کرمان رصد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه امیرکبیر

کرمان رصد - متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال ۱۳۹۹، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط ۳،۶ و ۷ افتتاح شود. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی امیر کبیر بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

مانور برف روبی در منطقه۹ برگزار شد

کرمان رصد - با هدف آمادگی اکیپ های اجرایی، تجهیزات و ماشین آلات برف‌روبی، مانور برف روبی منطقه۹ در بوستان فتح ۲۹ برگزار شد.

اقدامات پاییزی منطقه ٦ در فضاهای سبز شهری

کرمان رصد - بیش از ٦ هزار درخت در معابر وجنگلکاریهای قلب پایتخت با هدف ایجادفرم مناسب، فراهم آوری شرایط بهینه رشد و تعادل بین شاخه و ریشه از سوی شهرداری منطقه۶ هرس و فرم دهی شدند

بازدید نمایندگان وزارت کشور از ٢ ایستگاه مترو تهران

کرمان رصد - به منظور بررسی آخرین وضعیت دو ایستگاه مترو برج میلاد و امیرکبیر که به ترتیب در خطوط هفت و شش شبکه مترو تهران واقع شده‌اند، نمایندگان وزارت کشور به همراه مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، از این ایستگاه‌ها بازدید به عمل آوردند.

مسایل شهری هنرمندانه و منتقدانه بیان شد

کرمان رصد - شهر:هنرمندان با نگاه متفاوتی که دارند مسائل شهری را در نمایشگاه «تهران از منظر هنرمندان» بیان کردند و این هنرمندی باعث حساسیت موضوعات شهری می شود.

حذف مصالح ساختمانی مزاحم و زواید بصری

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ از رفع سد معبر مصالح ساختمانی و حذف زوائد بصری از معابر این منطقه خبر داد و گفت: به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان با سد معبر مصالح ساختمانی در معابر و کوچه به طور جدی برخورد می شود.

حل مسأله کودکان کار به عزم جهانی نیازمند است

کرمان رصد - معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در نشست مشترک یونیسف، UCLG و متروپلیس از اقدامات پایتخت ایران برای کودکان مهاجر در دوران کرونا گفت.

استفاده از پلتفرم «متروپلیس» به نفع شهر تهران

کرمان رصد - شهر: شهردار تهران برای نخستین بار به عنوان یکی از پنج نایب رئیس متروپلیس در حوزه معماری و بازآفرینی شهری انتخاب شد و این انتخاب مزیت‌های بسیار زیادی برای تهران دارد.

آغاز کمپین «موتور سوار خوب» از ۲۶ آذر ماه

کرمان رصد - حدود ۳۰ درصد مرگ و میرناشی از حوادث رانندگی به موتورسواران اختصاص دارد وهر ساله صدها خانواده راکبان موتورسیکلت، سرپرست یا یکی ازاعضای خانواده خود را از دست می‌دهند. مجموعه این خسارت‌های مادی و معنوی ناشی از رفتارهای پرخطر و نابهنجار برخی موتورسواران، معاونت‌های امور اجتماعی وحمل و نقل و ترافیک مدیریت شهری را برآن داشت تا پویش‌هایی را برای تغییر رفتار این قشر و آسیب‌های رانندگی پرخطر موتورسواران طراحی و اجرا کند.

ایجاد معاونت جدید در شهرداری با برنامه سوم توسعه مغایرت دارد

کرمان رصد - شهر: رئیس کمیته سلامت شورای شهر درباره طرح اداره کل سلامت، ایمنی و محیط زیست توضیح داد که این طرح با ایجاد یک معاونت جدید در شهرداری به دنبال توسعه ساختار شهرداری نیست بلکه خواهان ایجاد شهر سالم است.

تقویت HSE در شهرداری تهران یک ضرورت است

کرمان رصد - شهر: مشاور کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: تقویت HSE در شهرداری تهران یک ضرورت است اما اینکه این اقدام در قالب اداره کل سلامت، محیط زیست و ایمنی باشد جای بحث دارد.

افزایش ۶ برابری بودجه مناسب‌سازی معلولان زیر تیغ تورم

کرمان رصد - شهر: با اینکه بودجه ستاد مناسب سازی شهرداری تهران افزایش ۶ برابری داشته؛ اما تورم و گرانی مانع از تحقق کامل برنامه‌ها در حوزه پروژه‌های مناسب‌سازی معلولان شده است. بنابراین اگر انتقادی از سوی جامعه معلولان در این حوزه است، انتقاد به جایی است اما از آن طرف باید محدودیت‌ها شهرداری هم در نظر گرفته شود.

