چوب تفکر منابع محوری را می‌خوریم

ارزیابی بازار راز موفقیت در کشاورزی