کرمان رصد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

حذف ۲۰۵ مخزن زباله از معابر منطقه ۱۶

کرمان رصد - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، از حذف ۲۰۵ مخزن زباله از معابر منطقه به دنبال اجرای طرح کاپ خبر داد.

تلطیف سیمای بصری شهر

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲ گفت: به منظور ارتقای زیبایی شهری و تلطیف سیمای بصری ،طرح بهسازی و احیای آبنمای میادین و بوستان ها اجرا شد.

خیابان‌های پایدار یوجین

کرمان رصد - ناوگان حمل‌ونقل عمومی، ستون فقرات شهرهاست و در دوران شیوع بیماری نیز تحرک شهری را برقرار می‌کند.راهبرها و رانندگان وسایل نقلیه عمومی، به دلیل اینکه شغل‌شان جزء خدمات ضروری است و امکان دورکاری یا تعطیلی وجود ندارد، از جمله در معرض آسیب‌پذیرترین گروه‌ها در برابر ویروس کرونا هستند

۴۰ روایت جنگ به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

کرمان رصد - رییس فرهنگ‌سرای خاتم(ص) از اجرای ویژه‌برنامه «ستاره‌باران» در قالب ۴۰ برنامه روایتگری در مناطق مختلف شهر تهران به مناسبت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس خبر داد.

از موضوع انشا درباره تهران تا مسابقه عکس درختان خاص

کرمان رصد - شهر: هفته تهران با روز شمیران از دهم مهر شروع و با روز ری (۱۷ مهر) به پایان می رسد که در این هفته برنامه هایی مانند زنگ انشا با موضوع «تهران شهری برای همه»، مرحله دوم حکایتهای تهران، مسابقه عکس درختان خاص محلات انجام می شود.

تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در قلب طهران

کرمان رصد - به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، شهردار منطقه ۱۲ از برنامه ریزی ویژه برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی در سطح نواحی ششگانه قلب طهران خبر داد.

«مهمات» به  فرهنگسرای امام (ره) رسید

کرمان رصد - در ادامه برنامه های فرهنگسرای امام ویژه چهلمین سالگرد دفاع مقدس، نمایشگاه عکس «مهمات» که مروری بر عکس‌های «محمد حسین حیدری» عکاس جنگ از ۸ سال دفاع مقدس در جبهه ها دارد، از ۳۱ شهریور ماه تا ۱۷ مهر همزمان با اربعین حسینی با همکاری «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس» به صورت مجازی و فیزیکی در این فرهنگسرا برپا می‌شود.

از لیزریوم برج میلاد تا ایستگاه های سلامت

کرمان رصد - شهر: تهران برنامه های متنوعی در هفته مقدس با کمک نهادهای ذیربط برگزار خواهد کرد که از جمله آنها اجرای لیزریوم در برج میلاد، نمایشگاه «یاد یاران» و روانه کردن کاروانهای نمادین اعزام رزمنده در خیابان هاست که حال و هوای شهر را دفاع مقدسی کند.

از تصمیم گیری درباره سه شنبه ها تا ماجرای استخدام ها در شهرداری

کرمان رصد - شهر: اعضای شورای شهر تهران در جلسه روز یکشنبه – ۳۰ شهریور- کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع ( Q.R.Code )برای آثار معماری ارزشمند معاصر، بافت و بناهای تاریخی و گردشگری و مکان رویدادهای شهر تهران» را با ۱۴ رای تصویب کرد و همچنین با بررسی پرونده باغات و نامگذاری معابر در جلسات سه شنبه شورای شهر تهران موافقت کردند.

اجرای ۵ هزار تن آسفالت در معابر مرکزی تهران

کرمان رصد - شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: با هدف اجرای پروژه های محرک توسعه محله ای بیش از ۵ هزار تن تراش و روکش آسفالت و لکه گیری در معابر محله های مرکزی شهر تهران در دست اجراست که تا پایان امسال انجام خواهد شد.

ورزش در خانه ۳۵

کرمان رصد - برای ورزش کردن حتما نباید از خانه بیرون رفت و در بوستان یا باشگاه ورزش کرد. فضای خانه می تواند محل مناسبی برای ورزش کردن باشد.

