کرمان رصد

آخرين مطالب

مسئول برنامه‌ریزی دیدار سفرا و رایزن‌های اقتصادی از استان کرمان عنوان کرد

کرمان؛ گنجی پنهان برای سفرا و رایزنان شرکت کننده در جشنواره پسته و گلیم استان اجتماعي

کرمان؛ گنجی پنهان برای سفرا و رایزنان شرکت کننده در جشنواره پسته و گلیم استان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مسئول پیگیری و برنامه‌ریزی دیدار سفرا و رایزن‌های اقتصادی از استان کرمان، با بیان اینکه استان کرمان گنجی پنهان برای سفرا و رایزنان شرکت کننده در جشنواره پسته و گلیم بود، گفت: سفیر انگلیس را مشاهده کرده‌اید که چه میزان استقبال و خون‌گرمی مردم سیرجان برایش جذاب، زیبا و ارزشمند بود که سریع این موضوع را توییت و این توییت بازتاب گسترده‌ای در کشور و دنیا داشت .

دکتر "علی علویان" در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص سفر سفرا و رایزن‌های اقتصادی به استان کرمان گفت: این برنامه از سال گذشته برنامه ریزی شده بود که از دو ماه قبل به صورت رسمی این موضوع با دعوت رسمی استاندار کرمان و نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی در سنوات اخیر اظهار کرد: با توجه به فشارهای ظالمانه آمریکا انتظار نمی‌رفت از سوی سفرای کشورهای مختلف چنین استقبالی شود اما خوشبختانه نزدیک به 18 کشور برای سفر به استان کرمان اعلام آمادگی کردند که 3 نفر از این سفرا دو روز مانده به سفر به دلیل مشکلات کاری که برای آنها پیش آمد، نتوانستند به استان کرمان سفر کنند.
مسئول پیگیری و برنامه‌ریزی دیدار سفرا و رایزن‌های اقتصادی از استان کرمان، شرکت در برنامه جشن گلیم و پسته را یکی از اهداف این سفر عنوان و بیان کرد: معرفی پتانسیل‌های استان در حوزه گردشگری، صنعت و معدن و کشاورزی از دیگر اهداف این سفر بود.
وی ضمن تشکر از حمایت های ارزشمند استاندار کرمان، مسئولین استانی و بخش خصوصی در آماده سازی استان برای حضور این سفرا و رایزن های اقتصادی بیان کرد: هزینه های این سفر و حضور این سفرا برعهده شرکت صنایع ملی مس ایران، شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر، شرکت معدنی گهر زمین، مجموعه جهان فولاد و اتاق بازرگانی استان به عنوان معین های اقتصادی استان بود.
علویان از ابراز شگفتی سفرا و رایزن‌های اقتصادی از آنچه که در استان کرمان در حوزه گردشگری، صنعت، معدن و کشاورزی مشاهده کرده بودند، خبر داد و تصریح کرد: در کشور حدود 22 اثر ثبت شده جهانی داریم که 7 اثر آن متعلق به استان کرمان است یا 18 درصد کشاورزی کشور در این خطه بوده و همچنین پتانسیل‌های خوب صنعت و معدنی استان کرمان، همگی باعث شگفتی سفرا و رایزن‌های اقتصادی 15 کشور دنیا در سفر به استان کرمان شده بود.
این مقام مسئول از ارزیابی سفرا و رایزن‌های اقتصادی از سفر به استان کرمان سخن به میان آورد و گفت: سفیر تاجیکستان به طور صریح ابراز کرد «در طول دو روز حضور در این منطقه و در بازدیدهای که از بخش‌های مختلف استان کرمان داشتم، باوربنده بر این است که "کرمان مرکز فولاد، پسته، گلیم، گردشگری و هنر باستانی ایران است"».