فرهنگ سازی مهم‌ترین اصل برای تحقق «تهران، شهری برای همه» است

کرمان رصد - شهر: زیربنا و فلسفه شعار «تهران شهری برای همه» بسیار پر اهمیت است. چرا که این شعار مدیریت شهری پنجم اشاره به اصل نوزدهم قانون اساسی یعنی «منع تبعیض بهره‌مندی همگان از حقوق مساوی» و همچنین اشاره اصل بیستم یعنی «همۀ افراد ملت، یکسان‌اند» دارد.

افزایش سقف اضافه کاری کارکنان شهرداری تهران در آذرماه

کرمان رصد - معاون شهردار تهران از افزایش سقف اضافه کاری کارکنان، مازاد بر سهمیه ابلاغی خبر داد و گفت: این اقدام به منظور قدردانی از خدمات ارزنده نیروهای اجرایی و عملیاتی و سایر کارکنانی که در شرایط کرونایی در پیشبرد اهداف سازمانی و خدمت رسانی موثر به شهروندان تلاش کرده اند؛ صورت می گیرد.

خواب و بیدار

کرمان رصد - در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، از روز شنبه (۱ آذر) محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در شهر و خارج از شهرها اعمال شد. بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در مناطق قرمز، خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح حق تردد ندارند.

اجرای هرس توپیاری و فرم دهی درختچه های منطقه ۱۵

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۵ از اجرای عملیات فرم دهی ۷۰۰ اصله درختچه در سطح منطقه ۱۵ با بهره گیری از ذوق و هنر و با رعایت اصول فنی و ایمنی خبر داد.

آبگرفتگی در معابر منطقه ۳ نداشتیم

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ گفت: با تلاش نیروهای خدماتی و اجرایی زحمتکش شهرداری این منطقه با وجود بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته، مشکل خاصی از آبگرفتگی معابر سطح شهر نداشتیم.

نجات کارتن خواب ها با یک تلفن

کرمان رصد - گرمخانه‌های تهران به صورت شبانه روزی در حال خدمت‌رسانی به افراد بی‌خانمان است و شهروندان می‌توانند با سه شماره تلفن اعلامی، جان این افراد را در روزهای سرد سال نجات دهند.

تست رایگان کرونا از شهروندان شمال شرق تهران

کرمان رصد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از آماده سازی ۵ سرای محله برای استقرار تیم پزشکی وزارت بهداشت ودرمان واداره کل سلامت شهرداری تهران خبر داد و گفت: شهروندان منطقه ۴ در این ۵ سرای محله رایگان معاینه می شوند.

برج میلاد، آزادی و پل طبیعت قرمز شد

کرمان رصد - برج میلاد، برج آزادی و پل طبیعت به مناسبت روز جهانی ایدز قرمز شد و شهرداری تهران برنامه هایی برای گسترش ارتقاء آگاهی مردم درباره ایدز ارائه کرد.

کیف الکترونیکی تاکسی رونمایی می شود

کرمان رصد - سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از رونمایی کیف الکترونیکی جهت پرداخت کرایه مسافران تاکسی خبر داد.

بلیت‌های مترو شخصی‌سازی می شود

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از طرح شخصی‌سازی بلیت‌های مترو خبر داد و گفت: این طرح برای مسافران اجباری نیست ولی از طریق آن مشتریان وفادار مترو شناسایی و تخفیف هایی برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

کسب رتبه برتر HSE به منطقه ۱۶

کرمان رصد - امیرحسین جابر انصاری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۶، اظهار داشت: در وبینار همایش HSE که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، معاونین شهرداری تهران و شهرداران مناطق ۲۲ گانه برگزار شد، منطقه ۱۶ پس از پایش های صورت گرفته رتبه برتر را کسب کرد و تندیس جایزه نشان تعالی HSE به پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ اهدا شد.

آغاز یک طرح برای تشخیص سریع کرونا در منطقه۱۷

کرمان رصد - رئیس اداره سلامت و ورزش منطقه۱۷، از اجرای غربالگری عمومی کرونا در منطقه تحت عنوان " طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" با همکاری ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر(ع)، مرکز بهداشت جنوب غرب تهران و شهرداری در منطقه ۱۷ خبر داد.

افتتاح فاز نخست میدانگاه هاشمی؛ ۲۲ بهمن

کرمان رصد - شهر: فاز اول میدانگاه(پلازا) هاشمی در منطقه ٩ که مساحت آن با احتساب مستحدثات به حدود دو هزار متر می رسد در ۲۲ بهمن به بهره برداری می رسد.

سازمان سرمایه گذاری زمین را به صورت خام نمی فروشد

کرمان رصد - شهر: سازمان سرمایه گذاری زمین را به صورت خام نمی فروشد و مشارکت آن تنها در بخش ساخت و ساز نیست و استارت آپ ها را نیز در برمی‌گیرد؛ اما در مشارکت پروژه‌ها زمین و پروانه به عنوان آورده در نظر گرفته می شود و ارزش افزوده آن که در مجموع به عنوان پروژه از آن یاد می شود سهم شهرداری از یک پروژه مشارکتی خواهد بود.