رفع گلوگاه سیلابی کانال سیل برگردان غرب

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت خاکریزآب، از ادامه عملیات رفع گلوگاه های سیلابی کانال سیل برگردان غرب در محل تقاطع با پل شهید آریافر و پل نصر در محدوده منطقه ۲ خبر داد.

بازنگری طرح تفصیلی با اصلاح فرآیندها و بخشنامه‌های آسیب‌زا

کرمان رصد - شهر: یکی از آسیب هایی که وجود دارد این است که در همه دوره‌ها به دلیل ابلاغ برخی بخشنامه‌ها، در طرح تفصیلی مناطق تغییراتی ایجاد می‌شود اما باید فرآیندها و فضایی که به طرح آسیب می زند، اصلاح شود.

بهره برداری از ۲۲ سمن سرا در ۲۲ منطقه

کرمان رصد - عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح سمن سرای شهرداری منطقه ۵ گفت: تا پایان سال، حداقل در هر منطقه تهران، یک سمن سرا افتتاح خواهد شد.

کسی از کودکان افغان خبر ندارد

کرمان رصد - شهر: سه ماهی می شود که از افغانستان به تهران آمده و از صبح تا شب سر ، در مخازن زباله می کند تا شاید زباله ها تبدیل به لقمه نانی شود.

رفع ۱۰ گلوگاه سیلابی در آستانه فصل بارش

کرمان رصد - شهر: شهرداری تهران رفع ۱۰ گلوگاه سیلابی خطرآفرین را در دستور کار خود قرار داده است . نیمه دوم هر سال برابر با بارش‌های پاییزی و زمستانی است که در صورت انجام ندادن تمهیدات پیشگیرانه باعث وقوع سیلاب در شهر می‌شود.

کارکنان شهرداری بخشی از مردمی هستند که ما خود را خدمتگذار آنها میدانیم/پرداخت حقوق کارکنان شریف شهرداری اولین اولویت ماست

کرمان رصد - معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: حقوق شهریور ماه کارکنان شهرداری تهران طبق عرف ماهیانه پرداخت می شود.

مشارکت جدی بخش خصوصی برای تحقق «تهران هوشمند»

کرمان رصد - تفاهم‌نامه همکاری‌ در زمینه‌ توسعه زیست‌بوم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند میان سازمان فاوای شهرداری تهران، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) و شرکت ارتباطات مبین‌نت به امضا رسید.

خانه سرهنگ

کرمان رصد - خانه سرهنگ

مهمانپذیر روبرو

کرمان رصد - مهمانپذیر روبرو

وبینار«صلح در مدیریت شهری»

کرمان رصد - معاونت بین‌الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی صلح وبیناری با موضوع «صلح در مدیریت شهری» برگزار می‌کند که یکی از محورهای اصلی پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی شهر تهران نیز خواهد بود.

لزوم ورود مجلس شورای اسلامی به نظارت بر تکالیف دولت در قبال شهرداری‌

کرمان رصد - شهر: یک تحلیلگر مسایل شهری معتقد است که؛ شهرداری‌ها را باید از نهاد عمومی غیردولتی خارج کرد و به سطحی از دولت برد که هم دولت بتواند در قبال مدیریت شهری پاسخگو باشد و هم جایی که منابع مالی شهرداری‌ها کاهش یافت به طور خودکار دولت ورود پیدا کند.

اجرای خط‌کشی محوری در قلب پایتخت

کرمان رصد - طبق روال هر سال شهرداری منطقه ۶ در راستای افزایش ایمنی معابر شهری برای تردد دانش‌آموزان نسبت به انجام عملیات زیرساختی اقدام کرده است.

