کرمان رصد

آخرين مطالب

مقالات

خودکفایی،آرمان گندم‌کاران هفت‌گنج

کرمان رصد - جیرفت - طی هفت سال گذشته سطح زیر کشت گندم در جنوب کرمان با افزایش ۵۰ درصدی همراه بوده و این اتفاق علاوه بر ایجاد ترافیکِ برداشت در گندم‌زارهای این دیار، حاکی از به ثمر نشستن سیاست‌های خودکفایی در تولید یک محصول مهم و استراتژیک است.

استمرار جهش انرژی خورشیدی در کرمان به همت دولت

کرمان رصد - کرمان - گام‌های اولیه در حوزه تولید انرژی های تجدیدپذیر و تابش نور خورشید در استان کرمان طی سال ‌های گذشته با حمایت دولت تدبیر و امید برداشته شده و انتظار می رود جهش تولید در این حوزه راهبردی همچنان استمرار داشته باشد.

کم‌آبی بحرانی به پهنای کویر بر لب‌های خشکیده کرمان

کرمان رصد - کرمان - استان کرمان با اقلیمی گرم و خشک از دیرباز با بحران و تنش ‌آبی روبرو بوده و تداوم این روند موجب کاهش آب سفره‌های زیرزمینی و پایین آمدن آب چاه‌های شرب کرمان شده که برای رفع این مشکل ضرورت استفاده از منابع آبی جدید با تخصیص اعتبارات و مدیریت مصرف آب بمنظور گذر از شرایط فعلی احساس می‌شود.

زلال آب، رویای ساربان‌های جاز

کرمان رصد - جیرفت - بادیه‌نشین‌ها بیش از پنج هزار نفر شتر و ده‌ها هزار راس گاو و گوسفند را در فلات جازموریان پرورش می‌دهند، آب زلال در باتلاقِ صحرا جاری می‌شود و این دامگاه، مقصد ساربان‌هایی است که دغدغه سلامتی دام‌هایشان را دارند.‌

روستای کوهشاه ریگان نگینی در دل کویر

کرمان رصد - کرمان - روستای هدف گردشگری کوهشاه ریگان روستایی که چشمه هایش یک دفعه پس از دهها سال خشکسالی در پی بارش های مطلوب زمستانی که گذشت جوشیدند، این روزها چون نگینی سبزرنگ تن عریان کویر را مقابل آفتاب سوزان تابستانی پوشانده است .

ادعای تعرض با سوء استفاده از کرونا

کرمان رصد - دختر جوانی مدعی است به‌دلیل شیوع بیماری کرونا در خیابان آواره شد و وقتی به پسری هنرمند پناه برد، از سوی او مورد آزارواذیت قرار گرفت. این دختر به دادگاه کیفری استان تهران شکایت کرد

ضامن زندانی

کرمان رصد - کرمان - به امام مهربانی‌ها معروف است او که ضامن آهو می‌شود، ندای یا امام رضای جوانی زندانی را در گوشه زندان بم شنید و ضامن جوانی و زندگیش شد.

با صنعت دعوا می‌کنیم، اما قهر نمی‌کنیم

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان بر لزوم رفع آلودگی صنایع تاکید کرد و گفت: برخی از صنایع آلودگی محیط زیست را رقم می‌زنند. ما با صنعت دعوا می‌کنیم اما قهر نمی‌کنیم و در سال جهش تولید تصمیم گرفتیم در کنار صنایع با همفکری به رفع آلودگی صنایع بپردازیم تا محیطی پاک داشته باشیم.

کرونا و خاکِ دامنگیر جنوب کرمان

کرمان رصد - جیرفت - جنوب کرمان هم خاک دامنگیری دارد، انگار خونگرمی و میهمان‌نوازی این دیار، دامن کرونا را گرفته و این ویروس هر روز میهمان افرادی است که با آغوش باز به استقبالش می‌آیند.

نوش دارو؛ بعد از مرگ سهراب ...

