کرمان رصد

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

کرمان رصد - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

کرمان رصد - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

حیوان آزار ایلامی بازداشت شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: شخصی که چند روز پیش اقدام به حیوان آزاری کرده بود، شناسایی و تحویل مراجع قضایی شد.

جمعیت مارال قرمز در پارک ملی گلستان افزایش یافت

کرمان رصد - رییس پارک ملی گلستان گفت: امسال طبق سرشماری انجام شده در دوره گاوبانگی (جفت گیری و تعیین قلمرو ) جمعیت مارال قرمز در این ذخیرگاه طبیعی به ۶۱۲ راس افزایش یافت که در مقایسه با سال قبل ۱۳ درصد بیشتر است.

رهاسازی سنجاب سبب خسارت به باغ‌های همدان می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان گفت: افرادی پس از ناتوانی در نگهداری سنجاب در منزل مسکونی اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت کرده که این امر سبب خسارت زدن این گونه جانوری به باغ ها می‌شود.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

کرمان رصد - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

کرمان رصد - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

کرمان رصد - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

کرمان رصد - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

صدور بیش از هزار اخطاریه برای آلوده کنندگان خاک در خراسان رضوی /رسیدگی به ۴۹ شکایت با موضوعیت پسماند

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ارتباط با وضعیت حفاظت از خاک در استان گفت:بیش از هزار اخطاریه به واحدهای آلاینده خاک دراستان طی یک سال اخیر ابلاغ شده است.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

کرمان رصد - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک قابل‌قبول نیست

کرمان رصد - معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سازمان محیط‌زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی عملکرد دستگاه‌های متولی در اجرای قانون هوای پاک را ارزیابی کرد که نتیجه به دست آمده اصلا قابل قبول نبود.

ممنوعیت هرگونه شکار در استان اردبیل /تداوم گشت‌های مشترک مقابله با شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل از تداوم گشت‌های مشترک حفاظت محیط زیست با اداره دامپزشکی استان برای مقابله با شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

محیط‌بان منطقه حفاظت شده سبزکوه در درگیری با متخلفان زخمی شد/حال محیط‌بان خوب است

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از زخمی‌شدن یکی از محیط‌بانان در جریان درگیری با متخلفان حمل اسلحه و شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده سبزکوه خبر داد. وی گفت: هم‌اکنون وضعیت جسمی این محیط‌بان خوب و به‌صورت سرپایی تحت درمان قرارگرفته است.

زیستگاه پرندگان مهاجر در جنوب تهران پایش می‌شود

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: زیستگاه پرندگان مهاجر به منظور اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله با انواع بیماری‌ها به خصوص آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در جنوب تهران پایش می‌شود.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

کرمان رصد - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

کرمان رصد - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

کرمان رصد - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

کرمان رصد - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

کرمان رصد - عیسی کلانتری رییس سلزمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

کرمان رصد - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

کرمان رصد - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

کرمان رصد - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

کرمان رصد - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

کرمان رصد - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

سهم ۹۵ درصدی صنایع اصفهان در انتشار ذرات معلق PM۲.۵

کرمان رصد - رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مطالعات سیاهه انتشار آلودگی هوای اصفهان، گفت: نتایج این مطالعات نشان می دهد که منابع ثابت (صنایع و کارخانه ها) ۹۵ درصد و منابع متحرک ( انواع وسایل نقلیه) پنج درصد در آلودگی هوای این کلانشهر سهم دارند.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

کرمان رصد - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

کرمان رصد - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

کرمان رصد - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

کرمان رصد - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

ساير مطالب

وضعیت جسمانی 2 داوطلب تزریق واکسن ایرانی

واکسن فایزر به زودی وارد ایران می‌شود

اولین تزریق واکسن ایرانی کرونا تا سه روز آینده

یک خَیر برای ایرانی‌ها واکسن کرونا می‌خرد

حمایت و پشتیبانی شرکت مس از شرکت‌های دانش‌بنیان موجب خشنودی است

آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در ایران

پوست انار بخوریم یا نه؟

اهدای 11 دستگاه گوشی هوشمند به دانش‌آموزان کم برخوردار منطقه نوق

اختراعات پزشکی که آینده را متحول می‌کنند

تشخیص توده‌های سرطانی سینه با دستگاه غیر مخرب

تشخیص ناهمگنی‌های بافت سینه با روشی جدید

ساخت ماموگرافی نوری در دانشگاه امیرکبیر برای تشخیص ایمن سرطان سینه

اعلام آمادگی نظام پزشکی برای تهیه واکسن کرونا

خواص آب انار | خواص آب انار برای پوست | خواص آب انار برای قلب

درباره کرونای انگلیسی و ویروس جهش‌یافته

توجیه جدید مسئولان برای نخریدن واکسن

عضو بنیاد ملی نخبگان: کرونا ظرفیت کارهای علمی را در ورزش ارتقا داد

بررسی وضعیت سویه جدید کروناویروس؛ «بد» و «زشت»

حوزه و دانشگاه در کنار هم می‌توانند تهدید تهاجم فرهنگی دشمن را خنثی کنند

توضیح حریرچی درباره واکسن ایرانیِ کرونا

آغاز عملیات اجرایی ساخت مدارس جدید در مناطق غربی شهر کرمان از یکماه آینده

خواص جالب بلوبری در بهبود سرطان دهانه رحم

محققان دستگاه تصویربرداری نوری از مغز را ساختند

نشانه های سنگ کلیه و درمان خانگی آن

به کارآفرینی هدفمند با رویکرد اجتماع‌محور نیاز داریم/ پارک علم و فناوری استان باید به عنوان مجموعه ای فرابخشی در استان ایفای نقش کند