روز جهانی پاکسازی زمین از زباله

کرمان رصد - طرفداران و فعالان پاکیزگی محیط زیست روز ۱۵ سپتامبر هر سال که به نام «روز جهانی پاکیزگی» نام گذاری شده به خیابان ها، اماکن عمومی شهرها، سواحل رودخانه و دریا سرازیر می شوند تا با جمع آوری زباله سهمی حتی کوچک در پاکیزه سازی زمین داشته باشند.در این میان با همت سازمان پسماند شهرداری تهران پویش جمع آوری ته سیگار از طولانی ترین خیابان خاورمیانه با حضور برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، مدیر عامل سازمان پسماند و جمعی از فعالان محیط زیست انجام شد.

مراسم تعزیه روایت شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون

کرمان رصد - در هفته تهران که مهر ماه برگزار می شود؛ ویژگی های تهران و برنامه های مختلف آموزشی و نمایشی در منطقه ۱۲ معرفی خواهد شد که مراسم تعزیه روایت شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون و بازگشایی در شرقی کاخ گلستان از خیابان ناصرخسرو موسوم به ورودی «باب عالی» در این هفته انجام می شود.

متـروکه‌ها سبز می‌شوند

کرمان رصد - کاربری زمین های بایر و بدون استفاده منطقه ۲۲ تغییر کرد و به بوستان ها و فضای سبز تبدیل شد.

ساماندهی ۶ هزار دستفروش در «سامان بازار»

کرمان رصد - شهر: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران اعلام کرد که به منظور حمایت شهرداری از مشاغل خرد، ۶ هزار دستفروش تهران با ثبت اطلاعات خود در سامانه «سامان بازار» در روزبازار و شب بازارها و دیگر فضاهای بازاری شهر ساماندهی شده اند که به صورت رسمی اقدام به دستفروشی کنند.

اهمیت مشارکت شهروندان در اجرای پروژه‌های محلی

کرمان رصد - معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: توجه به محلات شهری یکی از شاخص‌های اصلی توسعه شهر به شمار می‌رود، جایی که مشارکت شهروندان در اجرای پروژه‌های محلی با کمک نهادهای محلی امکان‌پذیر می‌شود.

لزوم احیای نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری

کرمان رصد - شهر:تشکیل نهاد راهبری و پایش طرح‌های توسعه شهری که از مهمترین موضوعات کمیسیون شهرسازی و معماری در دوره پنجم شورای شهر تهران بود آنگونه که انتظار می رفت ، پیش نرفت و رییس آن چند ماه پس از تشکیل استعفا داد.

اجرای برنامه های دفاع مقدس با روش های خلاقانه

کرمان رصد - شهردار منطقه ۲ گفت: به منظور حفظ و اشاعه ارزش های دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت، حماسه های این دوران با برنامه های خلاقانه و تاثیرگذار به تصویر کشیده می شود.

ضرورت تقویت بودجه مناسب سازی شهرداری‌ها

کرمان رصد - شهر: باتوجه به اینکه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، لایحه بودجه سال آینده در نیمه دوم هر سال بررسی و تنظیم می‌شود، رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تأکید کرد که باید ردیف بودجه مناسب سازی شهرداری‌ها در سال آینده افزایش یابد.

ضرورت جلب رضایت شهروندان در اجرای پروژه های شهری

کرمان رصد - مردم صاحبان شهرها هستند و بر همین اساس، در اجرای پروژه های شهری می بایست رضایت شهروندان جلب شود، باید کیفیت را به همراه سرعت در پروژه ها مد نظر قرار داد تا به موفقیت رسید و ارتقا سطح کیفی پروژه ها نیازمند نظارت دقیق بر عملکرد حوزه های مختلف است که این امر مهم با بازدید مستمر امکان پذیر می شود، از وظایف مدیران شهری خدمت به مردم و حل مشکلات شهری است و برای این منظور باید از تمام توان و ظرفیت های موجود اعم از متخصصین شهرداری، سمن ها، تشکل های مردمی و ... نهایت بهره برداری در این زمینه را برد. از همین رو، پروژه های شهری در منطقه ۱۶ در زمان های مقرر به بهره برداری رسید تا بهره گیری از فضاهای موجود و ظرفیت کارشناسان، امید، آرامش، آسایش، زیبایی و پاکیزگی را برای شهروندان منطقه به ارمغان آورد.