کرمان رصد - کرمان - اجباری کردن استفاده از ماسک در اماکن پرجمعیت و شلوغ از امروز در کرمان هرچند اقدامی مفید و تاثیرگذار در پیشگیری از رشد آمار مبتلایان به کرونا است اما اجرای دیرهنگام این طرح حداقل برای تعداد زیادی از افراد مبتلا که اکنون جان خود را از دست داده اند، نوش دارویی است بعد از مرگ سهراب که البته جای تامل دارد.

رضا، مهاجری به سوی خوبی‌ها

کرمان رصد - کرمان - من یک انسان آزاده ام، اشرف مخلوقات، مخلوق همان خدایی که بعد از آفرینشم به خود تبریک گفت، من یک انسانم و آمده‌ام تا زندگی خود و دیگران را به سوی خوبی‌ها رهنمون و متحول کنم؛ من رضا هستم، مهاجری به سوی خوبی ها.

بهارک، از برکه تا سورتاک

کرمان رصد - جیرفت - اهالی یکی از دورافتاده‌ترین روستاهای جنوب استان کرمان، سال‌هاست که با مشکل تامین آب آشامیدنی مواجه هستند و برای تهیه آب از برکه‌ای کوچک، روزانه مسافت نسبتا زیادی را در کوهستان طی می‌کنند، نام این روستا سورتاک است.

فراموشی زیر گردوغبار شن/ اینجا مردم با بیابان می‌جنگند

کرمان رصد - ۲۰۰ روز از سال خورشید را نمی‌بینند، هر روز وضع بدتر می‌شود از آسمان شهر خاک می‌بارد و نرخ مهاجرت تندتر می‌شود اما حنجره‌های خسته دیگر صدایشان درنمی‌آید و کسی هم صدایشان را نمی‌شوند.

رفتارهای اشتباه مردم به اپیدمی دامن زد

کرمان رصد - کرمان - در حالی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از رفتارهای اشتباه مردم در شرایط اپیدمی انتقاد می‌کند که طی دو هفته اخیر با افزایش آمار کرونا زنگ هشدار در استان کرمان به صدا در آمده است.

خشت به خشت تا بهشت

کرمان رصد - کرمان - چهره اش را ندیده‌ام اما اندیشه‌اش زیباست، نامش را نمی‌دانم اما گمنامی‌اش زبانزد است، با او هم سخن نشده‌ام اما واژه به واژه وجودش افتخاری برای مادران و زنان این سرزمین است، از زنی سخن می‌گویم که خشت به خشت تا بهشت را با همت جانانه و اراده استوارش می‌پیماید.

«یاسر»، از آرزوی معلم شدن تا سکوت و خوابیدن در گوشه اتاق/خدا همین نزدیکی است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان در زندگی روزمره، هرکسی ممکن است با حوادث طاقت فرسا، ترسناک و خارج از کنترل روبرو شود. ما ممکن است دچار حادثه رانندگی شویم، قربانی یک تجاوز یا شاهد یک حادثه دردناک باشیم اما جای سوال است که ما در این موارد چه واکنش و عکس العملی را از خود نشان می دهیم؟ ما چقدر احساس مسئولیت نسبت به هم نوعان خودمان نشان می دهیم؟

سفری به کرمان در گرداب کرونا

کرمان رصد - کرمان - مسافرت در تعطیلات عید فطر درست در زمانی که انتقال ویروس کرونا در برخی استان‌ها بسیار گسترده و در مناطقی از کشور فروکش کرده، به مصابه اشتیاق به ابتلا و افتادن در گرداب شیوع این ویروس محسوب می‌شود.

ایست قلبی کتابفروشی‌ها در کرمان

کرمان رصد - کرمان - طی سال های گذشته با شرایط تورم و گرانی کاغذ نفس‌های کتابفروشی‌ها و خانواده کتاب به شمارش افتاده بود و با آغاز ویروس کرونا دیگر حیاتی برایش باقی نماند و به جرات می‌توان گفت که این روزها دچار ایست قلبی شده و حال و روز خوشی ندارند.