بهشت زهرا(س) در تطهیر اجساد کرونایی در سطح جهان اول شد

کرمان رصد - اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن برگزاری نشست با مدیرعامل و معاونان سازمان بهشت زهرا(س) از بخش های مختلف این سازمان اعم از مجتمع عروجیان، سالن های تطهیر بازدید کردند.

منع تردد شبانه در تهران

کرمان رصد - در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، از روز شنبه (۱ آذر) محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در شهر و خارج از شهرها اعمال شد. بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در مناطق قرمز، خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح حق تردد ندارند.

آماده سازی و هرس درختان شمال شرق پایتخت برای زمستان پیش رو

کرمان رصد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود ۵۰۰.۰۰۰ متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

ای‌کاش قانون شفاف‌تر بود/ وضعیت گود مرزداران

کرمان رصد - در تهران ۳۰۰ گود رها شده وجود دارد، که ۱۰۰ گود، پرخطر تشخیص داده شده‌است.با درخواست مخاطبان شبکه شهر، برای رسیدگی به وضعیت گود مرزداران، در این قسمت از پیگرد، آخرین وضعیت این گود پیگیری و اقدامات شهرداری تهران، تشریح شد. گلپایگانی، معاون معماری شهرداری، با رد ادعای وجود مافیا در ساخت و سازها، می‌گوید ای کاش قانون شفاف‌تر بود.

غافلگیری در فصل بارش‌ معنا ندارد

کرمان رصد - مانور ستاد برف روبی منطقه شش تهران با همکاری شهرداری منطقه، پلیس راهور، سازمان آتش نشانی، بسیج، سازمان پسماند، نیروهای شهربان و ... در حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شد.

کسب رتبه برتر HSE منطقه یک، در شهرداری تهران

کرمان رصد - شهرداری منطقه یک در جریان ارزیابی عملکرد و شاخص های بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE، موفق به کسب رتبه برتر در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

ساير مطالب

فعالیت‌های HSE را نمی‌توان در یک سامانه یا اداره‌کل محدود کرد

اقدامات پاییزی  منطقه 4 در فضاهای سبز شهری

نبود توجه به مسایل زیست محیطی، زندگی شهری بشر را به خطر انداخته است

تسهیل تردد اتوبوس ها در پایانه شهید سروری با احداث میدان جدید

جلسه کمیته برف‌روبی منطقه 16 برگزار شد

کسب رتبه برتر منطقه 4 تهران در سومین جشنواره نشان تعالی HSE

اجرای 44 کیلومتر پیاده روسازی در منطقه2 پایتخت

راه اندازی خط ویژه پاسخگویی به سوالات درآمدی در منطقه 15

رمان «بوی مار» در فضای مجازی اندیشه معرفی می‌شود

پویش "با برف زندگی کنیم" در شمال تهران اجرایی شد

27 واحد گشت شبانه بی خانمان ها را به گرمخانه منتقل می کند

سوخت ارزان و نبود تکنولوژی مانع ورود خودروهای برقی به ایران

مجسمه ها یا یادگارهای شهری

هدف از مناسب سازی، دسترس پذیری برابر معلولان با سایر شهروندان است

ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران تا بهار 1400

شیطان بازار همچنان تعطیل است

تجهیز کارگاه برای شروع پروژه ایجاد گذر صنایع دستی

بیشترین ساخت و ساز و فروش تراکم در سال 90 صورت گرفت

روایت تصویری حسین علیزاده از مرحوم بهمن بوستان منتشر شد

تهران برای توسعه دوچرخه سواری نیازمند توجه به جزئیات طراحی مسیر است

بازدید معاون شهردار تهران از ایستگاه مترو امیرکبیر

آبگرفتگی اساسی در شهر گزارش نشده است

طاقچه کتاب رایگان در مترو

کسب رتبه برتر منطقه ٢٢ در ممیزی HSE

اجرای برخط نمایش موزیکال نقال شهر ما در منطقه 15 برای نخستین بار در تهران

آغاز عملیات هرس و بازپیرایی درختان جنوب شهر

کرونا با مترو چه کرد؟/ هیچکس به کمک ما نیامد

امکان استفاده شهروندان از خدمات غیرحضوری در پرتال شهرداری منطقه 3

تلاش برای افتتاح ایستگاه متروی امیرکبیر تا پایان آذر ماه

آغاز دور دوم آموزش طرح کاپ، این بار هر محله یک گروه

مسابقه مقابله با کرونا در اینستاگرام شهر آماده

تقدیر از عملکرد برتر مدیریت سامانه ١٨٨٨ منطقه ٢٢

تقویت تشکیلاتی جایگاه حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست؛ در دستورکار شهرداری تهران