دهمین زنگ دانش آموز شهید، اول مهر نواخته می شود

کرمان رصد - شهر: مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) از نواخته شدن دهمین زنگ دانش آموز شهید همزمان با نخستین روز مهر ماه و هفته دفاع مقدس با هدف پاسداشت یاد و خاطره جانفشانی های ۳۶ هزار دانش آموز شهید کشور و سه هزار و ۹۰۰ دانش آموزان شهید آرمیده در گلزار شهدای بهشت زهرا(سلام الله علیها) خبر داد.

تنفیذ احکام مدیران جدید محلات منطقه ۱۸

کرمان رصد - آئین تنفیذ احکام و معارفه مدیران جدید سراهای محلات هجده گانه منطقه ۱۸ تهران با هدف تأمین سرانه های آموزشی، فرهنگی و ورزشی شهروندان برگزار شد.

ساير مطالب

بازدید شهردار منطقه 7 از پروژه های محلی

تعزیه خوانی در بوستان لاله

حیات بر روی زمین وابسته به لایه اوزون است

حیات روی زمین وابسته به لایه اوزون است

نجات معجره آسای یک جوان از چاه

سقوط یک جوان در چاه

پاکسازی خیابان ولی عصر از فیلتر سیگار

ضرورت اصلاح طرح تفصیلی و تغییر برخی کاربری ها در محله هرندی

توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان تاکسی

تعیین تکلیف کاربری پایانه شرق در آینده‌ای نزدیک

سرانجام ساخت مترو پرند

ابلاغ دستورالعمل ارتقای امنیت بانوان در شهر به مناطق 22 گانه تا پایان مهر

تشریح جزئیات مراسم‌های عزاداری بانوان در ایام محرم

تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک

کاهش کیفیت هوا در تهران

ورزش درخانه(34)