تاریخ را ایمن و سالم مرور کنیم!

کرمان رصد - کرمان - تصور کنید روزی را که به‌دلیل سهل‌انگاری ما انسان‌ها، گنبد با شکوه جبلیه فرو ریزد، باغ زیبای شاهزاده ماهان به خاطره ها بپیوندد و از میدان ارگ و بازار تاریخی، جز عکس و خاطره‌ای باقی نماند.

پیاز از عرش تا فرش

کرمان رصد - جیرفت - پیاز که سال گذشته قیمتی نجومی را تجربه کرد امسال با کاهش ۹۶ درصدی مواجه شد به گونه‌ای که برخی از کشاورزان محصول خود را در مزارع رها و یا اینکه فرش خیابان‌ کردند، چرایی این رویداد را در گفت و گو با فعالان اقتصادی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مرگ و زندگی در ستیغ کوهستان کرمان

کرمان رصد - کرمان - کوه‌های پردیسان قائم کرمان به عنوان یکی از مناطق خوش آب و هوای این شهر روزانه پذیرای علاقه‌مندان بسیاری به ورزش کوهنوردی است که گاهی اوقات این افراد با خارج شدن از مسیر اصلی در نقاط صعب العبور و خطرناک گرفتار شده و این امر موجب سقوط و یا امدادرسانی چندین ساعته امدادگران برای نجات جان آنان می‌شود.

چرا باید خون اهدا کنیم؟

کرمان رصد - کرمان - همه ما هنگامی که از آثار مثبت یک عمل آگاه شویم، آن را با شور و علاقه مضاعفی انجام خواهیم داد چنانچه در عصر کرونایی که نیازمندی های به خون دوچندان شده مراجعه به انتقال خون و اهدای خون ضمن تامین سلامتی ما یک کار خوب و خدا پسندانه نیز تلقی می‌شود.

بهار مومنانه در کرمان ادامه دارد

کرمان رصد - کرمان - با فراخوان مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به معیشت مردم آسیب دیده از بیماری کرونا، نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی استان کرمان در کنار خیران، کمک های مومنانه را در این استان هر روز با شور بیشتری ادامه می‌دهند.

شیربچه‌های دره سُمسیل‌ها

کرمان رصد - جیرفت - ۶۰۰ کیلومتری جنوب کرمان در حوزه شهرستان قلعه‌گنج مردمانی کپرنشین سال‌ها است که در حاشیه دره‌ای به نام سُمسیل‌ها زندگی می‌کنند، شرایط سخت زندگی در این دیار دورافتاده از فرزندان آنها شیربچه‌هایی سرشار از امید ساخته است.

فشار قبرستانی به جنگل‌های دست کاشت قائم کرمان

کرمان رصد - کرمان - سالهاست برخی اقدامات کارشناسی نشده ریه‌های شهر کرمان را هدف قرار داده و می‌رود تا نفس های تازه این شهر را به یغما ببرد و تلخی مرگ بیشتر خود را نمایان کند زیرا برخی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که در پی مرگ هر فرد، قرار است قامت استوار و سبز یک درخت از دنیای وجود جنگل قائم این شهر رخت بربندد.

وقتی سرویس بهداشتی و حمام آرزو می‌شود/فقر پنهان زیر شعار کپرزدایی

کرمان رصد - کرمان - محرومیت در شرق کرمان چنان عمق دارد که نمی‌توان آن را پنهان کرد، روستاهایی که در خانه‌های کپری آن داشتن سرویس بهداشتی و حمام برای مردم آرزو شده است.

اولین اشتباه آخرین اشتباه زندگی همسرم شد

کرمان رصد - کرمان - نمی‌دانم کجای کار اشتباه کرد، همسرم مرد فهمیده و قانونمندی بود و همه اصول بهداشتی را رعایت می‌کرد اما نمی‌دانم کدام اشتباه موجب ابتلایش به کرونا شد و جانش را گرفت.