مسئول پیگیری و برنامه‌ریزی دیدار سفرا و رایزن‌های اقتصادی از استان کرمان با بیان این مطلب که سفرا و رایزن‌های اقتصادی، فقط بخش‌هایی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان کرمان را دیده‌اند که این چنین شگفت‌زده شده‌ بودند، عنوان کرد: سفیر تاجیکستان نیز اعلام کرد که «بنده اقتصاد مقاومتی در استان کرمان با چشم سر دیدم» که همگی گویای این ظرفیت ها، پتانسیل ها و اقدامات شاخص استان کرمان است.
وی با اشاره به تاکیدات رایزن اقتصادی های اقتصادی و سفرای حاضر در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان بر افزایش روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف با استان کرمان ادامه داد: مهمان نوازی کرمانی‌ها برای مهمانان خارجی ما بسیار جالب بود به طوری که از استقبال مردم سیرجان و رفسنجان مخصوصا مردم سیرجان بسیار شگفت‌زده شده بودند و در این دو شهرستان با مردم ارتباطات بسیار خوبی را برقرار کردند که این موضوع در آینده اثرات خود را نشان خواهد داد.
علویان با بیان اینکه این گونه اتفاقات حامل پیام‌های مثبت به دنیا از سوی استان کرمان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خارجی ایران در آینده نزدیک خواهد بود اظهار کرد: قطعا ابراز نظرهای سفرا و رایزن‌های اقتصادی دنیا به صورت دیپلماتیک و حساب شده خواهد بود و طبق صحبت‌هایی که با سفرا و رایزن‌های اقتصادی این 15 کشور داشتیم مقرر گردید موضوعات مطرح شده در دیدار با فعالان و مسئولین استان کرمان را از سوی استانداری و اتاق بازرگانی کرمان به منظور افزایش زمینه همکاری و مراودات اقتصادی بین تجار، بازرگانان و سرمایه‌گذاران ایران فراهم کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری دوباره چنین برنامه هایی مورد استقبال سایر کشورهای دنیا قرار خواهد گرفت؟ به ایسنا گفت: قطعا شاهد استقبال بیشتری خواهیم بود. نمایندگان 15 کشوری که در این رویداد حضور پیدا کردند بخشی از ظرفیت استان را دیدند و تقاضای سفرهای دوباره به استان کرمان برای آشنایی بیشتر با پتانسیل های این استان شدند.
مسئول پیگیری و برنامه‌ریزی دیدار سفرا و رایزن‌های اقتصادی از استان کرمان با اشاره به اینکه از 15 کشوری که به کرمان سفر کرده بودند به جزء 2 کشور، بقیه هیچ شناختی پیرامون «گلیم شیرکی‌پیچ» نداشته و رسما این موضوع را به ما اعلام کردند اظهار کرد: این موضوع نشان می‌دهد که ما برای شناختن ظرفیت‌هایمان آنگونه که باید، اقدام نکرده‌ایم و باید نگاه فراتر از نگاه کنونی برای شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های استان کرمان داشته تا بتوانیم این خطه را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.
وی بازتاب رسانه‌ای این رویداد را خوب ارزیابی کرد و گفت: وقتی بازتاب خبری در سطح کشور است، سایر سفارت‌خانه‌ها این چنین موضوعات را رصد خواهند کرد ضمن آنکه ما نیز گزارش این سفر و سایر ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف را به همه سفارت‌خانه‌ها ارسال خواهیم کرد.
علویان در پایان با تشکر از مهمان‌نوازی مردم دیار کریمان و با بیان اینکه استان کرمان گنجی پنهان برای این سفرا و رایزنان بود، گفت: سفیر انگلیس را مشاهده کرده‌اید که چه میزان استقبال و خون‌گرمی مردم سیرجان برایش جذاب، زیبا و ارزشمند بود که سریع این موضوع را توییت و این توییت بازتاب گسترده‌ای در کشور و دنیا داشت.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش‌ بینی بارش برف و باران تا روز سه‌ شنبه