دعوت از شهروندان برای حضور در اماکن ورزشی مجوز دار پایتخت

نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران

اهمیت به جایگاه روابط عمومی در مدیریت شهری، سازمان را فعال می کند

زمان افتتاح ایستگاه مترو برج میلاد اعلام شد

توافق شهرداری با دانشگاه علوم پزشکی تهران

آغاز انجام تست کرونا از کودکان کار و زباله گرد در تهران

یکصد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان تهران برگزار شد

تقدیر از عملکرد شهرداری تهران در ایام محرم

نظارت بر 135 هزار مصوبه سالانه شوراهای اسلامی شهرهای کشور

شناسایی ساختمان های ناایمن و اماکن پرخطر منطقه 15

برپایی نمایشگاه و کاروان یاد یاران در محلات جنوب شهر

حذف 45 مخزن زباله از معابر منطقه 21

برنامه های فرهنگسرای امام برای هفته دفاع مقدس اعلام شد

مسابقه ای برای بازآفرینی حیات کارخانه سیمان ری

ضرورت ارتقای ظرفیت امداد و نجات در تهران

ایده های امکانپذیر با جذب سرمایه طرح عملی شوند

تهران با کارخانه سیمان ری ساخته شد

برگزاری دوره مجازی کاهش استرس دانش آموزان در منطقه 15

آغاز عملیات بهسازی محورهای بزرگراهی جنوب شهر

260 هکتار از ارتفاعات شمال تهران علف تراشی شد

اجرای 17 کیلومتر پیاده رو سازی بتنی در معابر مرکزی

توسعه شهری مستلزم حرکت از کالبد به اجتماع است

جمالی نژاد: مناسب سازی شهر نیازمند تدوین طرحی جامع است

بازدید از نیروگاه بعثت

مناسب سازی 100 درصدی بیش از 157 بوستان در پایتخت

حناچی: مناسب سازی شهر باید با رویکرد حقوق بشر باشد

حناچی: مناسب سازی شهر باید با رویکرد حقوق بشری باشد

بهسازی 160 کیلومتر مسیر پیاده راه درحال انجام است

واکنش به ادعای جذب سیاسی نیرو در شهرداری تهران

نماینده سازمان ملل: پاکیزگی و نظافت شهر تهران چشمگیر است

نمایش تجهیزات نظامی و برپایی 30 غرفه فرهنگی

تخصیص 10 میلیارد تومان برای مناسب سازی سرویس بهداشتی پایانه‌ها

توسعه شهر نیازمند تمرکز فعالیت‌ها در محلات است

راه اندازی 5 مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند

اجرای ٤٠ ویژه برنامه دفاع مقدس در منطقه 16

پیمایش 36000 متری با دوچرخه در محلات منطقه9

بودجه ستاد مناسب سازی به 414 میلیارد تومان رسید

اهتمام ویژه برای تملک املاک معارض

پاسداشت دفاع مقدس در قلب تهران

ساخت مشارکتی زیرگذر در محدوده بیمارستان امید

235 هکتار از زمین های شهرداری منطقه 22 تعیین تکلیف شد

پنجمین دوره لیگ فوتبال "حِرَف و مشاغل"

برپایی نمایشگاه یادیاران در بوستان پلیس منطقه 4

مدیریت پارک های جنگلی تهران به شهرداری سپرده شد

بررسی راهکارهای رفع مشکلات زیست محیطی انبار نفت شهران

تاکسی‌ها همچنان سه مسافر سوار کنند

نکته اساسی در نوسازی از بین بردن فقر و توانمندسازی جوامع محلی است

٧ نقطه آبگیر شناسایی و برطرف می شود

ورزش در خانه(33)

سلام آقای شهردار /برای افراد مسن چه اقداماتی انجام دادید؟

دوچرخه‌سواری داروی سلامتی من است

شستشو و گندزدایی بیش از 4900 مخزن زباله در منطقه 4

پویش «جُرم بزرگ» در فضای مجازی آغاز شد

‍ امضای تفاهمنامه بهره برداری از نخستین سمن سرای پایتخت

موافقت بخش خصوصی به منظور برگزاری نمایشگاه گردشگری در شهرآفتاب

آغاز ثبت نام مرحله دوم لیگ بازی های یارانه ای در منطقه 15

پیرایش محور تاریخی وحدت اسلامی با الگو برداری به سبک تهران قدیم

بازپس گیری 210 ملک مسکونی شهرداری

اقدامات مناسب سازی سال گذشته در هفت خط مترو تهران

حفاظت آب باید به مطالبه جدی تبدیل شود

شهرداری متولی حل بیکاری نیست

راه اندازی 6 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در منطقه 16

جذب و حضور جوانان شایسته در مدیریت شهری تهران پس از 30سال

سردیس شهید همت در ایستگاه مترو نصب می شود

طراحی نقوش اسلیمی بر دیواره کوره آجرپزی در منطقه 19

رویای مونیخ از چهار راه سرچشمه

سرکشی دوچرخه ای شهردار منطقه 17 به پروژه های عمرانی

ایده ها با تلاش همگانی به نتیجه می‌رسد

پوشش بی رنگ مواد ضدعفونی در زمین های بازی کودکان

رویکرد مدیریت شهری در برخورد با دستفروشان تغییر کرد

مدیرعامل جدید موسسه هادیان شهر منصوب شد

ساخت 12 ایستگاه مترو جدید در شمال غرب تهران

همه آن‌چه درباره مراسم اربعین امسال ضروری است

بهره برداری از مجتمع شهربانو و بخشی از بزرگراه بهار؛ به زودی

قدردانی از نیروگاه تولید برق بعثت برای کاهش مخاطرات

آغاز کارگاه مجازی پوستر هفته تهران ؛ 25 شهریور

بهره برداری از 2 پروژه توسعه محله ای در منطقه 19

آمادگی کودکان برای رانندگی در آینده

معرفی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 5

آماده سازی مسیل های شمال شرق تهران برای پاییز

توضیحات سفیر ایران در عراق درباره اربعین 1399

کمیسیون ماده پنج با کلیات طرح مجموعه 120هکتاری میلاد موافقت کرد

تاکید شهردار تهران بر تعیین تکلیف سریع املاک واگذار شده شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی

بازپیرایی فضای سبز مدارس جنوب شرق تهران