بانوی هنرمند کرمانی: کرونا به روزمره‌گی‌هایم معنای بیشتری بخشید

کرمان رصد - کرمان - حبیبه بدایت (برومند) بانوی ۵۹ ساله کرمانی و خالق بیش از پنج هزار کار هنری در زمینه های مختلف از جمله نقاشی ، مجسمه‌سازی، کار روی مس، چرم و چوب ، معتقد است: این روزها با ماندن در خانه، کرونا به روزمره‌گی‌هایش معنای بیشتری داده است.

هنر سفالگری میراث خانواده سیرجانی

کرمان رصد - کرمان - خانواده هنرمند عرفانی حدود ۲۵۰ سال است در شهرستان سیرجان هنر سفالگری را به عنوان میراثی گرانبها، نسل به نسل در میان خود ادامه داده و دست ساخته‌های زیبایی از آب و خاک خلق می‌کنند.

نسیه کار می‌کنم حتی برای شما

کرمان رصد - جیرفت - کرونا و کاهش قیمت محصولات کشاورزی باعث شده بسیاری از کشاورزان قلعه‌گنجی برای برداشت محصول خود با مشکلات مالی مواجه شوند، مردی را می‌شناسم که با درک شرایط موجود به صورت نسیه برای کشاورزان کار می‌کند، او یک هفت‌گنجی است.

اهدای زندگی را فراموش نکنیم

کرمان رصد - کرمان - در شرایطی که نیازمندان به فرآورده‌های خونی‌چشم یاری به اهدا کنندگان خون دارند، نباید تحت هر شرایطی این عمل خیرخواهانه و زندگی بخش در پس بحران ها و سختی‌های روزمره به فراموشی سپرده شود.

تاثیر کرونا از نگاهی دیگر

کرمان رصد - ایسنا/کرمان سوانح و حوادث ترافیکی در سراسر دنیا به‌عنوان علت اصلی ناتوانی و مرگ ومیر شناخته شده‌اند و یک مشکل عمده بهداشت عمومی در کشورهای درحال توسعه و توسعه‌یافته می‌باشند.

خاموشی باغ وحش کرمان در هیاهوی صنعتی‌سازی

کرمان رصد - کرمان - همزمان با گسترش روزافزون شهرها و صنعتی شدن جوامع، باغ وحش کرمان به عنوان نماد حیات وحش و طبیعت این استان، به علت نداشتن صرفه اقتصادی و موارد زیست محیطی و بهداشتی تعطیل شد.

ریگ‌های ریگان، تشنه مالچ پاشی

کرمان رصد - کرمان - عملیات مالچ پاشی برای تثبت شن‌های روان در شهرستان ریگان استان کرمان سال گذشته با وقفه مواجه شد و همین امر موجب حرکت شن‌ها، بروز پدیده گرد و غبار،تخریب محیط زیست و صدمه دیدن زندگی مردم در این منطقه شده است.

منزلت معلم از نگاه محمد بهمن بیگی

کرمان رصد - کرمان - زنده یاد محمد بهمن بیگی بنیانگذار تعلیمات عشایر ایران که حرفه شریف معلمی را بر دیگر مدارج علمی زمانه خود ترجیح داد، پیرامون منزلت معلم داد سخن سرداده و از بی‌توجهی به جایگاه رفیع معلمان گلایه کرده است.

جهش بلند مشاغل از دیوار کرونا

کرمان رصد - کرمان - هر چند کارآفرینان و صاحبان مشاغل و کسب و کارهای خرد، روزهای بسیار سختی را به دلیل آسیب‌های بیماری کرونا می‌گذرانند، اما عبور از این بحران با اتخاذ راهبردهای مناسب، نوآوری در ارائه خدمات و تغییر رفتار شغلی نه تنها امکان پذیر است، بلکه فرصتی برای جهش اقتصادی از دیوار بلند کرونا نیز محسوب می‌شود.