عروسی‌ خون در سقز، عزای عمومی در کردستان

بنیاد شهید: کشته‌ شدگان آبان شهید هستند

خودکشی دو دختر در ایستگاه متروی شهرری

تصاویر جدید از صحنه‌ تیراندازی خونبار افسریه

16 هزار دستگاه اتوبوس درون شهری امسال وارد فرسودگی می‌شوند/BRT برای کرمان بهتر از مترو است

فوری: تیراندازی در افسریه تهران؛ فعلا یک کشته

هلاکت عامل شهادت 13 پلیس در کرمان

واکسن آنفلوانزا کمیاب، مردم در هول و احتکار

حمله بزرگ ملخ‌ ها به ایران تا 3 روز آینده

قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج

اجرای طرح بسیج نهال کاری در کرمان

دولت شعار واگذاری تصدی‌گری را می‌دهد اما...

16 هزار دستگاه اتوبوس درون شهری امسال وارد فرسوگی می‌شوند/BRT برای کرمان بهتر از مترو است

در کرمان نردبان برای ساختمان‌های بلند نداریم

حاشیه‌نشینی باید در نطفه خفه شود

در شهرداری‌ها ارتشاء بیش از اختلاس است/دستگیری 25 نفر در یکی از شهرداری‌های کشور

شورای شهر از عملکرد شهردار کنونی راضی است

دوئل‌های جذاب نزدیک به صدر/ روز تسویه حساب؟/ کالدرون لبه تیغ!

کاهش دما در روزهای ابتدایی هفته در کرمان

قاتل جوان شهربابکی کمتر از 7 ساعت دستگیر شد

پیدا شدن سوگل 9 ساله که 5 ماه قبل ربوده شده بود

دختر جوان در دام سیاه شوهر خاله‌ جن‌ گیر!

پیش‌ بینی بارش باران و برف در اکثر مناطق کشور

واکسن آنفلوانزا در زمان شیوع بیماری اثر ندارد

پرونده‌ های قصور پزشکی افزایش یافت

مدیر بیمه ای به اتهام اختلاس 220میلیارد ریالی بازداشت شد

اقتدار پلیس در کرمان

افزون بر 2000 نفر در جنوب کرمان داوطلب سلامت شدند

هلاکت شروری که 13 مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود

شورای شهر را متقاعد به جراحی‌ لوایح کردیم/تدوین سند چشم انداز توسعه شهر کرمان

بازداشت مدیر بیمه‌ای به اتهام اختلاس 220 میلیارد ریالی قبل از خروج از کشور

شهرداری کمیته امداد نیست

50 درصد مصوبات شوراهای شهر و روستای کشور مغایرت قانونی دارند

شناسایی 998 ضایعه نخاعی در کرمان

موج آنفلوانزا تا 10 روز دیگر فروکش خواهد کرد/نیازی به تعطیلی مدارس در کرمان نیست

وضعیت استان کرمان از لحاظ شیوع بیماری آنفلوآنزا؛ «عادی» است

جان باختن 9 نفر در کرمان به دلیل آنفلوآنزا/ابتلای 40 هزار نفر در کشور به ویروس HIV

2500 معلول مادرزادی سالانه در استان کرمان متولد می‌شوند!

وجود 25 هزار نفر معلول جسمی در استان کرمان

تشکیل ستاد نظارت بر اجرای قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در استان

فعلا خبری از تعطیلی مدارس در کرمان نیست

میدان شورا به پیاده راه تبدیل می شود

تشریح آخرین وضعیت آنفلوانزا در کشور

19 کیلومتر قنات در جنوب کرمان مرمت شد

مزاحم تلفنی اورژانس جیرفت دادگاهی شد

دستگیری 120 متهم تحت تعقیب در عملیات پلیس ریگان

30 مدرسه نامقاوم کرمان حذف می‌شود

جان باختن 9 نفر در استان کرمان به دلیل آنفلوآنزا/ابتلای 40 هزار نفر در کشور به ویروس HIV

کشته شدن 9 نفر در استان کرمان به دلیل آنفلوآنزا/ابتلای 40 هزار نفر در کشور به ویروس HIV