بوستان زندگی می تواند برای فعالیت کسبه جمعه بازار مناسب باشد

طراحی شهری منتشر شد

پیش‌بینی تحقق 80 درصدی بودجه غیرنقد شهرداری تا پایان سال

پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت دکتر فخری زاده

تملک یا ساماندهی، راه حلهای مشکلات خلازیل

برنامه های آموزشی بهترین راه برای پیشگیری از ایدز

نام تهران در برخی متون تاریخی

سمفونی برگ های پاییزی

ضدعفونی 8 کیلومتر از معابر منطقه 17 با ماشین های پیشرفته مه پاش

رزمایش بزرگ تجهیزات و ادوات برف روبی مدیریت شهری در جنوبغرب پایتخت

تلاش­های مدیریت شهری در مهار کرونا بر پایه دانش و مطالعات

فعالیت شبانه روزی تمامی گرمخانه های تهران

آغاز تبلیغات روی 80 هزار تاکسی

عرضه نمونه صنعتی اتوبوس برقی تا پایان امسال

مانور برف روبی منطقه2 در بوستان نهج البلاغه برگزار شد

واکنش اعطا به جذب آتش نشانان زن در تهران

اهدای مجموعه کتاب‌های شناسنامه شهدا در قلب طهران

سازمان مدیریت پسماند در میان برترین های حوزه‎ HSE

آلودگی هوا طی شبانه روز گذشته در پایتخت

دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت سال 1400 زمین‌گیر می‌شود

حریق کارگاه 2000 متری تولید مواد نفتی در جاده ورامین

اتصال کمربند سبز دوچرخه سواری منطقه 9 به 10

کارگروههای اجرایی اثربخشی فعالیتهای فرهنگی را افزایش می دهد

ورود سامانه جدید بارشی از فردا

تهران پس از ساعت بیست و یک

فعالیت ملی سامانه پاکاریم در تهران

شهرداری منطقه 6 تهران موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ISO 14001 شد

خیابان ٢٠ متری شهرک وصال؛ در آستانه افتتاح

هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد

جلسه هیات داوران جایزه جهانی خشت طلایی تهران برگزار شد

تهران؛ شهر هزار چهره

مسعودیه، عمارت پسر ناصرالدین شاه

فراخوان مسابقه طراحی ایده یادمان سرباز وطن منتشر شد

این صدای زنان شهر من است

شناسایی فضاهای ناایمن شهری در ٥ فاز

حس تعلق به شهر باید از مهدکودک ها آغاز شود

مدیریت متمرکز؛ کلید نجات بازار تاریخی تهران

موافقت کمیسیون ماده 5 با دو پروژه محرک توسعه در مناطق 15 و 18

آموزش و ارتقای فرهنگ عمومی از ارکان اجرای طرح کاپ است

چرا کرایه تاکسی‌ها متناسب با تورم افزایش پیدا نمی‌کند؟

مشارکت هنرمندان کم نظیر بود

کاهش 15 درصدی ساخت و ساز در بهار 1399

شرایط جوی، عامل افزایش آلودگی هوا در تعطیلات قرنطینه است

تهران؛ قربانی نبود یورو 5 در خودروسازی و سوخت

درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی

لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

سازمان بهشت زهرا با روحیه بسیجی در ایام کرونا کارهای بزرگ انجام داد

دولت تمایلی به شریک شدن درآمدهای مالیاتی ندارد

تعامل شهرداری و بسیج برای سرعتبخشی به توسعه فرهنگ شهری

اهدای بسته های حمایتی به کارکنان مبتلا به کرونا

اسامی برگزیدگان طرح یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی هفته دوم آذر اعلام می‌شود

یکصد کارشناس متخصص روابط عمومی برگزیده هفته دوم آذر معرفی می‌شوند

برگزاری کارگاه های آنلاین آموزش های شهروندی در منطقه 15

مرکز گذری کاهش آسیب ها در جنوب شهر راه اندازی می شود

مسیر های دوچرخه سواری

برگزاری سمفونی پادشاه فصل ها در منطقه2

لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی در منطقه 3

اهدای ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی

توزیع ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی

اتمام فاز نخست عملیات درختکاری در بزرگراه شهید نجفی رستگار منطقه 15

دوران پساکرونا برای شهروندان چگونه است؟

نشست خبری جشنواره«شهرآماده»

30 نقطه حادثه خیز ترافیکی شمال تهران ایمن سازی شد

برندینگ مکان منتشر شد

مرمت و بازسازی مجموعه های ورزشی شمال شرق تهران

شرکت شهرداران 3 منطقه تهران در بورسیه سازمان ملل و UCLG

بستری برای همفکری با هنرمندان