جوانان پا در میدان کمک مومنانه گذاشتند

کرمان رصد - کرمان - هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده‌زیار کرمان متشکل از جوانان غیرتمند هیئتی برای ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای نیازمندان هیئت را به گروه جهادی تبدیل کردند.

راه نرفته جشنواره رسانه و عدالت

کرمان رصد - کرمان - برگزاری دو دوره موفقیت‌آمیز جشنواره استانی رسانه (قلم ) و عدالت در کرمان که ابتکاری نو از مدیران خوش فکر قضایی و اطلاع رسانی دادگستری کل این استان را در تعامل با اهالی رسانه ها بوضوح نمایان کرده بدون شک برای رسیدن به مقصود نهایی که همانا تولیدات محتوایی تاثیرگذار و آگاهی بخش عموم جامعه می‌باشد، نیازمند نگاه نو متولیان به محورهای انتخاب در جشنواره است .

شوراها در گام دوم انقلاب

کرمان رصد - کرمان - نخبه گرایی و جوان گزینی، تزریق تفکر پویا و همت جهادی در گام دوم انقلاب به عنوان شاخص های دوره جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شود.

سایه‌های بازار گوجه

کرمان رصد - جیرفت - دوباره فصل برداشت گوجه‌فرنگی رسید و کشاورزان باید همچون گذشته سنگ صبور بازار آشفته‌ای باشند که سایه‌ها ایجاد کرده‌اند، انگار این دست‌های پشت پرده‌ نمی‌خواهند به این زودی‌ها رو شوند.

دلالان اشک پیازکاران کرمان را در آوردند/ ادامه سکوت مسئولان

کرمان رصد - کرمان - دومینوی افت قیمت محصولات و ورشکستگی کشاورزان جنوب کرمان از خیار به گوجه و حالا به پیاز رسیده و در حالی سود هنگفت به جیب دلالان می‌رود که آه نصیب کشاورزان محروم می‌شود.

اضطراب ناشی از کرونا و توانمندی‌های اجتماعی مقابل آن

کرمان رصد - کرمان - به اذعان عموم مردم امنیت به عنوان یکی از نیازهای اساسی جامعه انسانی است که بستر مناسبی را برای هر گونه سرمایه گذاری و توسعه فراهم می کند اما وجود بحران ها، ناامنی و عدم وجود شرایط ایمن، ثابت و پایدار،چه بصورت واقعی باشد و چه احساس ناامنی از سوی افراد علاوه بر مختل کردن نظم اجتماعی، ریشه و منبع اصلی ایجاد استرس و اضطراب و تهدید کننده سلامتی انسان به شمار می رود.

زوایای مختلف این ماجرا به زودی روشن خواهد شد/«روسیاهی به ذغال بماند»

کرمان رصد - ایسنا/کرمان سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان، مطلب منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان در پردیسان قائم(عج) برای ایجاد قبور را تکذیب کرد.

رسانه و جهش تولید

کرمان رصد - کرمان - هنگامی که از جهش تولید به عنوان شعار سال نام برده می‌شود، یکباره تمام نگاهها و اذهان معطوف به تولید در حوزه اقتصادی شده و از پیش زمینه‌ها و در واقع الزامات تحقق این شعار غافل می‌شویم در حالی که برای رسیدن به موفقیت در هر کاری مستلزم دیدن جوانب امر و به تعبیری همه نگری است .

خانه ما میزبان کرونا

کرمان رصد - کرمان - تب، تنگی نفس و سرفه هایم بیشتر شده بود باورش برایم دشوار بود اما حالا با یک بی احتیاطی ناخواسته خانه ما میزبان ویروس کرونا شده بود.