شب یلدا چه بخوریم و چه نخوریم؟

نتایج واکسن ایرانی کرونا امیدوار کننده بوده است

40 مقاله در همایش پژوهشی جنوب شرق کشور پذیرفته شد

کووید شدید، ممکن است توسط آنتی‌بادی‌ها ایجاد شود/جهش ویروس کرونا ترسناک نیست

سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای مُدرنا را صادر کرد

آیا دمنوش‌ها سیستم ایمنی را تقویت می‌کنند؟

احتمال تایید واکسن کرونا تا پیش از کریسمس

نحوه برگزاری امتحانات دی‌ماه تمامی دوره های تحصیلی در کرمان اعلام شد

اجرای طرح "ایران مهارت" در 390 مدرسه متوسطه اول استان کرمان

فضای نخبگانی در بسیج دانشجویی زمینه پژوهش تخصصی را فراهم کرده است

دانشگاه‌ها محتوای امیدبخش تولید و به جامعه عرضه کنند

یک شرکت کرمانی بهترین دانش بنیان درایران

احتمال آماده شدن واکسن ایرانی کرونا تا نوروز

دسترسی 81 درصد از دانش آموزان استان کرمان به شبکه شاد

برترین شرکت دانش بنیان کشور از استان کرمان انتخاب شد

یاقوت‌های درمانگر به نام انار

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی با مصرف انار

همکاری پژوهشی دانشگاهیان کرمان در زمینه ترویج مکتب شهید سلیمانی

چی میشه که خروپوف می کنیم ؟

کاشت حسگر در بافت گیاهان برای یافتن آرسنیک

سرماخوردگی کهنه می‌شه؟

بیشترین عوارض کرونا روی «ریه» است/تپش‌های قلبی را جدی بگیرید

راه های مؤثر برای افزایش ضریب هوشی کودکان

ایده‌پردازی، خلاقیت و پژوهش در مرکز نوآوری و شتابدهی کرمان به روایت تصویر

تقویت و پاکسازی معده با داروهای گیاهی

جوان سازی پوست با استفاده از انار با تلاش دانشمند اراکی

شناسایی مواد آنتی اکسیدانی موجود در پوست و آب میوه انار

هکر‌ها اطلاعات واکسن فایزر را دزدیدند

نمکی: راه انتقال پول واکسن کرونا را بسته‌اند

تیر 1400 خوشبینانه‌‌ ترین زمان برای واکسن ایرانی

شهریه دانشجویان معلول تامقطع دکترا پرداخت می شود/ فرهنگ سازی مانع معلولیت

استرس در دوران بارداری ممکن است به مغز نوزاد متولد شده آسیب برساند

آیا زنان برای مدت بیشتری در برابر ویروس کرونا محافظت می‌شوند؟

راکت فالکون 9 اسپیس ایکس در مسیر ایستگاه بین المللی فضایی

کمک به افزایش کیفیت چاقوهای جراحی با فناوری‌ نانو

بودجه پیشنهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمان حدود 17 میلیارد ریال برآورد شد

پیشگیری از ابتلا به کرونا با انار

پیام سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان به مناسبت روز دانشجو

ویروس فعلی کرونا، ویروس ووهان چین نیست

درمان فوری آفت دهان با چند برگ ریحان

مُدرنا، آزمایش واکسن کرونا روی کودکان را آغاز کرد

پیش‌بینی تامین واکسن کرونا تا دو ماه آینده

واکسن کرونای ایرانی مجوز آزمایش انسانی گرفت

نمکی: بهار 1400 تولید کننده واکسن کرونا می‌ شویم

توزیع واکسن آنفلوانزا با کارت ملی در پایتخت

بهترین خوراکی برای سوزاندن چربی های بدن

رییس دانشگاه شهید باهنر به عنوان نماینده وزارت علوم در استان کرمان انتخاب شد

کارایی واکسن مدرنا به 100درصد رسید

واکسیناسیون جهانی کرونا ماه آینده انجام می‌شود

آزمایش انسانی واکسن کرونای شهید «فخری زاده»

ساخت کلیه آزمایشگاهی برای نخستین بار

حمایت 70 درصدی از راهکارهای بهینه سازی کشت بافت گیاهی پایه گردو و انگور

ورود محققان کشور به تولید پانسمان های نوین برای بیماران پروانه ای

ماسک باعث افت اکسیژن در بدن انسان نمی‌شود

واکسن های mRNA چگونه کار می کنند؟/کدام واکسن کووید 19 بهتر است؟

درخشش دانش آموز کرمانی در مسابقات جهانی

تاثیر ترکیبات داخل پوست انار در پیشگیری از کرونا

گیاه بن سرخ برای درمان سرطان ؟

تاثیر ترکیبات داخل پوست انار در پیشگیری از کووید19

تست انسانیِ واکسن کرونایِ ایرانی از چهارشنبه

از سرانجام آزمون کنکور داوطلبان نظام قدیم تا زیر و بم آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور + فیلم

خواص درمانی و زیبایی پوست انار و جوشانده پوست انار

قیمت واکسن کرونا اعلام شد

رشد بافت‌های مصنوعی از طریق تزریق اکسیژن با جلبک

چقدر با خواص میوه بهشتی آشنا هستیم/تامین نیازهای بدن

اسپری 48ساعته ضدکرونا ابداع شد

عوارض فریز کردن برخی مواد غذایی

خواص بی نظیر انار در طب سنتی

فریز کردن این مواد غذایی ممنوع!

درمان سرطان با پوشاندن یاخته های خونی با نانوذرات دارویی

وعده وزیر بهداشت درباره واکسن کرونایِ ایرانی

اعلام نحوه حضور استادان و کارکنان دانشگاه‌ها از اول آذر

ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی به سازمان صداوسیما

انتشار یک ویروس مرگبار در بولیوی

آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا از هفته آینده