بازاری که اشتباهی داغ شد

کرمان رصد - جیرفت - برخی از مردم قلعه‌گنج در جنوبی‌ترین نقطه کرمان برای اینکه مهلت ارسال پیامک به شماره ۶۳۶۹ را از دست ندهند در صف خرید سیکارت‌های ۵۰ هزار تومانی ایستاده‌اند و این درحالی است که مهلت ثبت درخواست وام، یک هفته دیگر تمدید شده و آنها می‌توانند به راحتی سیمکارت رایگان دریافت کنند.

گزارش یک نقطه کور

کرمان رصد - جیرفت - گزارش یک نقطه کور از قلعه‌گنج محروم‌ترین منطقه کشور جایی که کشاورزانش به دلیل افزایش هزینه‌های برداشت محصول و برخی مشکلات از درو کردن به‌موقع گندم‌های خود درمانده‌اند.

ساير مطالب

کرونا کشاورزان را از نفس انداخت/ محصول جنوب کرمان زیر خاک ماند

حضور پرندگان مهاجر در میانه کویر لوت/دریاچه جوان جان دوباره گرفت

آب گرفتگی کرمان و انتقادهای نابجا

تفویض اختیار چاشنی جهش تولید

مصائب خبرنگاری در روزهای کرونا

کرمان غرق در آب

باید و نبایدهای بیماران دیابتی در شرایط اپیدمی کرونا

کرونا و آشفتگی بازار کرمان

مسئولیت پذیری اجتماعی

بی‌قراری در راسته پیازکاران

سرمازدگی و سراب نوبرانه‌های بهاری

شبی که دام‌ها به دام افتادند

گردشگری در قرنطینه

ادبیات پساکرونایی

جدی نگرفتن کرونا و تبعات ناشی از آن

راه نیمه‌تمام رونق تولید در کرمان

فعالیت برخی از اصناف بدون اطلاع ستاد کرونا / همه سکوت کرده اند

تارونه‌های بر آب رفته

بَزم آسمان و جانِ جازموریان

همراه در خانه برای 13 بدری دیگر

خانه نشینی بهترین انتخاب روز طبیعت

جهش تولید از ایده تا عمل

پذیرش مسافر در هتل‌های کرمان / ستاد استانی کرونا پاسخگو باشد

نمره 20 کووید 19

تلخ و شیرین کرمان در سالی که گذشت

تلاش شبانه‌روزی برای مقابله با شیوع کرونا/مردم همکاری کنند

مراقبت های بهداشتی و اقدام مسئولانه

سیاهی‌کوچه‌های کرونایی شهرم را به باد می‌سپارم

همه استان کرمان برای یک هدف؛ «کرونا_را_شکست_میدهیم»

اقتصاد پسا کرونا و درسهای کرونا / مسعود بابایی

کرمان وارد مرحله هشدار شده است / در خانه بمانید

لَنگ نان شب و قرنطینه خانگی

بی تفاوتی ویروسی خطرناک تر از کرونا

مهار کرونا ، کلید واژه مشترک دلسوزان جامعه ایرانی

تمرین حقوق شهروندی با تشدید حس مقابله با کرونا

سفر به کدام استان ها ممنوع است؟

کرونا و شکوه قلب‌ها در سرزمین عیاران

عروسی بیژن و منیژه بدون دعوت کرونا

ابر کبود کرونا، مانع از تابش آفتاب نوروزی در شهربابک

یک پُل فلزی، ذخیره بحران سه رودخانه وحشی جیرفت

هرآنچه که باید درباره کرونا ویروس و راه‌های مقابله با آن بدانید

کرونا و سفرهایی که باید لغو شود

تمهیدات پیشگیرانه‌ای که جایشان خالی است

شیوع کرونا در فضای مجازی/کمبود ماسک و افزایش تقاضا در کرمان

حیات به صنعت مرده گیوه رابر زندگی دوباره بخشید

فضای آرام تبلیغات محیطی و هیاهو در دنیای مجازی

شوق انتخاب در محروم‌ترین منطقه کشور/از کپرنشینی تا خانه‌های مقاوم

جای خالی برنامه در تبلیغات کاندیداهای مجلس کرمان

وعده های بی سرانجام برای حضور در مجلس/از بی آبی تا محرومیت زدایی

تنور داغ انتخابات و نان سوخته برخی نامزدها

خیارهایی که فرش خیابان شدند

ساده زیستی حاج قاسم دل‌ها را جذب می‌کند

22بهمن، روزی که همه می‌آیند

نقش محوری رسانه در رونق بخشی فضای انتخابات

رونق خدمت‌ در گستره جاده و کشاورزی

خ مثل خبرگزاری

پیش از انقلاب انتخابات آزاد معنا نداشت

عبور از کشاورزی سنتی با توسعه سامانه‌های نوین آبیاری

بازگشت عبدالله به رمشک پس از 28 سال آوارگی

بومی‌سازی صنایع پل عبور از تحریم‌ها

احزاب میدان دار مشارکت مردم در انتخابات

زنجیره فولادین در مقابل تحریم‌ها/ صنعت کرمان تحریم شکن است

هیجان خدمت در کالبد جنبش‌های خیرخواهانه

سوسوی بارقه امید در روستای پیرخوشاب

فاطمیه امسال بدون حاج قاسم

میراث صنعتی‌زاده‌ها

یک گام عملی برای جدا شدن از محرومیت/ اصرار اهالی روستای پیرخوشاب برای هجرت

سرمازدگی؛ هشدار جدی برای کشاورزان جنوب کرمان

مزار سردار دل‌ها در حلقه دلدادگان

مالک اشتر زمان، به روح الله پیوست

سردار در آغوش همرزمانش آرام گرفت/ شهر به بویِ قاسم، قیامت شد

عزاداری کرمانیها سراسر شب در شهر/سردار این بار آمده است که بماند

گلزار شهدای کرمان در انتظار فرمانده لشکر / قلب‌ها آرام می گیرد

قاسم قاسم، حسین

دانش‌آموزان قلعه‌گنج عزادار سردار مقاومت شدند

او مُرد و ما ماندیم...

در کتاب‌هایتان بنویسید که ما در خواب بودیم و او رفت ...

اسفندقه جیرفت در مسیر پیشرفت

زلزله بم و حرکت دنیا

روشندل سیرجانی برای 20نفر شغل ایجاد کرد

حضور سفرا و رایزن های اقتصادی کشورهای مختلف در استان کرمان98/8/8

چشم و چراغِ خانه و کارخانه

محرومیت در زهکلوت غروبی ندارد...

16 سال بعد از زلزله شهر همچنان می نالد/12ثانیه ای که تمام نمی شود

سپیده دم سیاه...

لزوم پاسخگو شدن رسانه‌ها به جامعه/جهت دهی اشتباه چالش ایجادمی‌کند

5 درصد کرمانی‌ها بالای 65 سال سن دارند/علاقه کرمانی‌ها به نام «فاطمه»

آبخیزداری؛ جنوب کرمان را از سیلاب نجات داد

موعد شمردن جوجه‌ها

ایران قطب زیره جهان است

معطلی تاکسی ها در ایستگاه بی تدبیری/ گرانی در خیابان ها می تازد

نرخ هایی که نباید گران می‌شد/ توپ گرانی در زمین مردم

یخدان ها میراث روزهای سرد کویر

صادرات پشتوانه رونق تولید در کرمان

تامین نقدینگی نسخه شفابخش واحدهای تولیدی مشکل‌دار کرمان

لطفا تماس نگیرید؛ پست تلفنی «3693» در دسترس نمی‌باشد!

بی تدبیری در کشت و گرانی در بازار/کرمان مساعد تولیدگوجه در زمستان

خانه‌‏هایی که آسمان کویر را ستاره باران می‌‏کنند

فرش قرمز معادن زیر پای سرمایه گذاران

اما و اگرهای پرداخت کمک معیشتی دولت/ مردم: مسئولان شفاف سازی کنند